Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 03.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Градинката на Севастополнови  
Автор roum (приятел)
Публикувано12.05.08 12:51





Май има ефект от гражданскит натиск.

Да се пробваме и по други теми а? Инфрастуктура примерно




Тема Re: Градинката на Севастополнови [re: roum]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано12.05.08 13:30



След като гражданите и гражданските организации свършиха работата - сега политиците ще правят предложения колкото щеш. Къде бяха преди инцидента.

Ми питай бе . Но да питаш тук -полза няма. в 15 часа днес има пресконференция в общината - поредната . след малко отивам там и ще напиша после какво е казал кмета на Варна .

Гуцанов ще слага нови дървета - с парите на гражданите . Първо да си назначат специалсити в общината, а след това да приказват.

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Re: Градинката на Севастополнови [re: Бapбapeлa]  
Автор roum (приятел)
Публикувано12.05.08 13:48



Права си спор няма.




Тема Re: Градинката на Севастополнови [re: roum]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано14.05.08 00:18



Ето ви и гледната точка на Кирил Йорданов:



Между другото това, което казва за практиката по окастряне на дърветата в западна Европа е така - виждал съм го лично не един и два пъти. В България не съм го виждал по големите градове явно, защото не са отделяни до сега пари за подобни дейности, но в доста села и по-малки градчета се прави, разбира се не от естетически подбуди или заради безопасността. Най-често става въпрос за черници, окастрени от хората, които гледат копринени буби. И забележете, окастрени до дънер, а на следващата година пак има клони.

И недейте ми скача, защото не защитавам нито общинската администрация, нито тези, които ходят по манифестации и викат против. Аз не съм озеленителен специалист, за да кажа дали случилото се на Севастопол е правилно или не и не мога да вземам страна в спора. От естетическа гледна точка определено е грозно и дразни очите ако си свикнал със зеления "покрив" над градинката, но ако наистина целта на занятието е това, което казва Кирил Йорданов съм готов да го приема.

Редактирано от Пaвчyko на 14.05.08 00:18.



Тема Re: Градинката на Севастополнови [re: Пaвчyko]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано14.05.08 00:31



Във всеки случай градинката не може да остане в сегашния си вид, или поне не би трябвало. Орязаните дървета трябва да се доокастрят до основата на първото разклонение или изцяло да се изтръгнат и подменят с нови развити дървета. Мястото просто трябва да се "донаточи" и най-накрая ще имаме истински малък зелен оазис на центъра.
Между другото забелязохте ли как мазните бараки започват да изникват около Севастопол отново. Вече има една Еверест точно срещу спирката. Днес забелязох и една до строежа на мястото на Военната болница, което преди беше само павилион за ядки. Явно тези цирейчета ще се окажат по-упорити отколкото си мислихме!



Тема Re: Градинката на Севастополнови [re: Пaвчyko]  
Автор roum (приятел)
Публикувано14.05.08 09:22



А отначало ме атакувахте като казах, че тези дървета са наистина опасни.
Сега се говори за дърветата в морската градина, но според мен е време да се обърне внимание на едни други опасни дървета и те са в раьона на винса по Цар Освободител и по Приморски. Те създават проблеми при всеки по-силен вятър, ако не сте го забелязали обърнете внимание.




Тема Re: Градинката на Севастополнови [re: roum]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано14.05.08 09:38



А, не, аз не съм те атакувал...



Тема Re: Градинката на Севастополнови [re: Пaвчyko]  
Автор roum (приятел)
Публикувано14.05.08 10:43




Това визирах.




Тема Re: Градинката на Севастополнови [re: Пaвчyko]  
Автор Бapбapeлa (петата стихия)
Публикувано14.05.08 17:31



Тъй като го слушах лично Кирил Йорданов и специалистите, които беше поканил съм леко раздвоена от информацията . Кметът иска подкрепата на слециалистите за да убеди гражданите че това, което прави е правилното. Шефът на фирма Ерика е разбран момък , но и той върши такава работа за пръв път.

Общината каквито и добри намерения да има й куца комуникацията с обществото. Това много добре го знаят и кметът на Варна и общинарите.

Ще се въздържа от подробен коментар докато не получа достатъчната информация за това дали, това което става в градинката е в реда на нещата и правилното. Още не съм убедена . Нито аз, нито гражданските природозащитни организации.

В градинката няма да се строи . Поне това е сигурно . И да е имало някакви планове тамд а се строи каквото и да било, те вече няма как да бъдат осъществени. Кметът на 21 век го заяви.

Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.


Тема Re: Градинката на Севастополнови [re: Бapбapeлa]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано15.05.08 22:34



След като гражданите и гражданските организации свършиха работата - сега политиците ще правят предложения колкото щеш. Къде бяха преди инцидента.

Бъркаха заедно с кмета в кацата с меда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.