Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:38 02.07.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема На ГЕРБ девизът - и от голия риза!нови  
Автор fen79 (непознат )
Публикувано18.03.10 14:19



Какви ще са всъщност антикризисните мерки на кабинета?
Майки, пенсионери, военни - всички треперят.... Е, съвсем скоро ще стане ясно, дали ще избухне народното недоволство.



Тема Re: На ГЕРБ девизът - и от голия риза!нови [re: fen79]  
Автор reichalbg (непознат )
Публикувано18.03.10 14:33



Това ще се окаже май най-драстичната и антисоциална реформа за целия преход. Даже правителството на Иван Костов не си позволи да предприеме подобна.



Тема Re: На ГЕРБ девизът - и от голия риза!нови [re: reichalbg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.03.10 16:57



Само така изглежда...още на следващия ден се отрекоха, а докато влезе за гласуване, съвсем ще се стопи.
ГЕРБерски стил



Тема Re: На ГЕРБ девизът - и от голия риза!нови [re: fen79]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано18.03.10 17:45



А ти от къде предлагаш да се вземат окрадените пари през всичките тези години ???....от големия ни износ, от производството с традиции натрупано с години ???. Кризата ни натисна яко, макар тройната коалиция да твърдеше в началото точно обратното - кризата ще ни подмине.
Как смяташ, от търговска държава където всеки трети е търговец, където никой нищо не произвежда, където млякото например стане на сирене и го купиш от магазина минава поне през 3-4 лениви прекупвача От къде да се наливат свежи пари в икономиката ? ми няма от къде.
Кризата на големите пазари е голяма, съответно и конкуренцията. Нашите стоки са неконкурентноспособни, следователно нямат пазар. После тръгваш по веригата - няама пазар, няма пари в икономиката ни, беработицата се вдига суъответно, а къде все още има пари -в народа, да се изтъръска още.
Мислиш ли че Сергей, Доган и Царя на мястото на Бойко щеше да направят нещо по различно- НЕ. В сегашната си позиция на опозиция само пречат, защото искат те да са облажени от властта, всеки иска. Ти и аз също искаме да живеем добре. В природата на човека стои алчноста, собственият му интерес, но не и интреса на обществото.
За това ще се режат от социалните придобивки на гражданите, на никой не му пука з атеб и мен, разбери го.

Никой нищо не може да направи, всички крадем от обикновения общ работник мъкнещ полочки от строежа за банята до най-висшия политик, крадящ милиони за гърба на народа. А кой плаща според теб - НАРОДА и така ще бъде- свиквайте


Това е начин на мислене -манталитет.

Имам позната, която е натрупала 5 деца от 3-ма различни мъже, която не е циганка, и знаете ли какво ми говори. Аз така съм си добре плащат ми детски, плащат ми помощи за ток, ще се пенионирам на 40 години, като многодетна майка. Ей на тва му викамм да си паразит.
В тази държава всеки се спасява поеденично, кой колкото може да заграби се файда -че не се знае, времената се променят, и така 20 години преход.
Дори Бойко в момента да има добри намерения и да иска да работи, просто трябват пари, които трябва да дйдат от някъде, от къде ? .... ми от народа естесетвено, така е било 20 години и така си и продължава да бъде.
А вие, ако искате и гъза си скъсайте от бачкане, докато шефът ви няма пазар или е обикновен грабител на труда ви (в повечето случаи) все ще сте на дъното, тук включвам и себе си, някой да не каже нещо
данъците ни не са високи, може да направите сравнение с други държави, просто доходите ни са смешни.

Редактирано от lvaylo на 18.03.10 18:13.



