Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 26.05.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Както каза Андрей Слабаков,нови [re: Stoyanov]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано04.07.09 17:27



Човече... Аз си плащам данъците, а срещу тях не съм видял нищо, ама нищичко... Разбираш ли ме? А след като не съм видял аз, ти, Пламен, Вирго и още маса народ, къде са тогава парите?! Отивам на лекар а джипито вика, дай 2 лева. После иска 2,50 за рецепта, после еди колко си за направление. После, като си отида с направлението и другия доктор рече, дай сега 10 - 15 лв. и каква стана тя, дали не съм окраден... Ами винетки и разни али - бали... Къде са ни европейските пътища?! Мога и още примери да ти дам, само кажи. Колкото до обръчите от фирми, забележи че те са все на хора крали през тоталитарния период. Което ще рече, че там вече е крадено от майка ти и баща ти, и изобщо от родителите ни...


Ако не гласуваме пак се разпределят гласовете ни...

А това винаги ми е било интересно как точно става. Да речем че ти и още някой събирате по 100 лева от определена маса хора. Обачеее... Аз и още един хашлак като мен сме решили, че няма да ви дадем по сто лева. А сега ми обясни, как точно ще си разпределите моите пари и парите на другия който не ви ги е дал?!

Не ти е нужен метеоролог, за да знаеш откъде духа вятъра



Тема Re: Нека всички варненци да гласуваме!нови [re: Stoyanov]  
Автор terakan ()
Публикувано04.07.09 21:23



я да питам аз за каква промяна дрънкаш че не се сещам,20г. все промяна и все по зле,и да се гласува и да не се гласува нищо добро не ни очаква за това сме си винивни само ние,или трябва революция и най малкото дпс да се изгонят или трябва правителство от вън да ни управлява защото ние сме дупета и само хленчим какво станало ама зашо станало,трябва да се върнат законите на хан Крум...но и трябва да се спазват....иначе сме в калта до шия



Тема Re: Както каза Андрей Слабаков,нови [re: KMETA HA HETA]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.07.09 10:20



Човече... Аз си плащам данъците, а срещу тях не съм видял нищо, ама нищичко...
Е как нищо, нали си имаме палми...от нашите данъци.

Ако не гласуваме пак се разпределят гласовете ни...

А това винаги ми е било интересно как точно става.

Цялата технология или принципно? Изброяват се всички действителни гласове и 4% от тях е прагът (> гласували, > праг, < прескочили. И обратно). Които избираеми субекти са го надскочили си вземат мандатите. Тези, които не са го надскочили - гласовете, подадени за тях се дават на горните по определен алгоритъм (а индиректно - и евентуалните/потенциалните гласове на негласувалите). До скоро беше този на Д'Онт, сега е на Хеър-Ниймаер. Уж за добро го смениха, но точно в този момент, ако прогнозите са верни, Хеър-Ниймаер така ще раздроби НС, че не виждам как ще се измъкнем от нови избори наесен.
При нисък % гласуване печелят партии, чийто поддръжници гласуват над 80-90%...при нас това са БСП и ДПС...те винаги вземат каквото могат. Ако дялът им е да речем 4 броя ПАРЧЕТА от тортата, то ако тортата е цяла те взимат 4 парчета, а останалите 8; ако обаче е наполовина, то те пак вземат 4 парчета, а останалите - 2.
И една заблуда, свързана с преразпределяне на гласовете на негласувалите - точно по същият начин се преразпределят и гласовете на гласувалите за формации, не минали 4%. То и затова големите партии не искат чисто пропорционална система на национално ниво, а коригирана било с Д'Онт, било с Хеър-Ниймаер. Така, исторически, се настройват хората, че гласуването за малки партии или пък въобще гласуването е безсмислено...и пак сме пред половин торта с вече резервирани парчета.





Тема Re: Както каза Андрей Слабаков,нови [re: Cтepн™]  
Автор terakan ()
Публикувано05.07.09 10:31



аааа за палмите ли...ся ще ти кажа,те са на великата фирма за озеленяване Ерика,наема е 5000лв на бройка,плаща се и зимата за съхранение....еееее ама ние много богата община имаме.....май



Тема Нека модератора изтрие таметанови [re: terakan]  
Автор Stoyanov (добрият)
Публикувано05.07.09 14:52



Нека модератора изтрие темата... безсмислена е. Който иска- да не гласува, а който иска да гласува. Всеки си решава сам.

"Животът е като един филм... Доброто и любовта винаги побеждават!"


Тема Re: Нека модератора изтрие таметанови [re: Stoyanov]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано06.07.09 01:57



Е що пък да я трие?! Поспорили сме малко, ти не си съгласен с мен - аз с теб и толкова. Не мисля, че понеже няма 100%-во съгласие, трябва да се трие дадена тема... Но ако ти настояваш, понеже си обиден и сърдит заради несъгласието ни - Моля!

Не ти е нужен метеоролог, за да знаеш откъде духа вятъра



Тема Re: Нека модератора изтрие таметанови [re: Stoyanov]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано06.07.09 05:40



Твърдо против темата да се трие.
Това не е детска градина и все пак сме разумни хора и преди да пуснеш нещо трябва да помислиш къде и как го правиш. Мен ако питаш това беше по-добра тема, което си написал от първоначалното





Тема Re: Нека всички варненци да гласуваме!нови [re: Stoyanov]  
Автор issd (непознат)
Публикувано07.07.09 15:19



И за кого да гласуваме Стоянов? За Бойко, който мрази Варна и с удоволствие ще я срине при управлението си. Лоши дни идват за града. Този е комплексар и до такава степен се вживява в ролята на Софийски батман, че нямам думи. Не можа да се справи с града и постоянно плюеше по Варна , защото му я даваха за пример.
Дано да ме опровергае, но още на първата пресконференция си го каза човека 50% от ДОД ще си остава в София. Само, че познавам много фирми, които в София са само регистрирани ,а почти целия персонала работи във Варна и други градове. Те също ще плащат за развитието на София.
Честито !!!



Тема Re: Нека всички варненци да гласуваме!нови [re: issd]  
Автор Virgo (кобра)
Публикувано07.07.09 16:52



само дето ДДФЛ /бившия ДОД/ е личен данък и се внася по място на извършване на дейност



И това са едни такива манипулации като почнат да говорят за данъци, че ....



Тема Re: Нека всички варненци да гласуваме!нови [re: Virgo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.07.09 17:04



Той се внася по място на извършване на дейност, ама централата на НАП е в София и после може да се разпределя както Биби укаже...е, след като пипнат някой закон, де.
Още нещо от Биби - приоритет (на Бг) е изграждане на метролъчове. Вероятно цяла Бг ще работи за този приоритет. А и на софиянци им се услади евтиното парно и за 2-3 месеца то натрупа 120М загуби. Ама вече не е софийско, а държавно и познай кой бюджет ще ги покрива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.