Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 01.05.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Достъпът до ”Алея Първа”  
Автор Aлeя пъpвa (непознат )
Публикувано09.01.10 21:48



Достъпът до ”Алея Първа” ще е свободен

08 януари 2010 / News.dir.bg

"Договор за реализирането на проекта "Алея Първа" подписаха инвеститорът „Холдинг Варна” и Организацията за обществена самозащита „ЕДНО”.

В документа са посочени ангажиментите и сроковете на инвестициите, които поема компанията.

Това е първият по рода си в родната икономика подобен договор, в който частна компания доброволно поема ангажимент към обществото, пише вестник "Черно море", цитиран от "Фокус".

Най-важният ангажимент, който дружеството поема по силата на новия документ, e абсолютно свободният достъп до плажната ивица и цялата зона. Няма да има бариери, нито пропускателни пунктове, категоричен бе Близнаков. Целта ни не е да направим зона за богати, а зона за всички, коментира той.

Основните ангажименти, които дружеството още поема по силата на договора, са укрепване на срутищата и свлачищата в различните райони и ерозията на морския бряг; изграждане на разпределителен водопровод до дамбата; поетапно изграждане на водопроводна мрежа и разделна канализация за битови и дъждовни води.

През март ще бъде поставен символичният старт на работата по проекта "Алея Първа". Екип от УАСГ прави проучване на свлачището, а напролет показват макетите на зоната."




Така и не можах да си обясня как е възможно инвеститорът „Холдинг Варна” да се ангажира и да ми дава право за свободен достъп до Алея първа, след като това право аз така или иначе го притежавам. Морската градина на град Варна е на всички!!! И от кога трябва да ни дават права да я ползваме????

И изобщо инвеститорът „Холдинг Варна” в крайна сметка показа ли крайният проект, по който ще се работи???НЕ! Направиха псевдо конкурс, от чиито идеи ще скалъпят псевдо проект, който така и никой не видя...

Ангажирали се да ни дават право за нещо, за което имаме права изначално. Това е ПЪЛЕН АБСУРД!!!
"Ангажиментите" които са поели са ТЕХНИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ ако искат да ползват дадената територия.

Варненци, докато спим, Морската градина ще заприлича след време на Златни Пясъци...а продажните драскачи ще ни пишат как други инвеститори са се ангажирали да ни вдигат бариерите и да ни взимат по евро, за да се поразходим из парка на чудовищата, които ще изникнат там...

Да ви е честита Новата Морска Градина!






Тема Re: Достъпът до ”Алея Първа”нови [re: Aлeя пъpвa]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано14.01.10 14:26



А аз за пореден път разбрах, че журналисите чуват погрешно и предават информацията както им харесва.

Милчо Близнаков не е медийна личност и се притеснява човека като говори. Журналистите са го разбрали и интерпретирали накриво.

Холдинг Варна няма как да сложи бариери по причина че плажната ивица и дамбата по ЗУЧК и Конституция са изключителна държавна собственост и достъпа до тях просто няма как да бъде ограничен от когото и да било . терените, закупени от холдинга са ЗАД дамбата .

а това :

"Основните ангажименти, които дружеството още поема по силата на договора, са укрепване на срутищата и свлачищата в различните райони и ерозията на морския бряг; изграждане на разпределителен водопровод до дамбата; поетапно изграждане на водопроводна мрежа и разделна канализация за битови и дъждовни води. "

е най-належачщо защото сега фекалните води от къщите в Свети Никола се изливат директно в морето- затова плажовете на буните са замърсени и ската под метеорологията се свлече .


абсолютно съм ПРОТИВ тая манипулация че е продадена Морската градина. запиши си го- НЕ Е ПРОДАДЕНА МОРСКАТА ГРАДИНА .

абстрахирам се от това дали сделката за продажбата е законна или не. не съм съгласна крайбрежието да се свлича докато някои хора се боричкат заради слава и личните си интереси и е спешно нужно да се предприемат действия ПО УПРЕКВАНЕ НА СКАТА И ПРЕДОТВРАТЯВАНЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА НОВИ СРУТИЩА. също крайбрежието под Свети Никола от Хоризонт до Почивка просто не може да остане повече в тоя окаян вид вид , в който е сега - това го казаха и холандците, които консултират Общината . Ангажиментите на холдинга са спазване на ЗУЧК и ЗООС , които ги ограничават доста . ако знаеш какво пише в тях закони , няма да ревеш тук с тия глупости.

а най-добре да дойдеш да ми кажеш лично какво мислиш.

писна ми от хора, които не вършат нищо, драпат за слава и кариера и само мрънкат отстрани и из форумите да плюят.



