Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Вегетарианство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема протеин за вегани  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано26.03.06 22:52



отслабване без спорт не е работа, а спорт без протеини си е чиста загуба на време, защото мускулите не могат да се регенират и да растат. като се гледам... за тия 2 години и половина неядене на нищо, мускулите ми са изчезнали, затова сега се разтърсих из нета за веган протеини. вижте кво намерих, а ако имате идеи давайте, че съм решила да се стягам

1. оказва се че хризантемите са добър източник на протеин (35%) хаха, идеи за рецепти?
2. бамбук мммм 34%, ще взема да отида на китайски скоро:)
3. сурови гъби ммм напоследък слагам сурови печурки във всяка салата, брей и да не знам че имат 37% протеини..
4. броколи !? 35% а стига бе;) наблягаме и на броколите:)
5. оохххх аспержички, любимите ми, 40%:)
6. слънчогледови семки, 51% уауауауау, жалко че въобще не ми харесват
7. сусам - 52%:) йай
8. зелени салатички мммм ок. 25-30%
9. листа от тиква, убиец:) 40%
10. гадната английска мая за мазане, ужас е, ама е пълна с протеини.
11. боб, 36%
12. бяла продълговата ряпа, 36%
13. водорасли за суши, от онези сухите, 36%
14. balsam pear, това е едно все едно между тиквичка и корнишон, май не съм го виждала в бг, 43%, за незаменимите аминокис. не пишеше.



май това е засега. всички дотук избоени храни съдържат незаменимите аминокиселини, някои в по-добро съотношение, други в по-лошо:) ако някой знае други, да казва:)
дайте да измисляме рецепти с тях

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.

Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор VikaBog (непознат)
Публикувано27.03.06 10:53



почти повечето от изброените растения са вкусни в суров вид,заливате ги с разбит чесън в студено пресовано олио и приятен апетит!



Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано27.03.06 11:28



тез проценти ми се струват сииилно завишени - те само вода и протеин ли съдържат тез зеленчуци?:-))
да ти кажа честно ...
иначе соевия протеин не е скъп - слагат го в саламите да им падне цената;-)








Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано27.03.06 12:20



Мускули ли ще правиш? Пиши му едно писмо на тоз

Аз съм чела някъде , че преди да отидеш на фитнес е най-добре да ядеш въглехидратна храна.

Почти всички тез долу стават на салата Ще ходя до цветарския за хризнтеми. Взимам си две-три и почвам да ги ям пред цветарката
На протеини са богати и овесените ядки, всякакви бобови( нахута мисля е с най- много) , леща, грах, зърнени, семена, ядки, соеви неща ако ядеш като тофу и мляко и т.н.
Тези проценти какви са? Как са определени? И на мен ми се виждат някои нереални.



Тема Re: протеин за веганинови [re: jeni4ka]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано27.03.06 13:04



аааа за процентите забравих да обясня
не са завишени, просто така както съм ги написала са:)
значи по принцип има вода, да речем 70% и от останалите 30 30% са протеини;)
другото са фибри или въглехидрати, зависи от растението:) мерси за сайта.
иначе соя и соеви не ям, гнусни са ми:)
мерси за предложенията на сички


Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Авторnovak (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 13:48



Така дадени тези проценти не означават ама абсолютно нищичко! Явно с цел пропаганда но с нула информативно значение.

Иначе просто наблегни на бобовите храни, ежедневно хрупай ядки, фъстъци и семки, яж гъби и зелено: коприва, спанак, лапад, кисилец и т.н. А да не забравяме и хлебните и тестени изделия!



Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано27.03.06 17:16



сигурна ли си, че мазнините са ти 30%?? това ми се струва доста, а някои уреди не са особено точни... най-точно ги дава измерването с калипер. аз бях 23% и не се чувствах никак добре така, но сега се надявам да съм ги намалила поне малко, не съм се мерила скоро. иначе знам, че за жени до 25% или нещо такова е в нормата - няма опасност за износването на плода, но повечето жени не се харесват между 18 и 25% и искат да са под 18.

