Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 22.05.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Препоръчайте ми интернет провайдърнови  
Автор Mopckи (вълк)
Публикувано12.01.10 11:43



В района на Червеният площад. Видях, че има зала ДУУМ, като предполагам че Спектърнет имат покритие. Има ли и други алтернативи, като излючим БТК?
Благодаря предварително.

----------------------------------



Тема Re: Препоръчайте ми интернет провайдърнови [re: Mopckи]  
Автор vip4o (прям и откровен)
Публикувано12.01.10 15:35



И аз съм в района на Червения площад. Ползвам пакета START на SPNET. Трябва да си признач, че съм доста доволен тъй като оптиката е почти до мен (до съседния блок) и скоростта не мърда!!! Плащам си 19 лв. за услугата, съпорта реагира много бързо и адекватно. Последните 3 години незнам дали се събират 24 часа да съм седял без интернет, освен в случаите когато проблема е бил по-глобален. Иначе имаш алтернативата на Интербилд или на Варна.нет (Wifi). Или ако живееш в района зад клуба на Дуум, мисля че имаше един квартален доставчик там. Изборът е твой!



п.с. - Забравих да спомена сайта с цените на SPNET:


Редактирано от vip4o на 12.01.10 15:37.



Тема Re: Препоръчайте ми интернет провайдърнови [re: Mopckи]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.01.10 18:44



Живея в него район и съм на дабълплея на МНЕТ.
За интернета просто няма какво да измисля - перфектен във всяко едно отношение. За вече 4-та година имаше само 1 период от около седмица, когато удвояваха скоростите и се случваше да са по-бавни, за което после ме компенсираха като не ми взеха такса за следващия месец. Прекъсване, несвързано с ЕОН е имало само веднъж за 3-4 часа; "климатични" прекъсвания - никога, цялата им хибридна мрежа е подземна в този район. В момента съм на МАХ, т.е. на 12 мбпс - не е толкова голяма като на ИБ, Спинет, бтк и други, но е винаги толкова, независимо от часовия пояс; говоря за връзка и голямо сваляне надалеко; с торент е дори по-голяма. Зад модема им съм с рутер и два десктопа + 1-2 лаптопа/телефона на вифито - съвсем нормална работа на всички дивайси едновременно. А и нямат ограничение от вида "един акаунт- един компютър", с каквото съм се сблъсквал при други доставчици на неограничен; даже техните техници ми прекараха кабелите и конфигурациите на първия рутер.
Виж, към ТВ-то им имам претенции - качеството е цифрово, приемниците им са пълни с благинки, но периодично правят нещо и ми изтриват фаворитите, случвало се е и по 2-3 пъти/седмично, наскоро - когато търсеха място на бТВ синема...а нямам желание да развъртам всичките 120+ канала. И има климатичен проблем - при дъжд и буря каналите им почват да окапват, даже и МСАТ пада


Вярно е, че цените им са височки, но за качеството, което предлагат си заслужава. Е, като имам предвид височки - става дума за 10-15 кинта над другите утвърдени провайдери, нищо сериозно.

Редактирано от Cтepн™ на 12.01.10 18:46.



Тема Оффтопикнови [re: Cтepн™]  
Автор vip4o (прям и откровен)
Публикувано13.01.10 00:13



...Виж, към ТВ-то им имам претенции - качеството е цифрово, приемниците им са пълни с благинки....

За много години комшу!!!

Съжалявам за офтопик-а ама колегата трябва да се е ориентирал от нашите 2 поста какво се предлага в района (наистина забравих да спомена М-нет).
Та мисълта ми е следната .... абстрахирайки се от мисълта за "по-долното" ми образование, как разбра, че качеството на оператора М-сат е цифрово? Не, че не може, ама има много неща които трябва да бъдат изпълнени за да е такова

. Аз също имам "цифрова" ТВ от Кейбълтел ама не случайно слагам цифрова в кавички .
Иначе за интернета на М-нет и аз съм чувал напоследък само хубави отзиви за нашия (а и не само) район. Все пак единият ми колега живее на Цар Асен (точно върху офиса на Интербилд) и е абонат на М-нет!?!?!?

Наздраве!!! Всичко най най през 2010, че някой казват, че краят уж, май, едва ли не .... наближавал! Блажени били верующите



Тема Абе ще ги боцкам аз Интербилд ...нови [re: vip4o]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано13.01.10 07:33



... ама другата седмица, че сега имам много работа. Вчера най-случайно се загледах откъде точно минава кабела, който са ми прекарали. Това, че кабела върви по една стена, после през едно дръвче и по една телена ограда - как да е. Но когато видях, че част от кабела е здраво привързан със свински опашки към един гръмоотвод - направо щях да почина.
Иначе интернета като скорост и постоянство е добре, разбира се, даунлода е максимум 3-4, което е доста далеч от общаваните "до 30 мегабита".



Тема Re: Оффтопикнови [re: vip4o]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано13.01.10 12:10



За много години и на теб и всичко на 6 през годината.

как разбра, че качеството на оператора М-сат е цифрово?
Ами нали те самите твърдят, че е цифра, няма да лъжат, я


Всъщност като чета из форума как потребители споделят за опитите си да ръгнат кабела им директно в ТВ с DVB-T/С тунер и нещата се получават...оттам съдя, че е цифровизиран сигнала.

Тъй и тъй е офтопик...говорихме с колегата по-горе по тела да се съберем да пием по нещо за ЧНГ, кажи кога ти е удобно.



Тема Re: Абе ще ги боцкам аз Интербилд ...нови [re: deadreckoning]  
Автор checho ()
Публикувано15.01.10 00:30



Я ми кажи на кой адрес е това нещо - ако искаш и лична бележка ми пиши или алармирай на support@interbild.net да прочета. Ще се заема да ти преместят кабела.



А колкото до 30-те мегабита - прочети в нета и ще видиш, че 3-4 мегабайта в секунда е точно това.



Тема Re: Абе ще ги боцкам аз Интербилд ...нови [re: checho]  
Автор Mopckи (вълк)
Публикувано15.01.10 10:30



аз съм доволен от Интербилд. Поне на мястото където живея сега са най-добрият доставчик. Но в центъра си мислех, че ще има по-голяма конкуренция и предлагане, затова зададох темата по този начин. Що се отнася до Мнет... не знам защо този доставчик поддържа толкова високи цени при такива ниски скорости? За сега Спектър са ми фаворити предвид по-достъпните цени и мисля че ще избера тях.

----------------------------------



Тема Re: Абе ще ги боцкам аз Интербилд ... [re: Mopckи]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано19.01.10 20:13



Интербилд имат добър нет, но от към оферти за неограничен са мноо куци, имат само 2 оферти мисля, най евтината е 30 лева за 30 мбитс



Тема Re: Абе ще ги боцкам аз Интербилд ...нови [re: lvaylo]  
Автор checho ()
Публикувано21.01.10 13:23



Защо пък да са "куци" офертите ни :) за 30 лева е 30 мегабита и за 35 лева е 50 мегабита и това е БЕЗ съотношение пееринг / БГ / международен и т.н. Особено ако на някой му трябва уплоад международно - 50 мегабита за 35 лв куцо ли е? Освен това с последната корекция на цените в тези суми влизат и ТВ и телефон. Намери някъде за 30 лева 3play услуга с 30 мегабита нет и ще разговаряме отново кое е куцо и кое не е.

Редактирано от checho на 21.01.10 13:24.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.