Тема Re: На ГЕРБ девизът - и от голия риза!нови [re: Cтepн™]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано18.03.10 17:54



Отрекоха за данъка върху пенсиите и намаляването на майчинските.
За осигуровките на държавните служители и военните още нищо не са казали.
Специално за военните 1000% подкрепям идеята да си плащат осигуровките, със следните аргументи (лично мое мнение):
- получават едни доста високи, за България, заплати
- в замяна не вършат кой знае каква работа
- ползват множество социални придобивки, например храна, 20 брутни заплати при пенсиониране и твърде ранно пенсиониране
- след ранното си пенсиониране вследствие на високите заплати получават и високи пенсии, както и правото да си купят пищов, което пък почти 100% им осигурява лежерно излежаване на входа на някоя банка сещу нелоша заплата
В крайна сметка армията може да се разглежда като производствено предприятие, чиято продукция е да генерира чувство за национална сигурност. Само че стоката е калпава. За каква национална сигурност може да става дума, след като срещу стотиците милиони народна пара армията не може да изпрати скромно контингентче на има-няма 2000 км, та се налага просия, а пък когато отидат там, военните, радващи се на големи заплати и социални придобивки често не могат да опазят и собствения си живот.
Така че - приземяване, приземяване, приземяване ...
Според мен няма да се откажат да вземат осигуровки на военните, полицаите и държавните служители, най-малкото защото те, предвид добрите си доходи, няма да бъдат кой знае колко ощетени, а една такава мярка ще се радва на огромно обществено одобрение, нещо, от което Боко и кавалите около него имат отчайваща нужда.


Нищо лично в горенаписаното.



Тема Re: На ГЕРБ девизът - и от голия риза!нови [re: reichalbg]  
Автор roum ()
Публикувано19.03.10 06:18



Ами каква социална политика очакваш от крайно десни?




Тема Re: На ГЕРБ девизът - и от голия риза!нови [re: lvaylo]  
Автор roum ()
Публикувано19.03.10 06:31



Приватизация на няколко по-значими обекта (АЕЦ БЕЛЕНЕ, БДЖ, Булгартабак)
По добра събераемост на данъците (увеличаване на оперативните данъчни)
Правилно разпреденение на парите по пера
Ефективно усвочване на евро фондовете
Преразглеждане на неефективните договори и обявяването им за нищожни

Още искаш ли....Мога да продължа
Защо ще ми ги събира от справки за данъчно задължение? Справката служителката ми я каза, ама ако искам да ми я разпечата трябва да платя 7лв за три дни и 14лв за 1 ден?!?!??!?! Не на момента - за един ден?!?!?




Тема Re: На ГЕРБ девизът - и от голия риза!нови [re: deadreckoning]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.03.10 15:34



Да, де, ама вече за втори път "пропускат" да го внесат за обсъждане в МС.
И има защо...Флик няколко пъти се изцепи, че пред законите всички са равни. Ама някои не са, дори са им отрязани конституционни права - те затова военни и полицаи пушат, а не стачкуват - отрязано им е това най-изконно конституционно право. Също и правото на политическа дейност, също и това да бачкат нещо извън договора си. Да имат фирми. Да излизат зад граница без разрешение. На всеки 3-4 години подписват декларации, че разрешават да им се ровичкат в банкови и данъчни сметки (това покрай достъпа до "уж" секретна информация). И още други орязвания на права. Повечто от тях важат и за останалите държ. служители.
Е, държавата е казала - "Вие сте мои, каквото аз Ви дам, с това ще живеете, режа Ви конституционни права, но компенсирам със сравнително добри и стабилни заплати, с добри постъпления за пенсия и здраве не от джоба Ви, ранно пенсиониране, голяма компенсация, по-големи отпуски, не толкова натоварена работа".
Това е договор. Държавата иска да го денонсира едностранно - права не Ви връщаме, но Ви вземаме договорен социален пакет (грешно е да се смята, че са привилегии). В такъв случай другата страна е в пълното си право също да денонсира договора. Обаче кое е лошото - от това ще се възползват младите офицери и войниците (на 600 лв. да ти вземат 12.1% + 10% ДОД какво остава?), младите полицаи, младите държ. служители - тези млади категории като видят какво евентуално ги чака като си наработят годинките и вече не са толкова нужни ще им се стъжни.