а това да си набавяш протеини от зеленчуци ми се струва малко абсурдно... виж от боб, леща, нахут по-става
ядките вярно че имат някъв белтък и те, но аз тях ги броя за мазнини, щото мазнините преобладават в състава им. примерно ако ям няква белтъчна храна без много мазнини в нея (извара, сардини, к. мляко) и трябва да й добавя някаква мазнина, понякога вместо да й прибавям зехтин, хапвам малко ядки към нея.
аз ползвам тази таблица със стойности:



а ето какво казва моят гуру по въпроса дала е примерно меню на една жена, дето е решила да пости. за съжаление не виждам начин да си набавяш протеина без нещо допълнително от рода на суроватъчен протеин и тем подобни... чувала съм, че има доста качествени



Тема Re: протеин за веганинови [re: Cornflake]  
Автор sencko (алхимик)
Публикувано27.03.06 17:43



суроватъчния протеин не става :-))
не е вегетариански
растителен требе - соев :-)




Тема не искам да те разочаровам, но...нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано27.03.06 19:13



тая таблица ми се струва доста тенденциозна. общо взето, нормалното растение е изградено предимно от целулоза (затова клетките са ръбести, а не меки, както е при животните). иначе ако търсиш протеин при растенията, търси го там където се размножават - семето и ядките.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Люб ()
Публикувано27.03.06 20:01



фотон,
процентното съдържание което си изкарала изглежда е от сухата органична маса - т.е. без водата (иначе излиза че в 100гр. гъби напр. има 36гр. протеин
). Т.е. тези храни не са концентрирани и ако ядеш от тях, за мускулна маса, трябва голям обем от тях... (с изключение на боба и ядките и семената).

Ето други, аз ги пиша с процентно съдържание в 100гр. натурален продукт, както се и ползва :

- покълнали зърна (жито, люцерна, слънчоглед...) - 25-40% протеин; продават ги по диетичните магазини, големите вериги хранителни магазини, могат и удома да се приготвят. На мен люцерната е много вкусна в салати.

- тук, в Германия, има по по-големите хранителни магазини продукти от пшеничен протеин: под формата на кюфтета и пр. ca направени - 20% протеин (напр. на фирма

). В БГ не знам дали има вече... Иначе подобен, арабски аналог който вече го има в България, са фалафелите (от леблебия ca, само дето само 6% протеин пише на опаковката фалафели, която съм си купил).

От магазини за бодибилдинг може да си вземаш изолиран житен или соев протеин, те имат по над 50% протеин.

Редактирано от Люб на 27.03.06 20:09.



Тема Re: не искам да те разочаровам, но...нови [re: zaphod]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано27.03.06 20:05



ми не знам вече кво търся
казах че големия процент е вода и целулоза, а квото остава са протеините, стига сте ме нападали, а четете кво съм написала
от 2 дни чета денонощно за някакви скапани диети, вече ми се повръща направо
май няма диети за вегани, сигурно защото се приема че веганите са вече слаби хаха... насякъде е или глад, което изобщо не искам, гладуването ме докара до тва дередже да качвам като луда; или некакви млечни НВД, което е същия шит, защото 1вата филия хляб или порция ориз, която изям след диетата ще ми се налепи...
не знам кво са правя, отчаяна съм, карам само на салати, 1 пълнозърбест хляб на седмица, и зеленукови супи отвреме на време, яко се движа, а нищо не свалям, мамичката му и метаболизъм нещастен селски. пълна скръб... !@#%!!$%%^%@!%^№^%

ако можеше изобщо да не се яде, щеше да е супер лудница. или като в матрицата дето имаха една безвкусна каша със сички витамини и тн квото им трябва.

