Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 28.09.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Общинарска идиотщина  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано19.01.10 08:45



Тази сутрин, след като всички учители и почти всички ученици са били в училищата и даже изкарали първия час (от 7,30), община варна решила да обяви днешния ден за неучебен!





Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано19.01.10 09:19



Аз не знам как са стигнали до училище! Освен ако не живеят метър от училище... В абсолютно бедствено положение е града... за съжаление студът и снега пак ни хванаха неподготвени!



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано19.01.10 09:26



Е, кое му беше чак толкова бедствено? Сутринта към 7,30 всички основни улици бяха горе-долу почистени. Градския транспорт също се движи, макар и нередовно.



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано19.01.10 10:09



Кое точно не му е бедственото?
До нас колите са затрупани и заседнали, не съм забелязала да чистят главния път Варна - Златни Пясъци, снощи не забелязах и в града да е чистено... снегът продължава да вали...



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано19.01.10 10:35



Основните улици бяха почистени, е разбира не идеално, още рано сутринта (поне към 7 и нещо, когато излязох). По Цар Освободител и Осми приморски не забелязах закъсали коли. Движат се много автобуси на градския транспорт и по повечето спирки забелязах циганки от чистотата, които се опитваха да чистят нещо. От центъра хванах автобус №12, който идваше откъм Левски и минава по околовръстното шосе и военна болница, а там е невъзможно да се мине, ако не е чистено. Чистено е по Аспаруховия мост и в самото Аспарухово. Преди малко разговарях с жена ми, на която една колежка дошла с автобус от Възраждане.
Разбира се, ако живееш някъде из вилните зони между града и курортните комплекси, не мисля че някой ще дойде да чисти там малките улички и пътчета. Също така не виждам защо ако една кола е затрупана от снега, трябва да се нарича "заседнала". Не можем да очакваме общината да ни чисти снега от колите.





Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано19.01.10 10:40



Не, живея в Чайка... и чудесно виждам какво е състоянието - никакво!
И заседнали са коли на пътя, не такива пред блоковете... както и да е, факт е, че града е блокиран...



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано19.01.10 10:50



Минавайки покрай светофарите, се заглеждах в гумите на колите, чакащи на червено. Според мен поне 2/3 от колите не са със зимни гуми. Освен това видях само един автомобил с вериги.
Блокирането на града ще се дължи не толкова на непочистване, колкото на характерната българска глупост при повече от две снежинки всеки да се качва на дъртия си таралясник с летните галоши, както и на липсата на умения за шофиране върху сняг.



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.01.10 11:04



Основните улици бяха почистени, а ние, дето живеем на тихи улички за чий плащаме такса сметосъбиране, която включва и снегопочистване?



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтepн™]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано19.01.10 11:10



Ами вие дето живеете на тихите улички, спирайте в гаражи или само на определени за паркиране места. Как си представиш да мине снегорин по и без това тясната уличка пред вас, когато от едната страна има паркирани автомобили по дължина, а от другата - върху тротоара по диагонал и задниците им се подават към пътя?





Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.01.10 12:01



И къде са определени за паркиране места? Достатъчни ли са? И за това също плащам данъци на Общината.
Като не може Киро да намери/задължи строителите да осигуряват поне по 1 паркомясто на апартамент, за който взема данъци, то да задължи мангалите с гребла да чистят малките улици И от сняг, за което също плащам никак не малко. Или да им спре помощите.
А не да ме плаши със санкции, ако видиш ли не съм си почистил пред блока...да чистя общинска земя, за почистването на която съм платил. А и все го чакам да ме санкционира и веднага вадя една сергия щерката да продава нещо...щом иска да се грижа за тротоара като добър стопанин, даже като собственик, то откъде накъде ще ми иска тротоарно право?



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтepн™]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано19.01.10 12:26



Не се хаби, има хора и хора... някои винаги ще се чувстват, така че и малкото да им е достатъчно... други си имаме гражданска позиция!



