Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 09.05.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема сигнал за падащи дървета  
Автор питaщ (вечно неразбрал)
Публикувано14.08.10 15:14



Става въпрос за улица "Хаджи Димитър, в частта и зад трета гимназия. След последната буря един счупен клон остана да си виси само на кората на височина 8-10 метра и е въпрос на време да падне. Достатъчно голям е да смаже автомобил или да убие човек. Обаждам се на справки, дават ми телефона на Гражданска защита-648112. Човека отсреща започва да ми обяснява че трябва да се обърна към районното кметство, при което аз му благодарих и смотолевих нещо в смисъл да ходи обратно там откъдето е дошъл при раждането си. Въпросът ми е има ли служба към която да се обърна без да се налага да вися пред кабинета на някой гаден, долен, мазен и т.н. бюрократ ?

Спрете Земята.Искам да сляза!

Тема Re: сигнал за падащи дърветанови [re: питaщ]  
Автор vyprosche ()
Публикувано14.08.10 23:45



Трябва да напишете молба от името на живущите, подкрепена с няколко подписа. Предавате я в деловодството на съответното кметство. Идват, правят оглед и отстраняват проблема. Наистина такъв е реда. В нашия район Приморски така отстраниха няколко падащи ниско и пречещи на пешеходците клона. Ако дърветата са повече от едно, в молбата се упоменава за всяко едно по отделно, защото като дойдат да режат и посочите други проблемни дървета, ще ви накарат да напишете отделно молба и за тях.
А иначе и аз мечтая за времето, когато с едно позвъняване ще се решават проблеми от обществен характер.


Успех в начинанието!

Редактирано от vyprosche на 14.08.10 23:51.



Тема Re: сигнал за падащи дърветанови [re: питaщ]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано19.08.10 13:13



Подавава се сугнал на горещия телефин на общината, има го на сайта им(не го помня в момента) и до няколко дни проблема се решава и по пощата ти пращат писмо с отговор каква е била причината и за колко време са сършили работата. Телефона е автоматичен и не се приемат анонимни сигнали. На този телефон съм давал сигнали за повредено улично усветление на цели улици и са реагирали веднага.



Тема Re: сигнал за падащи дърветанови [re: питaщ]  
Автор 4usmivki (ентусиаст)
Публикувано21.08.10 18:56



Хубу са ти рекли къв е реда, ама то до няколко дена белята може да е станала.
Има един малко по "тънък" номер.
Звънкаш на номер, който се записва 24 часа о подаваш сигнал - оттам естествено ще ти дадат телефон на местната структура - както съответо са те препратила. Само, че след като им звъннеш и ти се размрънкат или не вдигнат....хм :)
Пак звънкаш на телефона, дето се записва 24 часово и казваш :" Звъннах там където ми казахте, но отказват съдействие". Леле да видиш колко бързо се раздвижват обикновенно, че го има записано и ако стане беля - някой ще гори много яко, че го има записано!!!
Ся има и тел. 112 / не съм го ползвал/, но поне сигура се записват разговорите и се пазят.
НИКОГА не бих се мъчил с молби, заради един клон - просто ще оставя достатъчно сигнали, дето после ще го духат разни другари.
Туй ти го казвам от личен опит! Ей тъй на бях подал сигнал и ме пренасочваха и мънкаха, щото видиш ли 19 часа. Кат направих тоя пиниз и как дотърчаха за 20 минути с думите :"ама друг път не говорете така, че отказваме да дойдем".
Ша пиша аз молби за опасни дървета кат ненормален - найш кога?! При положение, че има дежурни екипи! Ще пиша молби, ако някой клон ми влиза у балкона и не ма кефи :)
А за другото идват, щото ако стане най- лошото и го има записан сигнала с повторното ти обаждане за отказ, познай кой носи наказателна отговорност ;)
Щото както си звъннал и са те пренасочили истане беля - после едни мънканици безчет, а така кат има и повторен за отказ-глей сеир



Тема Re: сигнал за падащи дърветанови [re: vyprosche]  
Автор 4usmivki (ентусиаст)
Публикувано21.08.10 19:02



Въпросче, то не ставаше дума за пречещи на видимост и т.н. клони, а за опасни такива - вече отчупени/пркършени и очакващи всеки момет падане - кво кметство - да идва гражданска защита и да маха кото трябва.
да звънне на 112 и да остави сигнала, че гражданска защита отказват или на 166 със сигнал за отцепване на опасния район, че гражданска защита отказват се намесят - лелееее, найш ко ще стане по вътрешните линии - оген бий

п.п: па който му се занимава и пожарната може прозвъни и да записва разговори, па после и на медиите да ги даде, със съответния снимков/видео материал :)

Редактирано от 4usmivki на 21.08.10 19:04.



Тема Re: сигнал за падащи дърветанови [re: _Mepakлия_]  
Автор 4usmivki (ентусиаст)
Публикувано21.08.10 19:09



Айде и ти - горещия телефон на Общината - осветление 2 дена да няма-ОК, ама клон, дето всяка минута може да падне и да утрепе някой е друго!
Преди време се беше скъсал високоволтов кабел и досре се разберат НЕК, Община и кой ли не си седя поне седмица скъсан с тока по него - хубу, че не умря някой. а такива неща трябва се отцепва района до 20 мин и да се оправя възможно най-бързо! Тъй мисля аз



Тема Re: сигнал за падащи дърветанови [re: 4usmivki]  
Автор Дeaн (непознат )
Публикувано06.09.10 20:59



Най-добре се качи и ги отрежи с някой трион. И мен ме дразнеха едни ниски клони и накрая една вечер не остана нито един





Тема Re: сигнал за падащи дърветанови [re: питaщ]  
Автор v.peichev (страшен)
Публикувано09.09.10 18:34



Сигнализирайте на адрес. ул. "Хан Аспарух" 15 търсете свещеник Хованесян или в краен случай г-н. Шакарян. Може и на тел. 619 382.



Коткотрепач


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.