Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 24.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Общинарска идиотщинанови  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано19.01.10 08:45



Тази сутрин, след като всички учители и почти всички ученици са били в училищата и даже изкарали първия час (от 7,30), община варна решила да обяви днешния ден за неучебен!





Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано19.01.10 09:19



Аз не знам как са стигнали до училище! Освен ако не живеят метър от училище... В абсолютно бедствено положение е града... за съжаление студът и снега пак ни хванаха неподготвени!



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано19.01.10 09:26



Е, кое му беше чак толкова бедствено? Сутринта към 7,30 всички основни улици бяха горе-долу почистени. Градския транспорт също се движи, макар и нередовно.



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано19.01.10 10:09



Кое точно не му е бедственото?
До нас колите са затрупани и заседнали, не съм забелязала да чистят главния път Варна - Златни Пясъци, снощи не забелязах и в града да е чистено... снегът продължава да вали...



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано19.01.10 10:35



Основните улици бяха почистени, е разбира не идеално, още рано сутринта (поне към 7 и нещо, когато излязох). По Цар Освободител и Осми приморски не забелязах закъсали коли. Движат се много автобуси на градския транспорт и по повечето спирки забелязах циганки от чистотата, които се опитваха да чистят нещо. От центъра хванах автобус №12, който идваше откъм Левски и минава по околовръстното шосе и военна болница, а там е невъзможно да се мине, ако не е чистено. Чистено е по Аспаруховия мост и в самото Аспарухово. Преди малко разговарях с жена ми, на която една колежка дошла с автобус от Възраждане.
Разбира се, ако живееш някъде из вилните зони между града и курортните комплекси, не мисля че някой ще дойде да чисти там малките улички и пътчета. Също така не виждам защо ако една кола е затрупана от снега, трябва да се нарича "заседнала". Не можем да очакваме общината да ни чисти снега от колите.





Тема Re: Общинарска идиотщина [re: deadreckoning]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано19.01.10 10:40



Не, живея в Чайка... и чудесно виждам какво е състоянието - никакво!
И заседнали са коли на пътя, не такива пред блоковете... както и да е, факт е, че града е блокиран...



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано19.01.10 10:50



Минавайки покрай светофарите, се заглеждах в гумите на колите, чакащи на червено. Според мен поне 2/3 от колите не са със зимни гуми. Освен това видях само един автомобил с вериги.
Блокирането на града ще се дължи не толкова на непочистване, колкото на характерната българска глупост при повече от две снежинки всеки да се качва на дъртия си таралясник с летните галоши, както и на липсата на умения за шофиране върху сняг.



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.01.10 11:04



Основните улици бяха почистени, а ние, дето живеем на тихи улички за чий плащаме такса сметосъбиране, която включва и снегопочистване?



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтepн™]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано19.01.10 11:10



Ами вие дето живеете на тихите улички, спирайте в гаражи или само на определени за паркиране места. Как си представиш да мине снегорин по и без това тясната уличка пред вас, когато от едната страна има паркирани автомобили по дължина, а от другата - върху тротоара по диагонал и задниците им се подават към пътя?





Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.01.10 12:01



И къде са определени за паркиране места? Достатъчни ли са? И за това също плащам данъци на Общината.
Като не може Киро да намери/задължи строителите да осигуряват поне по 1 паркомясто на апартамент, за който взема данъци, то да задължи мангалите с гребла да чистят малките улици И от сняг, за което също плащам никак не малко. Или да им спре помощите.
А не да ме плаши със санкции, ако видиш ли не съм си почистил пред блока...да чистя общинска земя, за почистването на която съм платил. А и все го чакам да ме санкционира и веднага вадя една сергия щерката да продава нещо...щом иска да се грижа за тротоара като добър стопанин, даже като собственик, то откъде накъде ще ми иска тротоарно право?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.