Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 20.04.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема къде сме ние?  
Автор ivssxxxl (новак)
Публикувано19.05.10 10:59



До скоро четях и слушах за големи проекти във Варна, оставайки с впечатлението, че само тя в страната се развива.
Напоследък обаче нещата са малко по-различни. Всички големи градове видимо търпят развитие. Визията им е достатъчно добра за нашия регион, а Варна, също така видимо - изостава. Нищо ново (освен моловете) няма. Откриват се в други градове обекти на международни вериги - във Варна не!
Днес четох , че проекта "Супер Бургас" стартира с прединвестиционно проучване. МОже би и ще стартира реални - дано, защото е хубав- с конферентен център с 80.000 м2, хотели, нови терминали на гарата и т.н.
Въпросът ми е някой запознат ли е с развитието на много по-стария като идея проект за отваряне на Варна към морето?
Защото, както и със стадиона, май нещата ми приличат повече на празни приказки, от колкото на реални дела.
Да не се окаже , че след 5-10 години от най-добрия град да сме някъде към златната среда, защото пътувам и виждам неща, които говорят за това.
Дано не съм прав.



Тема Re: къде сме ние?нови [re: ivssxxxl]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано19.05.10 13:48



Варна няма още приет нов ОУП. още е в процедура по приемането му .

доколкото знам и за Бургас прявят нов ОУП .

за мен златна среда не е наливането на милиони тонове бетон за някакви по нам колко хиляди кв.м. сгради. Варна е разположена на разлом и е опасно да се строят големи сгради и големи съоръжения. Най-важно е укрепването на брега и всички терени, които са перманентни активни свлачища - а такива са терените на 2/3 от града.

тия обекти на международни вериги за какво ти са. за Варна не са нужни . Варна трябва да не се преналесва и да съберем всички селяни тук .

запозната съм че има проблем с контейнерния терминал, тъй като не му е там мястото от гледна точка на Натура 2000 . Варненско-белославското езеро е защитна зона, Казашко е защитена местност попадаща в Натура 2000, Мочурището е също защитена местност. МОСВ си държи на защитените местности и с право.

Щастлив е този, който може да вижда Слънцето ....


Тема Re: къде сме ние?нови [re: Бapбapeлa]  
Автор ivssxxxl (новак)
Публикувано19.05.10 16:57



А? Ами да се прекръстим на село тогава и да легнем да спим. Ако има развитие - има и повече население. Това означава ли , че не трябва да се развиваме за да няма такова?
Относно веригите - ами влизането на много такива повишава качеството на обслужване и намалява цените на дребно.
Вчера слушах пак двама души да си обясняват как в София взимали такива заплати , а тук не!
От отговора ти разбирам, че би трябвало да е нормално във Врана да се взимат ниски заплати, защото не ни трябва пренаселена????????????????????????????
Точно от Барбарела не очаквах такива отговори.



Тема Re: къде сме ние?нови [re: ivssxxxl]  
Автор lvaylo (PC Service)
Публикувано20.05.10 09:16



За това заплатите са ниски, има много придошла работна ръка (разбирай селяни) а предлаганата работа е малко, съответно сещай се защо заплатите са ниски - заради селтаците





Тема Re: къде сме ние?нови [re: lvaylo]  
Автор PhilipMarlowe (старо куче)
Публикувано21.05.10 15:08



едва ли ще работиш, това дето работят "селтаците" ... аристократи ненагледни...



Тема Re: къде сме ние?нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор lvaylo (PC Service)
Публикувано21.05.10 18:52



Хм, ти май си от селтаците а ? Споко и за вас има работа. Разбира се по мръсната, чистене на кенефи и улици, строителство и т.н





Тема Re: къде сме ние?нови [re: lvaylo]  
Автор PhilipMarlowe (старо куче)
Публикувано22.05.10 10:58



хм, ти май си тъп, а?



Тема Re: къде сме ние?нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор lvaylo (PC Service)
Публикувано22.05.10 11:44



Питай майка си !



Тема Re: къде сме ние?нови [re: lvaylo]  
Автор PhilipMarlowe (старо куче)
Публикувано22.05.10 12:39



е не, питах интернет ... и се оказа, че работиш за 500 лв, возиш се в градски транспорт и пушиш 1 кутия цигари за 5 дни и увеличението на цените ти идва свръх...



иначе си отворко... да не си рап-аджия?



Тема Re: къде сме ние?нови [re: PhilipMarlowe]  
Автор lvaylo (PC Service)
Публикувано22.05.10 20:29



Радвам се че ме четеш в интернет. Харесва ми селтаци да отделят време за мен, щом го правиш значи заслужавам. Аз незнам нищо за теб, не съм следил постовете ти знам само това, което ми казва майка ти



Редактирано от lvaylo на 22.05.10 20:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.