Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: миa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано13.05.06 20:36



аа, правилни изводи не ги търси при нас:) по-скоро в някоя наука може да има правилни изводи, при нас няма такова нещо като вярно/грешно. всичко е интерпретация.
иначе има школи и течения, по-преди е имало много крайни течения, а сега почти няма крайности заради силното пост-модернистично влияние ("всичко е субективно"). основните са фунционализъм, структурален-функц, структурализъм, транзакционализъм, марксизъм (маркс е има влияние чак през 70те) но проблема на всички тези теории е че се опитват да излязат с универсално обяснение за човешката природа и култура, което е невъзможно.
примерно маркс е вярвал че религията, правото, политиката, културата се определя от икономическата "база". и маркс като по-ранните културолози и атрополози излиза с няква еволюционна схема (ловци ->земеделци-> градове ->държави и империи), която по-скоро представя нещата в европа, но те са си мислили че това е универсалното човешко желание за напредък и развитие, което са пълни глупости.
иначе има доста нео-марксистки ("нео" защото признават че има обща зависимост и влияние между икономиката и всичко останало) изследователи, които ме кефят.
учим и големи глупости де... брачни отношения, родство, такива глупости които са супер скучни и пълни с терминчета (патривирилокален брак <-?!?!?!) пълен ужас.. ако не се задълбава е интересно да четеш как се женят и кво е отношението към децата, жените и секса насам натам, ама като се почнат едни схеми на унаследяване и предаване на кланово членство, става ужас..
засега най-интересните предмети са теория, коран и средиземноморска антро.
истинския филм ще започне догодина с религия, политическа, икономическа ант. + нации и национализъм и африка.
а ти теоритик ли си или експериментатор? какво мислиш да правиш като завършиш? академична кариера, може би?

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: фoтoнчиk]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано13.05.06 20:41



Имам много идеи, знам какво правя и да правя повече от всякога и все пак трябва да изтече още време, за да взема някои решения. Сега не се напрягам да мисля много върхи някои неща като ясно виждам как ще си дйдат на мястото сами.
Човек се учи докато е жив, нали такава беше приказката.
В Англия или поне Нотингам много неща ме ианенадаха. Англичаните според много българи ту които са били и в САЩ са по тъпи и задръстени и от американците. Аз споделям това мнение - доста неграмотна нация. Тук е голям сбирток не негри от различни места, индийци, араби, бели от ЮАР.
Културата, морала, рационалното мислене и интелекта са на много ниско ниво. Във много отношения цялата нация е силно деградирала, а качествените полумутирали идиоти са един твърде голям процент от населението.
И незнам кой ми раправяше как е ме удари културния шок тук. По улиците само като притъмне и става доста неспокойно. Веднага улиците почват да се пълнят с всякакви келеши, утрепки пияници с толкова пропаднал вид, че трудно бих, е трудно бих ти го описал. И същите тези най обезпокоявано могат да крещат в Автобуса или на автобусната спирка дори през деня докато на метър от тях има жена с малко дете и количка. Вски може да очакваш да ти скочи на бой, дори да ти извади нож в някои не толкова крайни квартали. Откраднаха ни и колата на светло на един метър от вратата на къща и това в чужд квартал, а колата е просто никаква. После ни обясниха, че са ни я взели защото не била от квартала, иначе нямало да я пипнат. Беше карана просто 8 мили на пълна газ с малко изкривена врата, понеже е отворена по най селския начин със щанга и запалена като по филмите. Хората просто са се забавлявали

Иначе аз съм много добре. Работя в пица Хът на летището, както и в кухнята. Иначе преди това бях във оше две кафета и в кухнята. Не си давам много зор с работата. Просто сега не ми дават мног часове и имам доста свободно време, което още не съм изсмислил как точно да оползотворявам.
През деня ме спитра през пет минути някой да проси. Има една голяма част от хората които говорят ужасен английски. Няма значение какво ще кажат, те говорят като животни. Ако не си трениран нищо няма да разбереш. Обсолютно нерабираеми извънземни звуци.
Работата е лесна и поне никога не съм си бил уморен физически. Психически понякога ти идва да удариш на някой два шамра , за да се събуди, но всичко се успокоява след време. Вече съм доста по аклиматизирам към малоумието, но има какво още да се желае.
Незнам какво е положението в други драдове и райони на англия, тука е така и представата ми не е моя , а на поне 30 българи и не е изкривена.
Живея с ще две момичета и две момчета в една прекрасна къща и всеки си има негова стая. Мечтая за българското море. Тук поне съм на близо до България и имам един месец отпуски и билета до бг го изкарвам за един ден работа. Природата тук е красива, но прироата вътре в хората деградирала. Пиша всичко това при положение, че нит се чуствам прецакан от някой, ното недоволен от нещо нито ефектиран ни най-малко. Просто целия пост е информативен и разобличителен.



Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: -TOШE-]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано13.05.06 20:52



леле, нямах представа че тва нотингам е толко изпаднало :)
а ти за ква отпуска говориш?
не си ли на студентска бригада? или е перманентна работа?
аз се чудя как да изкарам 500к :) идеи?

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: фoтoнчиk]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.06 22:27



Ах, колко интересно пишеш. Все ми разпалваш любопитството с нещо. Ще ми се да можем да се видим някой път и да те измъча да ми разказваш разни неща. Мен така много ми харесва - наготово:).
Като говориш за интерпретация се зачудих, ако вземем например един индийски или не знам - извънземен:) антрополог, той какви ли теории ще има за нашето развитие (западното). Това ми напомни една историйка, която четох в една книга. Един учен антрополог искаше да изследва едни индиански шамани - да им прави тестове за интелигентност и т.н - да им измерва познавателните способности. И единият шаман беше се захилил и казал, че най-вероятно ще открие, че са една банда глупаци. После беше обяснил, че познавателните им системи са толкова различни, че няма как да се изследва каквото и да е. С една дума трябва да има допирни точки, за да претендираш да разбираш някой. Това всичкото го изписах, за да споделя как съм се чудила дали всъщност в миналото хората не са били толкова различни от нас, че сега ние да не можем изобщо да предполагаме каквото и да е за тях. Ти какво мислиш по този въпрос?
Дори сега понякога имам чувството, че аз и някои други хора живеем в напълно различни светове.
Относно средновековието - харесва ми рицарството. Знам, че има цели книги, които иронизират всичките му глупости, но според мен трябва да е точно обратното. Днес всички имаме нужда от малко рицарски идеали, доблест, смелост и достойнство. Аз много си падам по тези неща. Сега малко хора имат истински идеали и не се страхуват да ги преследват. Изобщо като цяло малко хора се борят за каквото и да е, освен за оцеляването си.
Да не забравя, днес гледах the take и ми направи голямо впечатление. Хората явно намират изход, когато са достатъчно притиснати. Но защо не и преди това? Спомних си, че по принцип има икономическа теория, според която държавите са излишни, т.е. всичко може да е частно - полиция, съд, всичко. Просто хората ще си плащат за тези услуги и няма да се ръсят за данъци (почти половината си заплата!). Идеята беше, че държавите без друго не могат да решат къде да идат парите по-ефективно от самите хора, от които ги взимат. Да не говорим, че си ги харчат за глупости, крадат ги, не си вършат работата и т.н. Нямам да споменавам военните разходи. Кой човек ще иска да финансира такова нещо, след като знае, че всички останали просто си гледат работата и живота? Не и аз! Това наистина ще е истинска пазарна икономика.
На последния ти въпрос - теоретик ще ставам. И не искам академична кариера:). А ти?



Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: фoтoнчиk]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано13.05.06 22:38



Гледала съм Небесно царство, но Гладиатор е по-добър:). А какво мислиш за Спартак - като историческа личност? Мен това ми е любимият герой. Страшен е бил - много му се възхищавам. Можел е да вземе Рим, но единственото, което е искал е свободата си. Пък и горе-долу нашенец:). Имаше един филм за него, но нещо не ми хареса.
Като спомена Китай, това ми е страната, в която искам да живея. Културата им е невероятна. Религията, бойните изкуства, езика, калиграфията - всичко ме кефи безкрайно. Любимият ми филм е Hero - сигурно си го гледала, но ако не си - гледай го. Направо е магичен. Ти какви филми харесваш - допаднало ли ти е нещо напоследък?
А тази книга, която спомена, ще си я намеря и ще я прочета.
А от игрите най-обичам Heroes of might and magic:). Това пак е стратегия.



Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: миa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано13.05.06 22:53



ооохх герой, ли... оххх най-любимия.
тогава още тренирах у-шу с майстора ми и не можеш да си представиш какво вдъхновение ми беше, направо лудница.
после зарязах, но съм си обещала да се върна в китай. ама този път съм си избрала друга провинция, щото пекин е много неприятно място да си за постоянно там. ще отидем двете, ако искаш:))
филми, последно ми хареса филма за пингвините:) много ги обичам.
иначе харесвам исторически филми (въпреки че небесно царство не е особено исторически:)), а също и властелина ... двете кули 1000 пъти го гледах:) филми за бойни изкуства харесвам, гледа ли летящите ками? лудница е:)
а ти кви филми обичаш?
а хирос я знам, а ти знаеш ли дисайпълс? тя е горе долу подобна, ама мене повече ме кефи.

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: фoтoнчиk]  
Автор -TOШE- (момец)
Публикувано14.05.06 09:23



хехе, много ме зарадвахте последните ви постове, такива едни съвсем детски и сладки
Ето ви две интересни интервюта с двама истински майстора на два от основните китайски вътрешни стилове. Дано ви е интересно и полезно.
http://pigua.dankin.net/bagua.htm
http://www.taiji-bg.com/articles/taijiquan/t39_bg.htm

Препоръчвам ви и един нов филм с Би, казва се Шиноби и е нещо межу Герой и Кинжалите и още нещо, но май е корейски. Иначе Гледайте легендата Зу. То повече го докарва на манга приказка и фентъзи, но е супер красиво и няма такива ефекти просто.



Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: фoтoнчиk]  
Автормиa (Нерегистриран)
Публикувано14.05.06 12:10



Tи си направо невероятна - правила си всички неща, които аз искам да правя! Бойни изкуства в Китай! Защо си се отказала? Аз онзи ден гледах едно филмче за Шаолинските монаси - така се размечтах. Ако имам възможност бих останала цял живот на такова място. Ще трупам сила и ще ставам изрод:).
Аз всичките китайски филми, които излизат, съм гледала. Даже вчера четох, че е премиерата на тhe promise, пък аз отдавна го гледах. Това са ми любимите филми. Е, и Властелина също - нали съм си голям фентъзи маниак.
Шиноби е много добър - като го намерих, го гледах два пъти едно след друго. Летящите ками също е много красив филм, само където всеки път плача на него - и аз не знам защо, и не съм го гледала много пъти заради това:).
Дисайпълса наскоро го играх много, но ми се стори, че не е толкова балансирана, колкото heroes. пък и heroes 5 е тук вече:).
Вегетарианците май имаме сходни интереси. Толкова се радвам, че има хора като вас с моя поглед върху света, че напоследък се бях отчаяла, че света се е напълнил само с кухи лейки.



Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: миa]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано14.05.06 14:34



ох не питай що се отказах, и аз не знам още
ти кое филмче за шаолинците си гледала?
имам едно документално май на ББС ама не съм сигурна. в шаолин верно са изроди, но няма да ти позволят да останеш там ако отидеш.
1во, си жена и 2ро, не пускат току-така.
но за сметка на това има много школи около манастира, където тренират сякви хора. качеството не е същото разбира се.
аз бих отишла в Удан шъ (манастира удан) в удан шан. (шан е планина)
там съм виждала че има и жени, а и тай дзи е голема лудница.
бтв, защо мислиш че дисайпълс е небалансирана? ти с коя раса играеш? аз най-много съм играла с демоните и джуджафките; некромансерите са яки, ама като почнеш да ги развиваш иначе са супер слаби и гадни.
пробвала ли си партия с гилд мастер и 4 wraiths (така ли се пишеше, забравила съм). те нали са имунизирани срещу оръжия и направо къртиш мифки с тях.
а също и с вампири, не можеш да умреш посмъртно хехе:)) има готини комбинации. в тая игра страшно много ми харесва музиката, особено там като се чуват едни църковни камбани и се почва някъв чант на латински, "digme dis demonium, invocari isssa" haha най-верояно не се пише така, но така ми е останало в главата, заслушай се следващия път, голема лудница е:)

:..Want not, lack not..:


Тема Re: Не се сещам какво да ви питамнови [re: -TOШE-]  
Автор фoтoнчиk (в зехтин)
Публикувано14.05.06 15:21



хехе, мерси:)))
мерси и за линковете, не че искам да изпадам в подробности, ама върешни и външни стилове не съществуват:) в китай нещата са доста по-прости:)
ти кога ще се прибираш в бг?
и не ми каза, за постоянно ли си в англия?

:..Want not, lack not..:



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.