Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 14.05.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кога ще разширяват тротоара на Княз Борис?нови  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано31.03.09 14:25



След като повече от година се радваме на бели и червени пирамидки по Княз Борис между Севастопол и ВИНС-а, питам не е ли време от общината да разширят тротоара, за да можем ние, обичащите да вървят пеш да не прескачаме като идиоти около въпросните "съоражения"?!



Тема Re: Кога ще разширяват тротоара на Княз Борис?нови [re: tanashubav]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано31.03.09 18:17



Кога обичащите да си вървят пеш ще спрат да си пресичат където си искат? Има си места за пресичане, престанете с диагоналните тегели по тая улица. Мен ако питаш не пирамидки, направо ограда трябва да сложат. Или е пешеходна зона - или улица за движение на автомобили, средно положение няма. Ама на варненеца му е набито в главата 'Аз по тая улица мога да си вървя дето си искам'.

В Румъния пешеходеца е свещена крава, като реши да пресича веднага всички коли спират НО той пресича САМО там където е позволено.



Тема Re: Кога ще разширяват тротоара на Княз Борис?нови [re: tanashubav]  
Автор roum ()
Публикувано31.03.09 21:26



За Румънци не ми говори, онзи ден щях да ция един дето караше ТИР до Дом младост и щеше да ме отнесе. Да се чудиш къде са полицаите дето да не му позволят да стига с ТИР до там.
Танасе радвам се да те видя пак на линия къде се скри бе човек от както Ви няма теб и Акоста клуба направо умря






Тема Re: Кога ще разширяват тротоара на Княз Борис? [re: roum]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано31.03.09 23:24



Хих! Тук съм но влизам по-рядко, че съм доста зает май напоследък


А на другия съфорумец мога веднага да му дам отговор на терзанието - улицата да е пак само пешеходна. Видя се, че няма никаква полза за трафика и напрактика движението по Осми приморски и по Цар Освободител си е все същото.
За културата на варненския шофьор пък изобщо не ща и да коментирам. Когато се опиташ да се престроиш малко преди кръстовище някой пуска ли те?! Не! Когато пресичаш на изрично обозначено място някой пуска ли те?! НЕ!
А за пешеходците прескачащи конусите какво да кажа?! Хората са свикнали тази улица да се е полупешеходна и за това го правят. Просто пак трябва да се забранят автомобили от там. Това е!



Тема Re: Кога ще разширяват тротоара на Княз Борис?нови [re: tanashubav]  
Автор roum ()
Публикувано01.04.09 09:25



Там нямаше ли проект да се прави тунел с връзка към другия тунел зад ФК и разклон към ВИНС-а?




Тема Re: Кога ще разширяват тротоара на Княз Борис?нови [re: roum]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано01.04.09 11:58



Не съм чувал за подобно нещо. В района има идея за два тунела. Първата е Осми приморски да влезе под тунел пред общината и ларгото (пешеходната зона) да достига до музея без прекъсване. Това обаче е стара идея, част от която е и идеята на мястото на икономиката да бъде построена нова опера. Очевидно плана вече не е такъв с новите бизнес сгради срещу общината.
Другата идея е Приморски булевард да минава с тунел от завоя на летния театър до Димят където се свързва с Княз Борис. Това е според новия ОУП.



Тема Re: Кога ще разширяват тротоара на Княз Борис?нови [re: tanashubav]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано01.04.09 20:43



Но в момента НЕ Е пешеходна зона, така че не виждам защо пешеходците щъкат където си щат. Свикнали били...

Специално аз ползвам това отклонение и ми спестява доста трафик. Дали трябва да е пешеходна зона или не - не мога да преценя. Истината е че и като беше пешеходна зона пак си караха там (най-малкото рейсовете), та постоянно се налагаше озъртане през рамо.

Съгласен съм с теб за варненския шофьор. Нулева толерантност. Но докато не захвърчат едни снимки от камерите с разни трицифрени суми по тях - така ще е.

Румънските шофьори карат дразнещо за нас, защото в Румъния са им по-тесни улиците. Не зная дали стандарта им е различен, обаче очертанията на лентите са по-тесни. Съответно са свикнали да карат на една боя разстояние. А пък и като разберат как се кара в България джаста праста...и става страшно. Обаче в Румъния - да видиш как спират само да мигнеш в посока пешеходна пътека.



Тема Re: Кога ще разширяват тротоара на Княз Борис?нови [re: tanashubav]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано02.04.09 10:31



Е как да пусна някой близко до кръстовището да се предтрои, като съм чакал 2-3 светвания на зеленото и аха-аха аз да мина и някой тарикат прережда колоната и се мушка и той да мине? Ми няма да го пусна, ако имам таква възможност. Нека се нареди на опашката и да чака.



Тема Re: Кога ще разширяват тротоара на Княз Борис?нови [re: tanashubav]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано12.04.09 19:10



Не знам защо кмета идот въобще реши да пуска коли от там.
По принцип до Винса щеше да е добре да е пешеходна зона. На тротоар не се надявам. По-скоро ще пуснат коли и по другите платна.



Тема Re: Кога ще разширяват тротоара на Княз Борис?нови [re: ls1]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано12.04.09 19:12



А кога цървулът купил си за пръв път кола (В повечето случаи втора употреба) и живещ за сефте извън родния си селски коптор, ще се сети да кара нормално в града (Варна) където е решил да се засели?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.