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: протеин за веганинови [re: Cornflake]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано27.03.06 20:08



> за съжаление не виждам начин да си набавяш протеина без нещо допълнително от рода на суроватъчен протеин и тем подобни... чувала съм, че има доста качествени
>
Хехе

За фъстъченото масло не се бях сетила да напиша в предишния ми пост.
Не съм запозната много с тази НВД обаче тази жена от нея минава на пост дето май предимно въглехидратни храни се ядат. И ако е яла по малко преди нищо чудно че ще качва.



Тема Re: протеин за веганинови [re: Люб]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано27.03.06 20:26



ооо
имало житен протеин викаш?
а той прецаква ли бъбреците като живоинския?
соя не харесвам, но житен ми изглежда супер добре
мерси:))

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: протеин за веганинови [re: jeni4ka]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано27.03.06 20:35



абе не е работа да си отрежеш въглехидратите. едно че ако не ям плодове се чувствам като парцал психически и ми е зле, друго че ми се е случвало да си режа въглехидратите и после получавам брутални пристъпи за захар и въг., като зомби ставам и си връщам всичко за отрицателно време.
това за мен си е вид глад, да отрежеш тотално неща, което ти се яде, а за глад не искам и да чувам

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: не искам да те разочаровам, но...нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано27.03.06 20:56



а студено ли ти е когато стоиш на едно място?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор KamBam ()
Публикувано27.03.06 21:05



Само да отбележа че като те видях от срещата чак не те познах - станала си много хубава.
Аз си мисля че тренировките са по-важни от храненето, ти си тренирай пък нека глада те води , колкото си по-гладна толкова по-хубаво.

Тъй и тъй са постнал, да дам и един линк на английски





Тема Re: не искам да те разочаровам, но...нови [re: zaphod]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано27.03.06 21:16



ми понякога
може би честичко
ама това не е ли нормално..да ти измръзнат ръцете ако седиш на едно място??

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: протеин за веганинови [re: KamBam]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано27.03.06 21:24



ти май ме бъркаш с някой..
ти не беше на срещата, а снимките не ги публикувахме в нета
освен ако някой не ти е дал снимки
и как можеш да кажеш че съм хубава с 5 брадички и бузи като медузи? благодая все пак
ако знаеш,. преди две години когато бях с 20 кила по-слаба колко по-хубава бях.. ееххх

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Maktub (обичаща)
Публикувано27.03.06 21:58



Това, което на мен ми помогна да си досваля последните 10кг(от 25) от бременноста беше една книга на Дийпак Чопра - "Съвършеното здраве" + по-ранна вечеря. Знам, че хич не си падаш по такава литература, но тази книга има изключително практическа насоченост. А иначе знам от опит,че да се ограничаваш силно не води до нищо добро. Например, ако не пиеш достатъчно течности почваш да задържаш вода, защото организма ти решава, че не знае кога пак ще има вода и си складира в резерв, от което се подуваш гадно. Така е и с мазнините, според мен.

Слышу голос из Прекрасного Далека....
......В Прекрасное Далеко Я начинаю путь


Тема Re: не искам да те разочаровам, но...нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано27.03.06 22:07



щитовидната жлеза синтезира един ензим, който отговаря за изгарянето. познавам един, на когото му идва в повече и изгаря доста интензивно, поради което слабее и му е все горещо. питах те, понеже се оплакваш че не сваляш кила, та може и да ти е в недостиг.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: протеин за веганинови [re: Maktub]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано27.03.06 22:08



ама неговата диета какво включва?
ако е със мляко и млечни, не мисля че ще се насиля..
звучи интересно де..
ти сериозно ли си смъкнала 25 кила?
мале
последните десет с тая книжка, а първите 15 с кво?

