Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 16.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Гнусна далавера в Морска администрация!  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано08.01.09 08:00



Отивам аз вчера късно следобед да се да отпиша от един кораб. Посреща ме любезна служителка зад гишето:
- Да … документите … така … всичко е наред … само трябва да платите 5 лв такса и сте готов …
- Добре, ама нещо служителката на касата я няма?
- Ами … няма я.
- ?
- От известно време нямаме каса …
- !?
- И не се знае колко време ще е така …
- !!??
- Трябва да отидете да внесете таксата в банка и да дойдете пак …
- !!!???@#$%&*!!!
Работата беше ясна и не се разправях, защото не служителките зад гишетата там са виновни за тая работа.
Тръгнах си, обаче нещо продължи да ме гризе отвътре. Поразпитах тук-там и какво се оказа. Някъде от 1 януари тази година Морска администрация е сключила договор за обслужваща банка с Уникредит-Булбанк и е съкратила касовата си служба. Не знам все още кой малоумник и корумпиран тип е измислил тази върховна глупост, простотия и идиотщина. Защото всеки ден там десетки моряци плащат за какви ли не документи, агенти и корабособственици плащат за какво ли не, а както се досещате, в банката няма да е безплатно. Няма начин банката да не е кихнала където трябва, за да си осигури приходи, а това че се губи времето на хората и което е по-важното де факто имаме по този начин незаконно увеличение на таксите, никой не го ебе. Все още не съм проверил колко ще е таксата за превод, но имам големи подозрения, че историята няма да е по-различна от тази в друга известна морска институция (Стерн знае коя), където за внасянето на сума директно в обслужващата банка се изисква по-висока такса, отколкото ако се преведе от друга банка.
Ебана държава сме и това си е.



Тема Re: Гнусна далавера в Морска администрация!нови [re: JoroAce]  
Автор Лoдkapят ( Возещ)
Публикувано08.01.09 16:38



Така е защото се увеличават изискванията за работа и съхранение на пари и се освобождават фирми от длъжности .



Тема Re: Гнусна далавера в Морска администрация!нови [re: deadreckoning]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.01.09 18:25



Знам, знам и си напълно прав.
Обаче откакто въпросната институция беше задължена да работи по Закона за счетоводството трябваше да затвори касата си и да приема ВСЯКО плащане чрез превод от банка.
За обслужващата банка - Експресбанк - това са тарифите на банката. При превод на каса към сметка в самата банка таксата е кошмарно висока. Обаче при електронен превод е 20 ст., дори и към друга банка в страната.
Но пък никой не е длъжен да прави превода чрез ЕБ, може от всяка друга и например от ПИБ е много по-евтин, макар че се явява междубанков, касов превод.

Предполагам, че и твоя случай е същия - Закон за счетоводството.
Обаче има и по-тежки случаи - съда. Там за всеки документ се плаща през банка обаче приемат вносни бележки САМО от две банки и то от клоновете им до тях. И естествено опашките се вият до бившото "Тракия". Като вадих наскоро свидетелство за съдимост бях готов да мина тънко (и без чакане) през иПей, но изрично ме предупредиха, че ако не занеса бележка от някой от двата клона, то няма да ми изпълнят услугата; ако не съм съгласем - да се обърна към...съда


Ето това вече е извиване на ръце.

Редактирано от Cтepн™ на 08.01.09 18:27.



Тема Re: Гнусна далавера в Морска администрация!нови [re: deadreckoning]  
Автор come (от върховете)
Публикувано12.01.09 09:30



Гадни копелета!
Само като чета за Морска администрация и ми се повдига


От две-три години съм спрял да ги посещавам и не събирам нерви.Стажа не ме вълнува а за конвенционалните сертификати като изтекат ще изкарам пак курс....колкото по-малко контактувам с тях толкова по-леко ми е в живота...там са ми го съкратили доста....
Най-лошото е че не можем да го променим!

Поне тук можем да споделяме...и да им ги теглим




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.