Тема Re: Достъпът до ”Алея Първа”нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Aлeя пъpвa (непознат )
Публикувано15.01.10 12:35



Чакай, чакай малко!

Това, че журналистите представят едно вместо друго, може и да е вярно. И предполагам, че е резултат от некомпетентността им.

Укрепването на срутищатата и свлачищатата в различните райони и ерозията на морския бряг, изграждането на разпределителен водопровод до дамбата, БИ ТРЯБВАЛО да е приоритет на града ,( а не палмите и лампите), има много програми, по които можеше да се участва, за да се вземат необходимите средства. А не да се хленчи, че няма пари.
Справка, вижте с какви пари е укрепен брега и изградено поливината пристанище примерно в Генуа. Става дума за евро средства, ясно ми е, че малко хора в общината биха се заели с подобно осигуряване на финансирането, понеже ще бъдат "гръмнати" нейде. Друго си е Ходлинга да го направи. финансирането.

Даваш ли си сметка, че нещо, което е ЗАДЪЛЖЕНИЕ на ползвателя, в момента се представя едва ли не като услуга, която те правят за града. Ако мислиш наистина по този начин е излишно да говорим.

И последно, въпреки, че е най важното. Ти лично, видя ли проекта, по който ще се работи в Морската Градина? Краен, завършен проект за устройственото планиране на територията? И ако има такъв ще ми го предоставиш ли, за да го погледна и аз?

Абсурдно е от 4 наградени проекта, да са скалъпва НЕИЗВЕСТНО КАК, един нов, и да се закупуват частични проекти за сградите. Това означава, че липсва визия и, че там ще се получи един "архитектурен и урбанистичен пачуърк" ала Златни Пясъци.

Не разбирам за какво драпане за слава и кариера говориш, вероятно имаш предвид някой или нещо, което в случая остава неразбираемо за мен.

Аз просто не искам Морската градина да става като Златните Пасъци, а има наистина опасност от това, защото на конкурса обявен от Холдинга, бяха изискани проекти освен за укрепване на брега и за още:

1.многоетажни паркинги
2. сграда за института по хидрология
3.Център за възстановяване и рехабилитация
4.Центърът за обучение, квалификация и преквалификация
5.Международен конгресен център
6.Яхтено пристанище с пристанищна администрация, митница, медицински пункт, аптека, полиция, хангар за плавателни съдове, рампа, пункт за зареждане с гориво
7.атракционни водни обекти
8 Спортна база по водни спортове
9.Информационен център
10.Нощни заведения (закрити клубове )
11.Зони за магазини,
12.заведения за обществено хранене,
13 специализирани ресторанти,
14сладкарници, детски кътове и др
15 Зони за културна дейност
16. Хотели

Липсва само МОЛ.

Нали се сещаш, че ако се построят всички тези сгради по Алея Първа, Морската градина ще загуби вида си, както и най важното ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕТО СИ, тя е зеленият "щит" на града, а не просто естетическа приумица на някой.

А и може би ти е трудно да се досетиш, че така конкурс не се задава, и че той е абсолютно тенденциозен. "Въпросът", който Холдинга трябваше да зададе е не как да изглеждат сградите ( да правят проект за тях) А ДАЛИ ИЗБОЩО ТРЯБВА да има подобни точно на тази Алея...и как точно да бъдат синхронизирани, каква да е общата концепция за облика на Морската Градина. Трябва ли да се застроява по този начин изобщо????

За това в нормалните държави има урбанисти, както има и публични конкурси точно по темата, в които се задава КАК И КАКВО точно да се проектира, как да се урбанизира подобна зелена среда, а не дали хотела ми ще е на 3 етажа или дали конферентната ми зала ще е във формата на звезда.

Разбирам раздразненнието ти, вероятно се занимаваш с проблема. Но бъди критична, към това, което ти предлагат, не се съгласявай с малкото, защото няма да имаш нищо.

Трябва да се научим да изискваме, а не се съгласяваме с подаяния.И да си избираме хубавото, а по малкото зло.Немислимо е да се правят компромиси в този случай, защото нарушаването на зелена среда там е БЕЗВЪЗВРАТНО и е НЕПОПРАВИМО!

И в този смисъл трябва да се запитаме, какво като ни укрепят брега, след като ни разрушат и застроят цялата Морска???


п.п. Извинявай за острия тон, но и моята емоционалност най вероятно е като твоята, силна.И най вероятно и аз, и ти искаме едно и също, така че е неуместно да се обвиняваме в глупост или реване.


Къде мога да дойда да ти кажа и други неща, лично?Кафето е от мен.



Редактирано от Aлeя пъpвa на 15.01.10 13:05.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.