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор maminsladak (дружелюбен)
Публикувано19.01.10 20:43



Не че нещо, ама докато се дърлите тука, можеше с по една лопата пред блока...малко фитнесче...


А и още нещо - гражданска позиция се изразява на площада, където може и да те понабият малко, а не пред мониторите.





Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор roum ()
Публикувано19.01.10 23:23



Много си прав, Цяла сутрин ги убеждавам, че дори и да успеят сутринта да тръгнат, трябва да стиигнат, трябва там да паркират, трябва и да се върнат. Да ама не, по 2 часа чистене само и само да е с колата, ако беше взел автобуса, щеше да стигне за 1/3 от времето. А то времето си беше доста ковти и няма как да се справят без наша помощ.




Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтepн™]  
Автор roum ()
Публикувано19.01.10 23:27



Извинявай, колко коли имаш? А комшията ти? А другия? ....




Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано20.01.10 08:04



Според мен това да не си изчистиш пред входа, щото видиш ли, си плащал данъци - това не е гражданска позиция, а мързел. А да излезеш с летни гуми в преспите и без опит за каране върху сняг и да мрънкаш, че си затънал, щото общината не била чистила - това също не е гражданска позиция, а глупост.
а и не съм твърдял, че съм доволен от малкото - казах, че положението не е чак толкова зле и че се полагат някакви усилия - доколко ефективни, е отделен въпрос. Да си припомним, че при подобен сняг през 2005 г. три дни нямаше градски транспорт.



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтepн™]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано20.01.10 08:10



Не са достатъчно паркоместата, естествено. Но не виждам защо общината трябва да е длъжна да осигурява парко място за всеки, който и плаща данъци. Това означава ако отидеш с колата в някоя друга община, да плащаш че се движиш по нейните пътища. Всеки ползва, наравно с другите. А пък който иска запазено парко място върху общинска земя - доколкото знам си има съответния ред, плащаш слагат ти табелка, че мястото е платено от едикойси.





Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.01.10 10:50



Защото в модерната държава има такова нещо като обществен договор. А избирам градоначалник, аз му плащам заплатата (и на администрацията му), аз плащам месни данъци. Срещу това искам той и администрацията му да правят живота ми по-лесен. И срещу парите си да виждам нещо насреща.
Като не е направил паркинги ще си държа колата на улицата или на тротоара, няма как да си я вкарам в килера или в мазето. А това за него е оправдание да не ми чисти улицата. Е, не съм съгласен.
Не го карам да ми чисти балконите или входа от сняг и мръсотии, тях си ги чистя сам. Но да ми иска 300 лв. за смето- и снегопочистване на тротоара и улицата, а после да не го прави си е чист рекет. А да ме заплашва и със санкции, ако не си ги почистя сам вече е наглост. Все едно да повикаш такси и като дойде, бакшишът да ти каже, че има проблем с колата и няма да те вози, но да му платиш курса до вас.
Да не говорим за начина на определяне на самата такса. Значи аз плащам 300 кинта "смет" защото 3 човека живеем в голям апартамент в центъра, а мангалско семейство с 10 чавета плаща 50 щото живеели на 60 квадрата във Владиславово. И въпреки това не ми извършват платената услуга, щото видиш ли колата ми е на тротоара. Е, къде да бъде?
Всеки може да си тренира красноречието и одухотвореността, но си има прости факти - плащаме, а не получаваме. Не получаваме нито паркинги, нито почистване. Но сами сме си виновни. В друг форум много хубаво беше казано - в София 2 снежинки да паднат и всички медии ревват, спират плащанията към фирмите (друг е въпроса, че тези спестени пари пак някой в Общината им ги изпапва), слагат им GPS-и, изобщо поне се правят, че оправдават парите на гражданите си. А тук Киро се задоволява с обяснение, че видите ли нашия сняг не бил като английския.
И още за санкциите, ако не благоволя да почистя общинския тротоар - я да дойде Чечо да подскаже колко плащат на същата тази Община за да пуснат кабели под тротоарите им. Значи да им вземе парите за да осигурят те, частниците модерната ни комуникация няма проблем, но да задължи професионалните си безработни мангали да се потрудят няколко дена за ежемесечните си помощи - не може.