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: не искам да те разочаровам, но...нови [re: zaphod]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано27.03.06 22:15



можеш ли да ми дадеш малко повече инфо за този ензим и как се оправя недостига? а дали може да се изследва? може би няма да е зле да си направя една кръвна картина да видя как съм с хормоните и тия работи
най-гадното е че е ужасно се влияят от теглото и като сваля две кила и ми спира менструацията, та по тоя повод да питам Мактубата дето е свалила 25, не се ли получиха разни хормонални смущения и да не ти идва например?

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано27.03.06 22:46



преди 2 години не знам, но преди 1 (нали тогава ходихме на Бистрица?) беше съвсем слаба. не вярвам повече от 10 да си качила. по 4-5 на месец и до лятото ще си се справила с тях стига да не е хормонален проблемът. а да не би да пиеш противозачатъчни?



Тема Re: протеин за веганинови [re: Cornflake]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано27.03.06 22:51



ахаха, бе как слаба бе мила, тогава тежах над 70 кила ахха:) неква зрителна измама имате с камбам;)
се тая де
не пия противозачатъчни, много ме е шубе от тях, а и са ми гнусни:)

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано27.03.06 23:02



е поне имаше снимков материал! ако наистина си тежала 70 кг, значи имаш мнооого тежки кости



Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор Cornflake (girl)
Публикувано27.03.06 23:22



изчислила ли си от колко калории се нуждаеш на ден? ако ядеш по-малко от тях, а и се движиш, е съвсем редно да отслабваш... понякога всичко се оказва много просто - въпрос на сметки. но аз имам проблем с това, нямам везна, с която да измервам грамажите на храните и ми е трудно да изчисля колко ям и обикновено се оказва, че ям повече отколкото трябва



Тема Re: протеин за веганинови [re: фoтoн 1.618]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано27.03.06 23:56



Е айде ,айде -хубава си беше и още си. И си беше много добре даже.
Ехх и аз едно време на младини бях по - слаба ...
Да направим една съвместна веган диета и може и спорт нещо
Ето и един сайт






Тема Re: не искам да те разочаровам, но...нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.03.06 20:14



не знам кой е хормона, този за когото разправях не ми каза името, вероятно не го и знаеше. според мене в днешно време "идеалното" тегло за жена е може би занижено с 10 кила. ако тръгнеш да ядеш колкото ти се иска, почваш ли да дебелееш неудържимо? имай предвид, че по мои наблюдения много хора задържат доста стабилно тегло, без значение дали се тъпчат или гладуват. просто организма си иска това тегло и това е. ако обаче дебелееш неудържимо, това вече е друга работа.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: не искам да те разочаровам, но...нови [re: zaphod]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано28.03.06 20:45



мисля че имам нещо като граница около която се движа. иначе обикновено правя някаква диета, свалям 5-6 кила, след тва ми пада пердетето и получавам булимичен пристъп и за 10ина дни качвам 8.. горе долу е така
тва достатъчно неудържимо дебелеене ли е?:))

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: не искам да те разочаровам, но...нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано28.03.06 21:14



мисля че диетите не са добра идея, нито каквото и да е периодично предприемано мероприятие. познавам една, която просто спря да яде въглехидратни храни (хляб, картофи, ориз и сладко), и така стабилизира на тегло с почти 10 кила под това което беше преди. не спазва диета, просто ги отписа завинаги. но това е малко трудно за веган, понеже ако махнем въглехидратните храни, то ти остава съвсем малък избор.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: не искам да те разочаровам, но...нови [re: zaphod]  
Автор фoтoн 1.618 (салат. чудoвище)
Публикувано29.03.06 01:34



ми аз картофи и сладки неща не ям, само мед, ама супер рядко.
кафяв ориз ям обаче... може би просто ще го намаля... как мислиш?
бял хляб не ям, кускус понякога..

Алцхаймер — край на лошите спомени. Е, на хубавите — също.


Тема Re: не искам да те разочаровам, но...нови [re: фoтoн 1.618]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано29.03.06 19:22



бял или черен, хляба си е хляб - съдържа доста въглехидрати. ориза също.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.