Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:00 29.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Отново Варна е най-добър град за живеене в БГнови [re: roum]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано27.10.08 21:41



паркинги в центалната част няма да има . когато се забрани паркирането в централната част, тогава ще се спасим от задръстванията.

какво е това - между 17 и 19 часа в центъра се изсипва един куп народ с автомобили. в тоя часови отрязък имам чувството че всички които живеят във Владиславово , Петлешев и Кайсиева градина работят в центъра , на Св. Константин и Златни , а всички който живеят от Почивка до центъра работят в западна промишлена зона . такова излишно движение - не е истина просто. аз ходя пеша - умишлено. колата ми стои на паркинга, карам я рядко и то ако трябва да нося багажи само . До центъра и Тракия ходя предимно пеша . и по-бързо стигам навсякъде.

ще се научите да ходите на два крака , ще слезете от тия коли да не са до задника ви. в центъра ще се влиза само срещу заплащане . кметът държи табелката на най-добрия град, а още няма обособена синя зона, в кяото да се влиза само срещу заплащане.

паркингите не са инфраструктура . да не говорим че е голяма грешка строенето на подземни паркинги. при едно по-силно земетресения пак ще си говорим . тогава кмета на града отново ще мига на парцали, ще изиграе поредния театър , а който пострада си е негова работа .

важни са парковете, градинките, боклука , околната среда , чистотата на въздуха и морето. всичко друго не е толкова от значения ако тия фактори липсват.



Тема Re: Отново Варна е най-добър град за живеене в БГнови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано27.10.08 21:49



и във Варна има такива сгради, но взеха да намаляват. Горе писах - преди седмица двама идиоти събориха една красива сграда паметник на културата със съдействието на общински чиновници.



до момента не е известно Общината да е преприела действия тия двамата идиоти да бъдат дадени на прокуратурата . изпратили писмо на НИПК , чакали повече от месец и понеже от там не им отговорили, те решили че имат 'мълчаливо съгласие ' и само за два дни изравниха със земята една красива сграда . уж нямали идея какво ще правят в имота, а три дни след като събориха сградата са подали молба за ПУП . гл.архитект на Варна им е отказал такъв веднага . да видим дали адвоактите, които са съветвали тия двамата ще продължат процедурата в съда.



Тема Re: Отново Варна е най-добър град за живеене в БГнови [re: Cтepн™]  
Автор 998 white (бродяга)
Публикувано28.10.08 00:30



я само какви готини сгради.тази ъгловата е доста на ниво.къде е това кръстовище.в коя част на София?



Тема Re: Отново Варна е най-добър град за живеене в БГнови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор 998 white (бродяга)
Публикувано28.10.08 00:32



ха.точно това ми направи впечатление.доста уютно изглежда.кой е този район ?



Тема Re: Отново Варна е най-добър град за живеене в БГнови [re: Бapбapeлa]  
Автор pi4-ot-sofia (минаващ)
Публикувано28.10.08 01:36



Това е защото няма нито обществено съзнание, нито пък някакви ценностни нагласи на хората, с които да разберат стойността на старите сгради. Просто времето е такова. Много жалко.



Тема Re: Отново Варна е най-добър град за живеене в БГнови [re: 998 white]  
Автор pi4-ot-sofia (минаващ)
Публикувано28.10.08 01:37



Сега е пребоядисана. Това е моят квартал. Площад "Гарибалди" е това, което се вижда.



Тема Re: Отново Варна е най-добър град за живеене в БГнови [re: Пaвчyko]  
Автор Bat_Vanio (селтак)
Публикувано28.10.08 12:17



В "най-добрия град за живеене" в България автобусите на градския транспорт идват когато им скимне, има 4-5 редовни линии сигурно. Днес чаках 20 номер 30 мин, а по график би трябвало да се движи на 15 мин. и това не ми се случва нито за първи, нито за втори, нито за трети път. А наскоро засякох Чавдарче по линията на 83 и то в делничен ден. Трябваше да се приближи на 3 м от мен, за да разпозная кой е този маршрут, защото числото 83 беше надраскано с химикал върху парче велпапе...представете си само гледката. И всичко това на фона на разбития и изглеждащ като след артилерийски обстрел бул. 3 март, по който всеки път като караш кола сърцето те боли, а в стомаха ти става революция. Докога ще продължава това???Всички главни пътни артерии в града са в отвратително състояние, с изключение на ремонтирания участък от бул. Цар Освободител. Постоянно се фукаме, че града ни растял, населението се увеличава, автомобилите също...ами защо си седим със същата транспортна схема отпреди 20 години? В София се строи метро, ще откриват нови трамвайни линии, нови тролейбусни линии...закупуват се нови мотриси, тролеи, автобуси. А тук...през 5 дни в медиите и интернет пространството се появява Кирчо, който казва че Варна е 600,800 хил. или едва ли не вече 1 млн. жители, ами къде по света има 800 хиляден град с такъв махленски градски транспорт???