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: roum]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.01.10 10:57



Е, да, прав си, добре би било да нямаме коли. За да може Киро да джитка с Мерцедеса си по празни улици. И да дава всяко място за мол, вместо да направи някой паркинг.
За протокола - колата е зазимена, не съм "зимен" шофьор. Но да ида някъде пеш трябва да вървя по улици с 2 пръста лед и 2 педи сняг; явно съм отсъствал от урока по левитация.
Иначе живея в най-добрия за живеене град. Как ли е в не толкова добрите?



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: Cтepн™]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано20.01.10 11:50



Виж сега - да не изпадаме в философски спорове кой къде трябва да си държи колата. Защото улиците са общински, следователно - на всички. И аз плащам данъци, следователно имам право да паркирам на улицата под прозореца ти точното толкова, колкото и ти. Само че аз паркирам в границите на имота си и не ползвам улицата, която е обща - моя и твоя. Не съм виновен, че ти не можеш да паркираш в границите на имота си. Поради тази причина не съм и съгласен общината да харчи и моите пари, за да ти построи на теб паркинг или да ти създаде удобства за паркиране. Площта на улиците е ограничена и няма как, примерно, на 100 квадрата да паркират 50 коли. Т.е. ако ти си си купил кола, но не си си осигурил място за паркиране, това не е мой, а изцяло твой проблем. Точно с такива съображения преди години общината отказа на живущите на улицата покрай бившата ти месторабота да ограничи паркирането в района.
В Хонг Конг например, а и в много други пренаселени места в Далечния Изток, ако искаш да си купиш кола, трябва да представиш на търговеца документ от общината, че си си осигурил паркомясто, собствено или под наем - иначе вместо кола получаваш един к*р. И никой не мрънка против това, макар че хората там същото плащат данъци.
Аз лично виждам решаването на проблема в приблизително следните мерки:
1. Издаване на разрешения за строителство само ако в границите на имота за всеки апартамент или на всеки 120 кв.м. офисна площ има поне по 1 паркомясто/гараж.
2. Забрана за преустройство на гаражи в помещения за стопанска дейност.
3. За вече преустроените гаражи се дава гратисен период от 6 месеца на собствениците да възстановят първоначалното им предназначение. В случай, че по някакви причини те не желаят да направят това, за всеки гараж да се заплащат на общината такса от, примерно, 150 лв, независимо дали собственика на гаража притежава кола или не.
4. За живущите в имоти, които по проект нямат гаражи/паркоместа - да не дължат такса паркомясто на общината, но за не повече от една кола на адрес (Имам в предвид следното - в твоя апартамент живеете 3 души и нямате гараж; имате 1 кола и не плащате на общината; имате 2 коли - за едната плащате такса паркомясто на общината).



Тема Re: Общинарска идиотщинанови [re: deadreckoning]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано20.01.10 17:32



Защото улиците са общински, следователно - на всички. И аз плащам данъци, следователно имам право да паркирам на улицата под прозореца ти точното толкова, колкото и ти.
Именно. По същата логика както чистят улицата, на която живееш, защото е голяма, така искам да чистят и тази, на която живея аз. Това се стремя да кажа - имаме равни отговорности => трябва да сме и с равни права.
ОК, не съм идиот и съм наясно, че трябва да изчистят първо твоята, защото 20 и 118 са важни линии, но не да чистят само едни улици, а другите да оставят на слънцето.

Издаване на разрешения за строителство само ако в границите на имота за всеки апартамент или на всеки 120 кв.м. офисна площ има поне по 1 паркомясто/гараж.
Ами то има закон в тази връзка, действа от началото на 2008 г. - за всеки апартамент в новозапочната сграда - гараж или подземно паркомясто. Но бъди уверен, че във Варна НЕ се спазва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.