Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 02.05.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Public?нови  
Автор alex_ (полуидиот)
Публикувано20.04.10 08:23



Някой има ли идея защо Public не работи от началото на месеца?

"cannot find reality.sys
The universe is halted...


Тема Re: Public?нови [re: alex_]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано20.04.10 12:02



Фалираха



Тема Re: Public?нови [re: _Mepakлия_]  
Автор alex_ (полуидиот)
Публикувано20.04.10 12:24



Те пък... кога отвориха, кога успяха да фалират...
Май "публичната" им стратегия не проработи при байганьовския ни манталитет :)

"cannot find reality.sys
The universe is halted...


Тема Re: Public?нови [re: alex_]  
Автор conax.vn (непознат )
Публикувано20.04.10 14:02



Началството от гръцко ги удари яко кризата и си затвориха единствения (май) извън Гърция магазин. Мен ако питаш, за да се задържат тук трябваше по техните сметки във всеки един момент някой да купува нещо от там.. и то не неща за по 10-20лв

иначе няма да отговаря на 'новаторската концепция на Public с текущите нужди на българския пазар' както те го казват. Въобще един вид.. не можахме да реализираме печалба от 300-400% при вас за това си обираме крушите.. чао



Тема Re: Public?нови [re: conax.vn]  
Автор roum ()
Публикувано21.04.10 17:21



С други думи лошо проучване на пазара...




Тема Re: Public?нови [re: alex_]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано21.04.10 23:10



ей докато се наканя да отида и те затворили

поне струваше ли си или няма да ни липсва?



Тема Re: Public? [re: alex_]  
Автор checho ()
Публикувано22.04.10 12:18



Затвориха.

Принципно беше много хубаво място. Харесваше ми и на мен и на много хора.

Обаче само с кеф не става, трябва и цени. С тренирания ми професионален поглед поглеждам кой е вносител на компютърната техника и периферия и какво да видя: Мултирама, Вали. Ами че те тези двете така или иначе са номер 1 по високи цени в града. Какво остава когато Пъблик купят от тях?

Ами аз веднъж купих за 60лв. от квартална фирма UPS, който в Пъблик и Мултирама струваше 110лв. Ако не бяха търсили 100 % надценка, а бяха сложили малка, щяха да печелят от оборот. А те търсиха "бум"-а от няколко балами пришълци както такситата на автогарата. До центъра 20лв.



Че имаха лоши финансови резултати - имаха. Но кой не работи на загуба през първите 2-3 години? Чисто икономически няма как само рекламата да им е 500 000лв. и по едни пет месеца дейност да отсъдиш следващите 500 и да се изнесеш. Това е прекалено малък период, в който дори още не си пробил на пазара както трябва, за да ти бъде той критерий за фалита на толкова много проиграни пари. Особено пък през зимния сезон, особено в началото на лятото, когато клиентите им щяха да са три пъти повече.

Или имаха за цел просто да изперат определени пари, или просто от Гърция са казали на нашите - затваряйте. Ясно е, че няма как за толкова малко време нашия магазин да излезе на нула и до фаза, достатъчна за самоиздръжка. Всичко това започна когато на гърците държавата им тръгна към криза.

На мен Public ще ми липсва. Имаше интересна концепция, която не прилича на сухотата на обслужването и пазаренето в Техномаркет, Технополис и др. Наистина си беше фън ... но истинската причина да си заминат никога няма да я разберем.



Тема Re: Public?нови [re: alex_]  
Автор njakoya...tam ()
Публикувано26.04.10 19:51



.....May varnenci ne obichat da harchat za knigi i dr. Kade si e da ide6 na barCHE

.Kakto i da e- na vs moga da kaja, che i Helikon na Mariq Luiza e ok-daje e po-dobre naredeno(spored men) i po-lesno se orientirash..No jalko za hubavoto nachinanie Public
P.S Sorry za lzatinicata



Тема Re: Public?нови [re: njakoya...tam]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано26.04.10 22:05



това не е вярно





Тема Re: Public?нови [re: njakoya...tam]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано29.04.10 16:17



Абсолютно погрешно твърдение, просто "Пъблик" трябваше добре да обмислят ценовата си политика! Оттеглят се заради лош финансов резултат, но как няма да е лош след като една стока при тях беше в пъти по-скъпа от това, което другите търговци предлагат на пазара за същият артикул.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.