И пак си назад с 2 дена от събитията - от сряда насам първо Цецо каза, че ще компенсира полицаите, ако все пак ги накара Флик да си плащат сами ДОО (апропо в Закона за държ. бюджет 2010 е заделена сума за ДОО на категориите, неплащащи от джоба си, те са 17...Дянков ще наруши ли закона? Както и още 10-ина закона?), то или ще им увеличи с толкова осн. заплата, или ще им даде точно толкова пари за храна към сега съществуващите. Вчера Аню каза дословно същото за армията. И май натам се отива, по-лесно е от увеличение на ос. заплата - за нея трябва ПМС, т.е. и Флик да парафира, а пари за манджа може да дава всеки министър. И за хората е по-добре да дават 200 лв. за храна - в пари или в купони, все едно - така 200 лв. са си точно 200 лв. В сряда ВСС обяви, че предвид налагането на ДОО от джобовете си, от 1 април си вдигат заплатите с 10-12%.
Май само данъчните и общински администрации още не са намерили компенсаторно противодействие, но има време. А може да вдигнат ставките за подкупи, знам ли?

Така е за мен това си е поредната Бокова нефелна идея - първо плещи, после мисли. Или на Дянков, все тая. Сега или трябва да се отметнат пак или да наложат идеята при ясното съзнание, че колегите им ще ги саботират и ще дадат компенсации в същия размер на хората. Да не говорим, е става дума за около 500М лв за цяла година, 1/3 мина, т.е. остават 340М за плащане. Нз колко са ставките, но ако се окаже, че поне половината са за ДОО на деца, пенсионери и индобългари, то цялата пушилка е за едни 150-170М лв. Ми да върнат контингента от Афганистан, той гълта повече. Ама това го няма в мерките, щото САЩ не дават.



Тема Re: На ГЕРБ девизът - и от голия риза!нови [re: lvaylo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.03.10 15:55



Добре почваш, ама нататък...
Ми да спре Боко да се цупи пред камерите, а да почне да денонсира очевадно неизгодни договори и да си иска парите по съдебен ред. Най-малко да спре да мантри, а наистина да почне да вкарва в затвора.
Да спре източването на нашите пари чрез бани, ЕРП-та и други фирми навън. Хем голяма криза, предизвикана от банки, хем те единствени обявяват големи печалби за 2009, хем са им разрешили да си трансферират парите към майките.
Ама Цветелина е банкерка, значи не пипаме банките.
Навсякъде енергоносители и горива падат, но у нас периодично подскачат с малко. Ама Вальо Златев е приятел, спим му в хотелите, значи няма да пипаме и олигарсите.
Оставяме хазарта на смешнониски данъци, че там още важи бухалковото (и пистолетното) право.
Флик щеше да вързва някакви жички и да докара 800 М лв. доп. приходи от митниците - няма ги в закона за държ. бюджет...ама догодина почва серия от избори - местни, президенстски, после и парламентарни - ако резнем митниците кой ще ни финансира? Да живеят.
И т.н.
И като във вица...е откъде все пак ще се намерят пари? Ами кои останаха? Пенсионери, майки, наемни работници, държ. служители - давай да ги тръскаме, колкото пуснат. Те поне са лесни.



Тема Re: На ГЕРБ девизът - и от голия риза!нови [re: lvaylo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.03.10 16:46



И да не забравя любимата си теза - ударното увеличаване на тютюневия акциз.
Кой ли не каза на Флик, че е бил прекалено дълго извън Бг, не е наясно с нравите тук и че идеята му ще доведе единствено до скок в контрабандата.
Даже идиотът преди месец се похвали че във Варна еднократно хванал контрабанда повече от цялата през 2009 г. Абе, аланкоолу, не ти ли казаха, че се хваща 10-12% от контрабандата. И фактът показва, че не 50, а поне 75% от цигарите са контрабанда. И тютюнът за свиване на цигари. Ей, на, сега си свивам цигарки - тютюн "Слънце" на черно + малко бандеролен, ароматизиран, готови, празни цигари и кутията ми излиза 2.50

И не е по-лоша от тези в подписа ми като сила и аромат. А и те станали 5 лв. ОК, Дянков да си купува, стек може да се намери и за 30 лв. Ама от тях за Флик нанъц.
Сега вероятно иде ред на акциза на биохимическото производство на винпромите - ми дали е 5 лв. или 25 лв. за ценителя на истинската гроздова е все едно - ние не пазаруваме от магазините.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.