Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 24.04.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хикови ООДнови  
Автор elzbieta (непознат )
Публикувано12.09.08 22:52



Дайте мнение за условията на работа във фирмата!
Благодаря!



Тема Re: Хикови ООД [re: elzbieta]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано12.09.08 23:25



Ъъъъ, едно моля можеше да кажеш поне. Магическа била тази думичка. Все пак ти пиша бонус за "Благодаря!"





Тема Re: Хикови ООДнови [re: elzbieta]  
Автор gochito (непознат )
Публикувано09.06.15 15:15



Здравейте колеги, искам да ви разкажа за моята история, за времето, през което работих в Хикови и за разочарованията и униженията, които се наложи да търпя.
През 2014г. бях поканен на интервю лично с Хиков мл. След кратък разговор останъх с добри първи впечатления за него и разбрах че съм попаднал на правилното място в правилното време при правилните колеги. "Сега е момента в който се нуждаем от добър Търговски представител и това си ти!" - ме oкуражаваше Хиков. Не ме устройваше Р.В. (от 9:30 до 19:00 без почивка през седмицата и от 10:00 до 15:30 без почивка в събота), но за сметка на обещаното трудово възнаграждение (600 лв нето + 0,05% от оборота), склоних и започнах работа. Направих компромис с Р.В. заради подвеждащото обещание, което ми даде Хиков, а именно че този бонус който ми предлага към момента е около 200 лв., но до една година при желание за работа от моя страна, ще получавам тези пари за една седмица.
Пълни глупости уважаеми колеги. Оказа се, че: 1. тези 600 лв са бруто; 2. този 0,05% не е от индивидуалния оборот, който реализирам, а от общия оборот на магазина, към който съм зачислен и то се дели на броя на колегите, с които работим в него т.е. (пример при оборотна на месец от 1200 - 200ДДС х 0,05 % / 3бр. на колегите = 16,6666лв/месец/бонус) ....смях; 3. За платения отпуск ти одържат по 16 лв на ден поради незнам си какви тяхни си измислени правила, в това число ти нашиват и съботите, ако ти влизат в периода на отпуска;
И така започнах работа много мотивиран, за първите 6- 8 месеца му вдигнах оборота 2 пъти към конкретния магазин, но разлика в заплатите така и не видях, както невидях и нито една ведомост, на която да се разпиша. Мислех си тогава че това ще да е модерно счетоводство.
Когато Хиков (казвам Хиков, защото за мен той не ми е спечелил и елементарното уважение, напротив непропускаще възможност да ме наругае и да демонстрира неуважение) видя моите реализирани обороти, знаеше че един ден ще предявя претенции за по-високо заплащане и започна да контролира оборота. Ще попитате как колеги, еми ето как? Просто се свързваше зад гърба ми с най-оборотните ми клиенти и им пускаше поръчките през друг магазин, при който оборота няма да се облага с бонуси. Умно нали!!!
Другата причина, поради която ми ограничаваше капацитета на работа е: 1. Логистиката не смогваше да доставя стоката на клиентите(понякога със закъснения над месец) поради:
-има два камиона за 10 магазина в цяла България, които да обслужват клиентите им за една седмица;
-липса на шофьори( причината е Р.В. от 6:00 до 20:00 всеки ден + товаро-разтоварване за 600лв.)
-невъзможността да купи още, защото по-приоритетно се оказа сумата за новата му S-класа;
2. Липса на складова наличност (нормално е колеги, на никой не му се вързват пари в стока, като трябват за баровските му изпълнения и поддръжка на личния му автопарк) – на принципа: взимаш парите от клиента и отиваш да му пазариш стоката;
3. Липса на професионален продуктов мениджър, на който да се довериш за стоката и няма да подведеш с грешно инфо клиентите си.
4. На клиентите, които ги обслужвамх, се караха строшена стока, за която склада и Хиков мл. много добре знаеха, но си мълчаха. На ли се сещате кой поемаше негативите на клиентите! А аз съм последния човек, който трябва да каже на Хиков, че в края на всяка година му се полага % чупливост от годишните оборот от производителя.. Той иска обаче от всичко да е на печалба.
За условията на труд не ми се говори, но ще драсна някой ред и за тях: 1.Липса на елементарна хигиена по магазините; 2. Служебния ми автомобил се оказа личен; 3. Нямах нито лаптоп или таблет с мобилна връзка, за да мога в движение да подавам някаква адекватна и реална информация за стоките на клиентите; 4. Повечето ми колеги, на които трябваще да разчитам в движение, неможеха да реагират адекватно, защото организацията е такава или просто няма.
Лошото уважаеми колеги е, че проблемите, за които ви споделих, ги вижда Хиков мл. но не си и мърда пръста за да ги разреши навреме и те се задълбочават. Водят до още проблеми, безредици и нерви на работното място. Предпочита вместо това да виси цял ден на камерите в магазините и да търси причини за проблемите в бездействието на персоналa (абе с две думи „BigBrоther“). Умишлено не събира регионалните управители на срещи за разискване на проблеми и споделяне на успехи, защото той иска всеки един регион да се бори с другите като вътрешна конкуренция (сякаш външната не ми е достатъчна). Едва ли не, си крадем клиенти, за да си правим оборотите. За него е по лесно да се управлява персонала, когато всички са разединени, на принципа „Разделяй и владей“ (много грешно управление). Той дори не е чувал за сплотяване на екип и за възможноститена един такъв.
И така уважаеми колеги, ако си мислите че това всичко е плод на моята фантазия и че не съм бил способен да се впиша в цялата тази картина, и въпреки това ще си пуснете CW-то при тях, замислете се тогава защо ежемесечно и постоянно в Jobs-а висят минимум по 10 обяви за работа, публикувани от Хикови. Как мислите? Да не би да са трудова борса? Ами отговорът е много прост: няма кадърна управа, която да оцени и задържи качествените кадри във фирмата. Извода за мен е, че Хиков мл. не е способен да ръководи, организира и управлява персонал, който да му реализира доходи, които той претендира че е спечелил и очевидно демонстрира. Истината е, че Хиков мл. е безгласна буква в тази фирма, защото последната дума се казва от баща му – старшина Венцислав Хиков, без който младшия е кръгла нула. Виждал съм дори как му стои мирно и само чест кадето не му отдава.
Вие решавайте да ли ще се пробвате там, аз загубих доста безценно време в тази фирма, вярвайки на празни и отчаяни обещания, че нещата ще се наредят. „Имайте търпение!-казва Хиков мл.“ – някой колеги вече почече от 6 години го търпят с надеждата нещата да се подобрят и цивилизоват, но истината е че нямат избор, защото в това положение, при тази висока безработица и ниска грамотност – трудно биха си намерили по-добра работа. Това е като един капан за неоценени кадри. Лошото в случая е, че Хиков мл. се възползва от тази безпомощност и това отчаяние.



Тема Re: Хикови ООДнови [re: gochito]  
Автор virgo (кобра)
Публикувано23.06.15 11:12



Съвсем за малко съм минавала през тази "фирма" и впечатленията ми са - ужасна организация, ужасен мениджмънт и ужасни условия. Иначе има свестни хора, които работят там, но както казваш са притиснати от обстоятелствата. Аз лично имах избор.



Тема Re: Хикови ООДнови [re: virgo]  
Автор morskomake (старо куче)
Публикувано12.09.15 11:16



Чух клюка че капиталът придобит след комунизма е от продажба на военно имущество...






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.