Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:35 08.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За повече детски площадки...нови  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано14.06.09 22:49



... Имам идея, крайно време е в нашия град да спре да се обръща внимание само на активното строителство, а ние гражданите да поискаме нещо от уж избраните наши представители!
Днес се замислих, колко малко детски площадки има! Наумила съм си, че няма да е зле гражданското ни общество да се събуди и да си изпросим от кметовете на райони, а и от този на голяма община малко активност и няколко детски площадки!



Тема Re: За повече детски площадки...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано15.06.09 06:49



Аз не мога да разбера защо все е нужно народа да заподскача че някой си келеш да се сети да си върши работата


Единственото нещо за което ние трябва да ги молим е да освободят поста ако не могат да се справят с работата си!

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: За повече детски площадки...нови [re: *Плaмeн*]  
Автор roum ()
Публикувано15.06.09 07:11



Зависи в кой район на града си. Има места където има доста площадки и ги ремонтират всяка година, обаче ние не ги пазим. За пример ще ти дам Владиславово - типичен квартал с хора от работническата класа. Има площадки около всеки блок, всичките са в ужасно състояние до месец след ремонтирането им. Ако ги пазехме и използвахме по предназначение, щеше да има пари и за нови. Акцията която предприеха за нови игрови паркове ( Във Възраждане, центъра на две-три места и Аспарухово) е добра инициатива и тя ще продължи (надявам се).
Забелязахте ли че има поддръжка и охрана на съоръженията във Възраждане а няма нито едно заведение .... чисто игрови парк и то не малък.




Тема Re: За повече детски площадки...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано15.06.09 09:41



Вече гражданското общество - това което е активно, а не само приказва и виси пред компютрите го направи това - да поиска повече детски градини и площадки . Има и инициативен комитет на родители и граждани - мога да ти дам телефона на най-дейните от тях.

От две седмици имам сигнал от граждани че искат да застрояват ( имало изработен ПУП ) междублоково пространство във Възраждане между блоковете 46, 47,48,49. в което има детска площадка. И нямам време да огрея и там .

Що не отидеш да се занимаеш с проблема - да помогнеш на гражданите да си спасят детската площадка . или смяташ само да пишеш по форумите .



Тема Re: За повече детски площадки...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор PhilipMarlowe (ентусиаст)
Публикувано15.06.09 10:42



какво са виновни ташунковците от властта, че всяка свободна площ превръщаме в паркинг??? Вината е в тези дето живеем. Говоря в мн. ч. макар да не шофирам... Помня колко коли имаше преди 20 години и колко сега- а като хора намаляваме...

и пак, на мястото където живея има и площадка за футбол и баскетбол и катерушки с оградена площ ... представям си какво е по пустинните квартали...



Тема Re: За повече детски площадки... [re: Бapбapeлa]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано15.06.09 16:03



Ох Барбарела, ти си типичния български представител на вечно мрънкащ и недоволен драскач по форумите! Ако няма какво да кажеш, по-добре замълчи.
Знаем ви инициативите на много "будното" гражданско общество.

По същество:
Няма идея как е в другите квартали, конкретно си мислех за Чайка, защото за там се сещам само за една хубава, наскоро изградена площадка!

Иначе най обичам: Някой казал, че имало! Или имам ПУП или няма!



Тема Re: За повече детски площадки...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано15.06.09 17:00



По-скоро ти си форумния драскач . Не съм те видяла на ни една инициатива наживо. Вземи направи нещо реално, а не само да буташ фитили... а, забравих- адвокатите не вършат нищо безплатно.

Точно аз имам какво да кажа за разлика от теб . Закъсняла си с инициативите- други преди теб вече я свършиха тая твоя идея - и инициативен комитет са направили . Още преди месеци кмета на Варна обяви зелените площи и детските площадки във Варна за 'свещенни крави '.

Конкретно за Чайка - пред 27 блок една голяма площ превръщат в детска площадка. И във вестниците писаха за това. Та ако не пишеше само по форумите щеше да го знаеш това. Също се борим друга детска площадка да не стане зона СФП в новия ОУП на Варна.

Иди и виж дали имам ПУП във Възраждане и помогни на хората . Щабът от НПО-та и инициативни комитети във връзка с новия ОУП не може да смогне.



Тема Re: За повече детски площадки...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано15.06.09 18:13



Да ти кажа - аз съм против. Въпреки че чакам дете тука до десетина дни. Веднага ти казвам защо. От съседния вход някаква лелка се 'заинициативила' да правят детска площадка. И хоп - направиха. Пред НАШИЯ вход. И сега нейните хлапета се състезават по надпискване пред нас, а пред тях е тихо. А пред нас крясъци, писъци, трясъци...не ти е работа. И аз съм на висок етаж, как се оправят тези на първия незнам - площадката е на метър и половина от балконите им. Една баба им проплака на децата че не и е добре, ако може да са по-тихи - в продължение на дни децата организираха серенади под балкона и 'Бабо ... ти си луда, ние те мразим, махай се'. Под развеселения поглед на родителите си. Не преувеличавам.

Съжалявам, но докато на родителите не им се вдигне малко културата така че да овладеят хлапетата си - да ходят да им убиват времето другаде моля.

Около спортната площадка в парка на Аспарухово е ОПАСНО. Винаги има няколко човека решили да играят извън игрищата на алеята, съответно изобщо не им пука че на метър от тях има бременна жена - боцат с все сила и ако мине близко или отбия топката с някакъв котешки рефлекс виновния казва 'опаааа' а другите 'ае давай давай'. Охраната си клати...по цял ден и не и пука.

Колкото и хубави неща да се построят и направят, щом няма елементарна култура от ползващите всичко става на грозна картина.



Тема Re: За повече детски площадки...нови [re: ls1]  
Автор PhilipMarlowe (ентусиаст)
Публикувано15.06.09 19:11



а, това е другия момент ... растат не деца, а изродчета ... имаме площадка, на която и аз съм ритал едно време- оградена, с врати, с кошове за баскетбол... нема такива крясъци- дерат се, пищят ... да не говоря как се псуват, а родителските им тела сто на сто ги чуват... а вечерно време се събират да си говорят и да се гонят по пуберски, вследствие на което от етажите летят подръчни бомби сред които и бутилки от стъкло...

нямам такъв навик, за това съм звънкал на ченгетата- завърти се патрулката, разгони ги, след 2 седмици пак са цъфнали. ЩО? Щото на ченгетата не им се занимава да ги заведат в РПУ-то, тъй като лапешниците нямат право да са навън след полунощ без родителите си... глоба има, не е малка ... но това значи допълнително работа, главоболия с разпасани от демокрация получовеци, че може да попаднеш и на неудобен родител... заеби...



Тема Re: За повече детски площадки...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано15.06.09 21:57



И според теб една площадка е достатъчна? Браво! Чудесна гражданска позиция...
На когото трябва да помагам, помагам, но не бия тъпана, он-лайн!


Няма да схванеш какво ти казвам, така че не ми отговаряй!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.