Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 05.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Или си вегетарианец или не си!  
Автор rashi (непознат )
Публикувано01.07.09 15:51



Не разбирам въпросите от сорта "Да стана ли вегетарианец?", "Опасно ли е?", "Да проям ли пак месо?", "Ами ако проям месо ще ми стане ли нещо?". Имаше тук един пост на момиче, което "полага усилия" да спре да яде месо, но 'нещо я "спира"! Ами, мило момиче, за какво ти е да ставаш вегетарианка, като ти се налага да полагаш усилия? Това не става насила. Вегетарианството е нещо повече от безмесна диета - не ги бъркайте! Човек става вегетарианец, защото поради редица причини, не желае да яде месо, а не въпреки афинитета си към боб с ребра!

Много е просто! Или си вегетарианец и си убеден в това или не си! Започнеш ли да си задаваш въпроси дали така трябва и да ти пука от коментарите на близките ти месоядни, по-добре не се прави, ами си хапвай Макдоналдс и да си жив и здрав!



Тема упростяваш нещатанови [re: rashi]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано02.07.09 14:00



повечето вегетарианци са такива щото им е жал за малките сладки агънца, заклани от бездушните касапи пред очите на жално блеещите си майчици

, а не щото не им се яде месо.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Или си вегетарианец или не си!нови [re: rashi]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано02.07.09 19:45



Да, напълно прав/а си. И това важи не само за вегетарианството но за всяко друго нещо.





Тема Re: упростяваш нещатанови [re: zaphod]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано03.07.09 20:12



Аз станах вегетарианец за известно време, след като гледах по телевизията как разпраха едно теле и вътрешностите му се разсипаха. Иначе съм виждал и как се коли прасе от некадърни касапи - прасето заклано, ама още живо. 5 минути поне не умря това прасе, с половин отрязана глава беше. Накрая един от касапите го стисна за трахеята и го удуши. Чувал съм и за по-некадърни - прасето заклано, започва голямото пърлене и тогава то побягва.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Или си вегетарианец или не си!нови [re: rashi]  
Автор Дeшeв (Муслон)
Публикувано03.07.09 22:53



Раши, не си прав(а). Аз спрях месото, защото вярвах, че е по-здравословно (а ми харесваше). После развих състраданието към живите същества.

Сега не бих си и помислил да ям месо. Просто ми се струва... неправилно.

Моят съвет към всички хора, които се чудят дали да пробват Х или У е да си обещаят, че стриктно ще се придържат към Х или към У за 30 дни. След това, да си направят равносметката и да решат дали да продължат, да спрат или да изкарат още 30 дни.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Изyмeн]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано04.07.09 20:01



Леле, леле...






Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Изyмeн]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано05.07.09 18:04



ужас.


аз бих станала канибалка и бих изяла тези, които са недоклали горкото прасе.



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: Пъpпъл]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано05.07.09 18:05



Винаги съм казвал, че вегетарианците са по- агресивни към хората...






Тема Re: упростяваш нещатанови [re: huanji]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано05.07.09 18:06



там е работата, че не съм вегетарианка. (но не казвай на никой;)))))



Тема Re: упростяваш нещатанови [re: zaphod]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано05.07.09 18:10



е не, какъв е този свят, в който живеят вегетарианците?:))
свят на заклани агънца пред жално блеещи майки?!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.