Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Не се сещам какво да ви питамнови  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (ентусиаст)
Публикувано12.05.06 11:20



Затова - място за свободни приказки. Примерно - сесията??? Наближава застрашително. Усеща се . Така разправят наляво-надясно колегите.



Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.06 11:26



Какво учиш?



Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: миa]  
Автор Джинджифил Джинджифилoв (ентусиаст)
Публикувано12.05.06 18:43



Ами то сигурно си личи - Молекулярна биология. Ти?



Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано12.05.06 19:56



ооххх
не знам как ше се оправям тая сесия...
а ти учиш в германия, нали?
или тва май беше люб?

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: Джинджифил Джинджифи]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.06 20:44



Eх, знаех си за теб. Определено си личеше - трябва по-често да ни пишеш някакви неща, които научаваш в училище , и ние да се образоваме поне малко по тези въпроси.
Аз уча физика.



Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: фoтoнчиk]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.06 20:45



Как протичат сесиите там в Малта? Тежки ли са или основно през семестъра се работи?



Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: миa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано12.05.06 21:00



ами имаме много готини предмети, където няма изпит накрая на семестъра, а се работи по есета през цялата година/семестър. тези есета дето ги пуснах тук са ми от този предмет, карат ни да пишем и после вадят средноаритметично от всички оценки за крайна оценка. така е много готино щото работиш през цялата година и ти се разпределя по равно.
иначе когато имаме тест на края е много зле, тук при нас мнгоо се чете, ама ние сме мързели и не четем редовно по предметите където нямаш всяка седмица есе. и накрая се струпва майка си и баща си за четене.. ужас просто. миналия семестър трябваше за 1 седмица да прочета към 500 страници просто не беше истина в какъв филм се вкарах. разбира се не си взех поука и сега ме чака пак толкова, много зле
а ти? кви изпити имаш? коя година си?
и вярно ли е че повечето студенти по физика свърпвали във факултета по философия?

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: фoтoнчиk]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.06 21:40



Този семестър по-важните неща са ми квантова и ядрена. Всички се плашат от квантовата, защото изобщо не е интуитивна. Просто нямаш опит от всекидневието, който да ти подскаже какво ще стане в някоя задача. В такива случаи само математиката помага, заради което пък аз се кефя:) - обичам математиката.
При нас не е толкова важно да изчетеш всичко открай докрай - понякога и една страничка може да ти помогне да зацепиш нещата. Хубавото е, че има систематика и като овладееш формализма, нищо не може да ти се опре. А и всичко има количествен израз - много по-трудно е да се изследват хора, да не говорим за цели групи от хора, с което ти се занимаваш.
А това, че физиците свършват като философи изобщо не е така. Даже обратното. По принцип физиката е направена да отговаря на два въпроса - как и защо. Само че повечето физици си остават само на ниво първия от тях. Философите пък се опитват да отговарят направо на втория и единственото, което постигат е да чешат езиците. Истинският учен за мен трябва да търси отговори и на двата.
Е, това си беше дълга лекция, ама ти попита:).



Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: миa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано12.05.06 21:43



хубава лекция си беше:)
питам за философията щото са много близки предмети, поне на мен така ми се струва:)
да търсиш същността на нещата, ала бала:)

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: миa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано12.05.06 21:52



леле, сетих се миналия месец по правна антхропология какъв ужаст беше.
четене яко и накрая тест от 40 въпроса ама супер гнусни- тип адвокатски (шото даскала е юрист освен антрополог) и бяха примерно "как действа обичайното право при еди кое си племе?"
а) еди как си
б) как си еди (хаха, имам предвид че е супер подобен на отговор а)
в) нито един от отговорите
г) всички отговори

направо не знаеш кво се случва, щото сичко ти се струва супер подобно и вярно да не говорим че една думичка във въпроса ако има еди къв си нюанс, за адвоката вече значи нещо друго и отговора ти става супер грешен, ако не хванеш нюанса..направо да полудееш. а аз на сичкото отгоре закъснях с 10 минути, щот си мислих че изпита почва един час по-късно и после случайно видях че е започнал! и в паниката свърших теста за 30 мин и предадох без дори да си проверя отговорите.. никога не съм имала по-адреналинов изпит..
обаче може би защото разчитах на интуицията си, а не на знанията получих А 83:))) сигурно ако имах време да проверя отговорите щеше да ме обземе съмнение и да имам по-ниска оценка:)

:..Want not, lack not..:



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.