И изобщо тази смешна класацийка е толкова безсмислена, че няма накъде. Помислете само- всичко се определя от някакви точки, които шепа хора със субективно мнение поставят...и какво по тези точки може да се промени за 1 година?! Може би средната януарска температура в Бургас ще се покачи с 3 градуса, а задръстванията в София ще изчезнат или какво? Поне това кой е най-добър град да се определяше изцяло от вота на хората, участници в анкетата, а така с тези точки е пълен фарс всичко. Освен това ние не сме Франция или САЩ че да умуваме кой град бил най-добър, тук тябва да се търси града в най-малко критично състояние.

Редактирано от Bat_Vanio на 28.10.08 12:25.



Тема Re: Отново Варна е най-добър град за живеене в БГнови [re: Bat_Vanio]  
Автор review (минаващ)
Публикувано28.10.08 20:05



Много си прав. Също така българинът и без това е такъв завистлив човек, само се сравнява с тоя и ония, и защо тоя има това и онова, което от една страна с тая корупция е разбираемо,но най-малкото, което му трябва е такава измислена класация. Добре че е тази безумно красива природа, която имаме. Мога да се закълна, че на по-красиво и уютно място от морската ни градина не съм бил и не съм се чувствал толкова горд, че съм роден във Варна. Но трябва да погледнем реално на нещата, и след като го направим няма как да не ни става болно.
Все пак честито на всички съграждани! Искрено се надявам и искам нещата да тръгнат към по-добро за в бъдеще, Варна го заслужава !



Тема Re: Отново Варна е най-добър град за живеене в БГнови [re: roum]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано28.10.08 20:08



В отговор на:


Радвам се че хората така я приемат Морската столица, но си мисля че само като мина по улиците и ми се ще тези дето гласуваме първо да се замислим докога улиците ще са с дупки и кръпки, докога ще се чака с направата на паркинги в централната част на града, и до кога ще се налага да стоим в задръствания? Това може би за мен са едни от водещите фактори, защото това директно бърка в джобовете на живеещите при нас.
Важни са и градинките и парковете , и кофите за боклук , и обществените тоалетни , и .... но без добра инфраструктура всичко отива на заден план.




Започва да се сещам защо нямам намерение да си купувам кола!




Тема Re: Отново Варна е най-добър град за живеене в БГнови [re: review]  
Автор Bat_Vanio (селтак)
Публикувано28.10.08 20:19



За Морската няма спор, това е най-красивият, най-благоустроеният и най-големият градски парк в България и може да се сравни даже с нюйорсккия Сентрал Парк. Но е единственият! Трябва поне част от малкото останали зелени площи в града да се устроят в паркове, а не да се застроят безразборно.
Евала на общината, че изгради комплекса в Младост, обнови басейна и направи спортни площадки, но те не стигат, на града му трябват още 2-3 такива комплекса като в Младост, така ще се стимулира младежта да се занимава със спорт а не с глупости, освен това според мен съзнанието на хората се влияе много от средата в която живеят, и ако подобрим външния облик на града и го направим по-красив и устроен, хората ще започнат да пазят повече и да добиват гражданско и съвременно съзнание на европейци. Ама проблемите на Варна са толкова много, че човек да се чуди с кое първо да се захване, и с тоя миризлив бюджет, който ще стигне за ремонта на два булеварда и за нищо повече. Апропо, като казах за бюджета, днес Кирчо и ББ казали, че Варна и София трябва да се преброят и да се въведе по-ефективен начин за определяне на това на кой град си реално жител. Дано се направи нещо по въпроса, но сигурно пак всичко ще си остане на приказки.

Редактирано от Bat_Vanio на 28.10.08 20:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.