Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:26 01.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема протеин за веганинови  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано26.03.06 22:52



отслабване без спорт не е работа, а спорт без протеини си е чиста загуба на време, защото мускулите не могат да се регенират и да растат. като се гледам... за тия 2 години и половина неядене на нищо, мускулите ми са изчезнали, затова сега се разтърсих из нета за веган протеини. вижте кво намерих, а ако имате идеи давайте, че съм решила да се стягам

1. оказва се че хризантемите са добър източник на протеин (35%) хаха, идеи за рецепти?
2. бамбук мммм 34%, ще взема да отида на китайски скоро:)
3. сурови гъби ммм напоследък слагам сурови печурки във всяка салата, брей и да не знам че имат 37% протеини..
4. броколи !? 35% а стига бе;) наблягаме и на броколите:)
5. оохххх аспержички, любимите ми, 40%:)
6. слънчогледови семки, 51% уауауауау, жалко че въобще не ми харесват
7. сусам - 52%:) йай
8. зелени салатички мммм ок. 25-30%
9. листа от тиква, убиец:) 40%
10. гадната английска мая за мазане, ужас е, ама е пълна с протеини.
11. боб, 36%
12. бяла продълговата ряпа, 36%
13. водорасли за суши, от онези сухите, 36%
14. balsam pear, това е едно все едно между тиквичка и корнишон, май не съм го виждала в бг, 43%, за незаменимите аминокис. не пишеше.



май това е засега. всички дотук избоени храни съдържат незаменимите аминокиселини, някои в по-добро съотношение, други в по-лошо:) ако някой знае други, да казва:)
дайте да измисляме рецепти с тях

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.

Тема Re: протеин за вегани [re: фoтoн 1.618]  
Автор VikaBog (непознат)
Публикувано27.03.06 10:53



почти повечето от изброените растения са вкусни в суров вид,заливате ги с разбит чесън в студено пресовано олио и приятен апетит!



Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано27.03.06 11:28



тез проценти ми се струват сииилно завишени - те само вода и протеин ли съдържат тез зеленчуци?:-))
да ти кажа честно ...
иначе соевия протеин не е скъп - слагат го в саламите да им падне цената;-)








Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано27.03.06 12:20



Мускули ли ще правиш? Пиши му едно писмо на тоз

Аз съм чела някъде , че преди да отидеш на фитнес е най-добре да ядеш въглехидратна храна.

Почти всички тез долу стават на салата Ще ходя до цветарския за хризнтеми. Взимам си две-три и почвам да ги ям пред цветарката
На протеини са богати и овесените ядки, всякакви бобови( нахута мисля е с най- много) , леща, грах, зърнени, семена, ядки, соеви неща ако ядеш като тофу и мляко и т.н.
Тези проценти какви са? Как са определени? И на мен ми се виждат някои нереални.



Тема Re: протеин за веганинови [re: jeni4ka]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано27.03.06 13:04



аааа за процентите забравих да обясня
не са завишени, просто така както съм ги написала са:)
значи по принцип има вода, да речем 70% и от останалите 30 30% са протеини;)
другото са фибри или въглехидрати, зависи от растението:) мерси за сайта.
иначе соя и соеви не ям, гнусни са ми:)
мерси за предложенията на сички


Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Авторnovak (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 13:48



Така дадени тези проценти не означават ама абсолютно нищичко! Явно с цел пропаганда но с нула информативно значение.

Иначе просто наблегни на бобовите храни, ежедневно хрупай ядки, фъстъци и семки, яж гъби и зелено: коприва, спанак, лапад, кисилец и т.н. А да не забравяме и хлебните и тестени изделия!



Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано27.03.06 17:16



сигурна ли си, че мазнините са ти 30%?? това ми се струва доста, а някои уреди не са особено точни... най-точно ги дава измерването с калипер. аз бях 23% и не се чувствах никак добре така, но сега се надявам да съм ги намалила поне малко, не съм се мерила скоро. иначе знам, че за жени до 25% или нещо такова е в нормата - няма опасност за износването на плода, но повечето жени не се харесват между 18 и 25% и искат да са под 18.

а това да си набавяш протеини от зеленчуци ми се струва малко абсурдно... виж от боб, леща, нахут по-става
ядките вярно че имат някъв белтък и те, но аз тях ги броя за мазнини, щото мазнините преобладават в състава им. примерно ако ям няква белтъчна храна без много мазнини в нея (извара, сардини, к. мляко) и трябва да й добавя някаква мазнина, понякога вместо да й прибавям зехтин, хапвам малко ядки към нея.
аз ползвам тази таблица със стойности:



а ето какво казва моят гуру по въпроса дала е примерно меню на една жена, дето е решила да пости. за съжаление не виждам начин да си набавяш протеина без нещо допълнително от рода на суроватъчен протеин и тем подобни... чувала съм, че има доста качествени



Тема Re: протеин за веганинови [re: Cornflake]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано27.03.06 17:43



суроватъчния протеин не става :-))
не е вегетариански
растителен требе - соев :-)




Тема не искам да те разочаровам, но...нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано27.03.06 19:13



тая таблица ми се струва доста тенденциозна. общо взето, нормалното растение е изградено предимно от целулоза (затова клетките са ръбести, а не меки, както е при животните). иначе ако търсиш протеин при растенията, търси го там където се размножават - семето и ядките.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Люб ()
Публикувано27.03.06 20:01



фотон,
процентното съдържание което си изкарала изглежда е от сухата органична маса - т.е. без водата (иначе излиза че в 100гр. гъби напр. има 36гр. протеин
). Т.е. тези храни не са концентрирани и ако ядеш от тях, за мускулна маса, трябва голям обем от тях... (с изключение на боба и ядките и семената).

Ето други, аз ги пиша с процентно съдържание в 100гр. натурален продукт, както се и ползва :

- покълнали зърна (жито, люцерна, слънчоглед...) - 25-40% протеин; продават ги по диетичните магазини, големите вериги хранителни магазини, могат и удома да се приготвят. На мен люцерната е много вкусна в салати.

- тук, в Германия, има по по-големите хранителни магазини продукти от пшеничен протеин: под формата на кюфтета и пр. ca направени - 20% протеин (напр. на фирма

). В БГ не знам дали има вече... Иначе подобен, арабски аналог който вече го има в България, са фалафелите (от леблебия ca, само дето само 6% протеин пише на опаковката фалафели, която съм си купил).

От магазини за бодибилдинг може да си вземаш изолиран житен или соев протеин, те имат по над 50% протеин.

Редактирано от Люб на 27.03.06 20:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.