Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 13.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Май, ще има опит за манипулациянови [re: PhilipMarlowe]  
Автор roum ()
Публикувано12.04.09 08:22



Ех де късмет да седяха по стоянките ... Ама не те все се врат по кръстовищата и правят задръствания ..






Тема Re: Май, ще има опит за манипулациянови [re: ls1]  
Автор CтpeйнджъpМодератор (змийче усойче)
Публикувано12.04.09 11:55



Не си съвсем прав, преди години се бях заговорила с едно момче, шофьор на такси! Оказа се, че е лекар, но докторската заплата не му храни жената и двете деца. Това си беше трагично! Иначе точно за това ми харесва GPS такси, поне от моя район колите са нови, чисти и да ти кажа честно чалгаджия не ми се е случвал, но има един чичко, който винаги е на Z-Rock :)



Тема Re: Май, ще има опит за манипулациянови [re: roum]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано12.04.09 13:04



Ами то това май е пиниза на джипиес-а-да не се размотават като свободни електрони.По системата ги наблюдават кой-къде се намира и им дават поръчките именно според местонахождението на бакшиша,не по радиостанция,а под формата на смс на монитор.
Абе добра е схемата си мисля.А цени и качество на услугата към тоя момент не мога да коментирам че аз се качвам на такси максимум 2 пъти годишно.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Май, ще има опит за манипулациянови [re: roum]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.04.09 15:13



То дето задръстват, ами и разбирането им за конкуренция е единствено да изпреварим колегата/конкурента.
Само някой да понече да махне и заковават без да им пука какво става зад тях...то вярно, че универсално правило е, че всеки внимава за предния, ама вчера по "Сливница", при 50-60 км/ч бакшиша пред мен така наби кучките заради махване, че нямах време ни за мисъл, ни за реакция...и аз не знам как крака ми се озова на спирачките и колата някак си спря на една боя зад бакшиша неден. И добре, че непосредствено зад мен нямаше никой.



Тема Мило дете...нови [re: marissa_bg]  
Автор KMETA HA HETA (Честни сини очи)
Публикувано12.04.09 18:18



и разбирам нещата

Явно не ги разбираш чак толкова нещата. Това че баща ти има този бизнес, не означава, че и ти го разбираш. Моят баща е майстор в неговия си занаят, но аз не мога и на йота да се доближа до това, но както и да е. Посочи ми къде точно съм казал, че в момента съм ощетен от такситата! Казах че евентуално, за в бъдеще ще стане така. Такава е идеята на всеки монополист, нали?

Баща ми не е алчен...и го показва като ви дава талоните по 1лв.Тези пари откъде си мислите че идват...от вятъра?!?Това са 1 милион лева раздадени в града и тези талони ние осребряваме на шофьорите.

Та дойдохме си и на думата за талоните, които вие (не знам ти точно, как си обвързана с това, но нейсе) осребрявате. Та би ли ми казала, на колко процента им ги осребрявате? Ако искаш, мога да ти кажа и аз. Осребряването е 50%. Понеже най - вероятно, ще кажеш че сте вложили пари в листовките и демек имате разход. Но в никакъв случай една такава листовка не струва 0,50 лв, нали?

абе хора ако не искаха да бъдат при нас защо са?

Ако обърнеш внимание на по - горните постинги, ще видиш че тези които не са искали да са при вас, така и не са дошли. Друг е въпроса че има и такива които се махат от тази централа. Казвам, че е друг, защото те казват че са искали да се махнат, но може и да са ги махнали доброзорно заради разни гафове. Това аз не коментирам.

За подлост... Може и да поспорим, от каква гледна точка е била съвместимостта ви с ДАИ и данъчните... Крушката винаги си има опашка.

И не виждам нищо подло и грешно в това, да си изказваме мнението дали сме за или против монопола в даден бранш. Както виждаш и четеш, няма отрицателно настроени до степен крайност. В крайна сметка има си и закон за защита на конкуренцията, което пак някой го е пропуснал лекичко... Имаш право на мнение, за това спор няма. Но ние също имаме право на нашето мнение.

И за да не помислиш, че съм пристрастен, ще ти кажа че аз ползвам услугите само на GPS Taxi. Дали е заради мои приятели, които работят там или поради други причини, не е важно в момента.

