Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 30.04.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Къде ти е кмете на Варна, най-добрият град  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано18.09.09 12:43



за живеене в България , след като всеки пети варненец иска да работи в чужбина.



моментът, когато лъсва наяве резултатът на нагласената анкета за ' най-добър град за живеене в България ' винаги идва .



Тема Re: Къде ти е кмете на Варна, най-добрият граднови [re: Бapбapeлa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.09.09 13:23



Че 20% е направо шампионски процент патриотизъм.
Когато периодически пускат такива анкети на национално ниво, то не по-малко от 35-40% планират да емигрират, а още 20-30% казват, че биха го направили, ако са по-млади.



Тема и кмета не иска да живее във Варнанови [re: Бapбapeлa]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано19.09.09 15:03



И кмета не иска да живее във Варна.

В противен случай нямаше да си купува къща на Лазурния бряг с парите крадени от варненските данъкоплатци.




Тема Re: и кмета не иска да живее във Варнанови [re: Jay Gould]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано20.09.09 11:57



За разлика от него кмета на район Приморски навреме усети накъде духа вятъра и е зад исканията на гражданите - и то е може би защото този район е най-големия в града , интересите са най-големи и апетитни. Ще видим в сряда на 23.09. как ще се държи и реагира кмета на район Младост . Ела в сряда в 18 часа в общината в зала Пленарна - аз ще съм там .

Като не му пука за Варна на Йорданов да се изнася навреме за Лазурния бряг преди гражданите, вбесени от действията - негови и на администрацията му в общината не са ги измели от там . Хората са много, невероятно вбесени с гаврата, която прави с тях и имотите им община Варна с новия ОУП . Не се шегувам изобщо- защото за разлика от кмета на Варна, който не смее да се появи между хората , аз съм постоянно между тях . Просто няма никой да може да ги удържи , когато решат да предприемат гражданско неподчинение - а е въпрос на време това да се случи.

И в клуб Политика писах - очакват тежки месеци и кмета на Варна и общината и хората в града . гражданското общество във Варна не е измислица, както пишат някои хора по медиите, а е реалност . Кметът на Варна , градския експертен съвет по устройство на територията заедно с националния или ще трябва да си свършат работата в полза на гражданите и обществото, или кмета на Варна ще трябва да си ходи преди да му е изтекъл мандата.



Тема Re: Къде ти е кмете на Варна, най-добрият граднови [re: Бapбapeлa]  
Автор issd (непознат)
Публикувано26.09.09 10:23



А защо го избрахте? За да го плюете ли?
Тези журналистически простотии не трябва да се взимат на сериозно.
Това е положението в цялата страна, не само във Варна.
А относно обсъждането на прословутия план - ами това е поредната простотия.
Едни направили план за да вземат пари, а другите се мислят за коректив и духат срещу вятъра. И малките деца , Барби , разбраха, че зелените и всички разни протестиращи обслужват интересите на конкурентите.
Същото беше и с Иракли и с Рила ит.н. Оказа се, че и с алея първа е така.
Питам - искате ли развит и проспериращ мегаполис или искате запустяло село, от което искат да избягат не 20% ами над 50% от населението, защото няма прехрана, понеже на някой мущук му било мъчно за Варна т 1956г.
Уважам те много, но моля да пишеш, след като помислиш малко.
Пуснах ти един пост - започна съсипването на Варна от новото правителство и това е само началото.
И ако толкова милеете за града направете подписка и гражданско неподчинение за много по-важни неща - ще съм на първа линия с Вас.
Но след БДЖ ще има мнпого такива удари.
Поредния е спирането на магистрала Хемус и Черно море.
Стадона също е спрян заради софийски простотии/ нямало легализация на проекта/
Мол Орхид / Гранд мол също беше редуциран с нови три тела - по-ниски от проектираните, защото от София не им разрешиха да строят високи.
Това са жизнено важни за Варна проблеми и истински милеещите трябва да имат гражданска позиция,
И когато след 4 години - да сме живи и здрави - си пишем тук ще ми кажеш , че съм бил прав, но тогава града ще е съсипан.
Защото Бойко го намрази още когато се провали в София, а му натякваха да взима приемр от Варна.

Идеята на написаното от мен е ,че ще имате силна подкрепа от хората , ако се държите адекватно, а не да правите панаири по разни срещи.
Онзи ден един кавал протестира, че му пречело влакчето в Приморски парк.
Имаше един друг , който всяка вечер ходеше да изключва уличното осветление, защото много било осветено и не можел да спи.
Вие подкрепяте точно тези цървули.
Не искали магистрала, не искали модерно пристанище, не искали модерна морска гара, не искали , не искали......... а какво искате?



Тема Re: Къде ти е кмете на Варна, най-добрият граднови [re: issd]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано26.09.09 17:51



Ами като искахте магистрала да бяхте я построили!

Нали управлявахте сума ти години. Нищо не направихте.
За това млък.

Аман от политизитрани педали и партийна агитация.


Редактирано от Jay Gould на 26.09.09 17:52.



Тема Re: Къде ти е кмете на Варна, най-добрият граднови [re: issd]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано26.09.09 19:24



ако разбирам нещо от мнението ти, то е че не си в час изобщо.

само едно ще ти кажа- от София не е зависело нищо до преди два месеца . по-скоро ония който уж дърпали конците от София са били зависимите.

нищо общо нямам със зелените , нито с която и да е партия. не бъркай Зелените с неправителствените организации . да не говорим че със зелените лично аз съм в конфликт.

и не ми е ясно защо си адресирал темата си по-долу до мен . нито светът, нито България не се въртят около проблемите на БДЖ и заплатите ви. организирайте се , излизайте, протестирайте и си отстояваме правата, след акто мислите че с вас постъпват несправедливо . да не казвам колко ми е писнало хора да ми губят времето с чисто личния си проблем и да искат общественците и държавата и града да се върти около личността им и личните им проблеми . ние се занимаваме с опазване на ОБЩЕСТВЕНИЯ ИНТЕРЕС , а личните си проблеми решаваме сами без да ревем на всеослушание . това че има хора, които искат да използват гражданските инициативи за да решават лични вражди и да ги ползват за трамплин за собствената си кариера- не можем да избегнем . това, което можем, е да се дистанцираме от тях навреме .



Тема Re: Къде ти е кмете на Варна, най-добрият граднови [re: Бapбapeлa]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано26.09.09 20:26



Я да използвам тая тема да попитам:
Някой беше дал линк към новия ОУП за който щяло да има протести.Става въпрос за пътя през Изгрев.Някой може ли да ми го покаже къде е че нещо не мога да го открия.
Благодаря.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Къде ти е кмете на Варна, най-добрият граднови [re: issd]  
Автор BloodySword (Нерегистриран)
Публикувано27.09.09 00:47



Нещо си се объркал.Зелените не обслужват ничии бизнес интереси.Обслужват и защитават зелените си идеали което разбирам че ти се струва доста странно.
Това да съсипеш всяко зелено кътче с бетон само временно създава заетост.След това остава само съсипията.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.