Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 29.05.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кмет Господар  
Автор srch (непознат )
Публикувано03.02.09 15:20



здравейте,

Незнам дали сте запознати с положението в Община Варна и по- точно отдела, който издава разрешителни за строеж и за ползване /акт 16/. В момента кмета е монополист след издънката с Картофената къща, която беше съборена. Само той определя кой ще строи и кой ще получи акт 16. Мисля че това е недопустимо

. Някой има ли вътрешна информация по въпроса?



Тема Re: Кмет Господарнови [re: srch]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано04.02.09 02:21



Кой ще получи акт 16 не зависи от кмета , а от РДНСК .

А след онзи грозен случай - съборената сграда паметник на културата на бул.Бняз Борис I - над икономическия техникум , кмета отне правомощията на районните гл.архитекти да издавят разрешения за строеж. такива се издават само от гл.архитект на община Варна , под 'зоркото' око на кмета на Варна.

Абсолютно е прав за това - стига да не разрешава строителство с лека ръка на свои хора . Има толкова много случаи на нарушения на ЗУТ отностно издаването на разрешения за строеж , толкова строителни абсурди и батаци във Варна , че чашата преля . Още през 2004 година искахме да бъде отнети правомощията на гл.архитекти на районите да издават РС, но тогава това не мина .

Според мен трябва изключителен строг контрол и цедилка при издаване на РС. Ако знаеш колко хора изгоряха заради своеволия в районите и колко хора висяха в съда с години и ако беше един от тях, нямаше да напишеш тая тема .



Тема Не си права Барбинови [re: Бapбapeлa]  
Автор Archibold (Капитан)
Публикувано04.02.09 05:15



и ще ти кажа защо.
Посочи ми поне една причина кмета да не издава разрешения за строеж само на свои хора.
В цивилизованите държави за тая цел има закони. Ако няма закон се приема местен закон от общинския съвет.
И всеки си знае-ако отговаря на тоя закон-то си получава разрешението. Но закона ще важи за всички. Сега само гледай какви рушвети ще бъдат давани.





Тема Re: Не си права Барбинови [re: Archibold]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано04.02.09 14:03



Ако обичаш не ми вади причини че не съм права , защото мога да ти извадя двойно повече че съм права. в България е основен проблем- ЧЕ НЕ СЕ СПАЗВА ЗАКОНА и няма осъдени и вкарани в затвора общински служители за нарушения , които извършват . Идея си нямаш явно какви простотии правят и то без никакви последствия за тях. В районите гл.архитекти просто се поддават - или от нареждане на някой по-висш от общината и то устно , или кмета на района не знам какво не разбрал или не знам там каква информация не получил , умишлено им липсва координация в информацията и от там батаците , дребните игрички и купищата нарушения и виснали хора в съда по различни причини . така има съборени сума ти сгради паметници на културата , има абсурдни екзекутивни чертежи за узаконяване на абсурдни отклонения от ПУП-овете . изобщо има доста абсурди .

вече написах : ако беше ял попарата на общинската администрация или районно кметство - щеше да си на съвсем друго мнение. аз понеже съм доста в час какво става, защо става и какви са последстрията и им ядох попарите, а сега се налага да си бръквам и в джоба заради техните простотии затова съм абсолютно 'ЗА' разрешения за строеж да издава САМО гл. архитект на Варна след като е проверил ВСИЧКО и под контрола на кмета. е да- става по-бавна и тромава процедурата . на зло куче зъл прът е казал народа. след като има тъпанари и идиоти, за които законите са хартия за бърсане на задници в тоалетната и има идиоти-адвокати , които заради някоя и друга хилядарка ще продадат и майка си - така ще е. Не си слушал какво говорят архитектите и как 'резервата' или историческия център на Варна го няма - защото и строителни фирми и собственици на парцели и архитекти и проектанти не мислят за друго освен как да застроят по плътно имота, да приберат повече парички , как да се отърват от сграда паметник на културата , как с едно дупе място да решат жилищния и финансов проблем на три поколения, а строителните фирми да спечелят тройно , правят простотии, а историята кучета я яли - аз да си живуркам , а след мен и потоп. Знаеш ли какво каза лятото на едно обсъждане на проекта на новия ОУП на Варна архитекта бил главния архитект на Варна по байтошовото време - такива безобразия каквито се сътвориха по време на демокрацията последните 15 години , комунистите не направиха за 45 .



Тема Re: Не си права Барбинови [re: Бapбapeлa]  
Автор srch (непознат )
Публикувано04.02.09 14:34



Радвам се, че има хора който са в течение на нещата. Бapбapeлa сега малко ще поразсъждавам. Аз съм потърпевш в момента. Не мога да живея в жилището си защото няма кой да назначи дори комисия. Казаха ми че дори вече общината е затворена и няма достъп до горните етажи.
Че осраха работите осраха ги, но трябва ли сега обикновените хора да страдат за това. Аз съм сигурен, че в момента нищо не се е променило, а е едно показност. Просто можеш да ги забравиш тези неща, че нещо ще се оправи. Мисля си, макар и да звучи малко конспиративно, ами ако кмета сам я направи тази схема и по точно неговите хора, който всички ги знаят:) Хората между другото ги устройва, защото сещаш ли се, че не се плащат данъци, а в тези сгради се живее.
Явно си запозната с нещата и ще ми е приятно да разговаряме по темета.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.