P.S. И много здраве, на учителката ти по Български език...

Не ти е нужен метеоролог, за да знаеш откъде духа вятъра



Тема Re: Май, ще има опит за манипулациянови [re: KMETA HA HETA]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано12.04.09 19:17



На мен не ми е жал за тия без станциите които ги провериха. Половината са разни бивши полицаи и всякаква друга измет която кара на цена 5 лева в минута и е окупирала половината пиаци в града.
Монопол, господинът едва ли ще успее да направи дори да иска (има си причина защо няма да може), но да опитва сигурно има желание.





Тема Re: Май, ще има опит за манипулациянови [re: Jay Gould]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано12.04.09 20:28



По-лани един такъв го взеха от пред нашия блок с линейка,а колата му стоя повече от седмица пред 3-то районно.Имаше и статия във вестниците и и-нет.
Взе ми 5лв.от възраждане до владиславово, не ми върна ресто и ме гръмна с газов пистолет в лицето.

Толкова бой не бях бил човек от как съм се родил.Чак полицаите ме озаптиха когато пристигнаха и оградиха блока с полицейска лента.Качиха го в линейката в полусъзнание.Голям екшън.
Помияра в последствие се оказа абсолютно нелегален и следователя ме съветваше да заведа дело срещу него.

Та заради това съм за единно тарифиране.Без значение дали ще се яви като монопол или не,но да има яснота.Да се знае за кое колко се плаща,а не разни измекяри да ми се размотават нелегално че и въоръжени.

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Май, ще има опит за манипулациянови [re: *Плaмeн*]  
Автор roum ()
Публикувано12.04.09 20:45



На такива просто не плащам или слизам още на първия завой.




Тема Re: Май, ще има опит за манипулациянови [re: roum]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано12.04.09 21:38



Апарата му беше закрит с някакво листче.Като стигнахме пред блока му подадох 5 лв. и си зачаках за рестото.Тогава ми показа апарата на който показваше към 4 и нещо,и ми каза че не бил като обикновените таксита ами возел на по лев за км,да съм бил погледнел на станичната табелка.Но и най елементарната сметка показа че ме таксува на повече от 2лв/км.Казах му да си задържи 2 лв и да ми върне рестото защото иначе няма да сляза и да ми даде телефона на централата си.,а той извади газов пистолет пистолет и ме гръмна право в лицето.Все още имам явни следи от барут по суратя


Е тогава изпращях,човек.Виждал ли си ранен глиганМного бой отнесе момчето,много.Че и бях с работните обувки-онея с металните бомбета-що шутове отнесе в празната си кратуна-не ми се спомня че започвам да се плаша от себе си.
В един момент започна да ми дава знаци че е размислил и ми размахваше петте лева явно да ми ги върне,но беше вече твърде късно-аз бях набрал инерция:)))
Полицаите ме спряха в момент в който почти бях успял да навра пистолета му в едни деликатни негови части на тялото.
Абе стана цирка,то и съседи наизскачаха,после полицаите гилзи някакви търсиха,на мене доктори ми правиха некви интервенции по суратя,а него го ткараха с линейката със включени сирени:))))
Като на филмите:))))
После ме размотаваха по полицията за показания,защото са завели дело срещу него за хулиганство.Нямал документ за оръжието,а таксиметрова дейност извършвал напълно нелегално.Дори се оказа че е следствен и за причинено ПТП след като навлязъл в насрещното движение някъде под аспарухов мост,посока Звездица.Следовател ми каза че мога да заведа дело за нанесена телесна повреда но след кратка консултация с адвокат се отказах-не си заслужаваше загубата на време по съдилища.
Незнам какво са го правили по-нататък,не ме и интересува.Знам само че ако пак случа на такъв келеш,пак ше яде бой до откат...
Да си правят сметката!

не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш

Редактирано от *Плaмeн* на 12.04.09 21:59.



Тема Re: Май, ще има опит за манипулациянови [re: *Плaмeн*]  
Автор roum ()
Публикувано13.04.09 08:14



От както имам кола направо забравих за бакшишите ...
Само ми се пречат на пътя.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.