Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 01.05.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема July Morningнови  
Автор Emona_d (познат)
Публикувано01.07.08 06:48




За свободата, любовта, вярата и духа в самите нас!



Тема Re: July Morningнови [re: Emona_d]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано01.07.08 12:07



There I was on a July morning looking for love.
With the strength of a new day dawning and the beautiful sun.
At the sound of the first bird singing I was leaving for home.
With the storm and the night behind me and a road of my own.
With the day
came the resolution
I'll be looking for you.

I was looking for love in the strangest places.
There wasn't a stone that I left unturned.
I must have tried more than a thousand faces,
but not one was aware of the fire that burned



Един спомен от скрит протест срещу ограничаването на свободата през тоталитарните години, една руина от миналите години свързана с несъществуващата вече хипи движение и свободната любов.
Сегашното поколение едва познава рефрена станал химн на Джулая, не разбира същноста на протеста. Истинското значение отдавна е забравено. Сега Джуалай монинг е повод да се съберат за да се напият като казаци!

Благодаря, че ми припомни част от младоста ми!
За свободата на духа, за изгяващото слънце символ на началото на новия живот и вярата, че може да случи нещо хубаво!


п.п. Колко от вас посрещнаха изгрева на брега на морето?

The world ain't what it seems, is it?

Тема Re: July Morningнови [re: ADMlN$]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано01.07.08 13:03



Аз го посрещнах на една скала на билото на планината - четирима души с две китари и звездите толкова близо до нас...





Тема Re: July Morningнови [re: Пaвчyko]  
Автор Emona_d (познат)
Публикувано01.07.08 16:49



Значи си усетил магията на първия слънчев лъч на July Morning.
Радвам се, че и ти опроверга нагативното мнение на АДМИНа, че
"Сега Джуалай монинг е повод да се съберат за да се напият като казаци! "
... но ... празникът е 'състояние на духа" и заради това всеки го възприема различно.



Тема Re: July Morningнови [re: Emona_d]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано01.07.08 17:54



Мхм... просто си е до човека... Има някои, които си търсят само повод да се напият, за други самото пиянство е празник, а трети могат да празнуват и без да употребяват алкохол, защото не за това са там...

Аз бях там поради първия стих от песента, защото макар и разделен от любовта ми, тази сутрин изгревът ни събра.
Иначе според отзивите, които прочетох за тазгодошния джулай във Варна "крайбрежните кръчми са дънели бясна чалга до зазоряване"... нещо не мога да свържа July morning с Глория, Азис или някоя друга силиконена нимфа...



Тема Re: July Morningнови [re: Пaвчyko]  
Автор roum (приятел)
Публикувано02.07.08 08:59



Не е и нужно да ги свързваш почитателите на Хипи движението тази година бяха във Каварна а предната в Созопол, отдавна Варна не е център на подобни събития, последният път когато посрещах слънцето, имаше толкова пияни, дрогирани и сеирджии че повече и не помислих да се присъдиня към традицията.




Тема Re: July Morningнови [re: Пaвчyko]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано02.07.08 09:32



А аз - на Камен бряг. Красотата на първите слънчеви лъчи които обагрят небето и вълните в оранжево, споделена с весела компания от приятели и съмишленници не може да се опише. Трябва да се преживее!


В 10 сутринта за съжаление отново бях в лудницата и шума на големия град и малко завиждах на хората с които посрещнах юлския изгрев, защото те останаха там - на брега на морето.
Днес ще пътувам донякъде с тях, а довечера ще измъкна малко снимки от нещатния хроникьор на групичката.

Миналата година бая студ събрахме но пак посрещнахме изгрева на скалистия бряг. Догодина отново - вече се уговорихме.

The world ain't what it seems, is it?

Тема Re: July Morning [re: Пaвчyko]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано02.07.08 09:44



В отговор на:

...нещо не мога да свържа July morning с Глория, Азис или някоя друга силиконена нимфа...



Но явно някой могат, просто си е до човека! Шегувам се, не го приемай лично. Добре познавам усещането за Джулая.
Но пък погледнато от друга старана, може да се поспори доколко Азис е силиконена нимфа.

The world ain't what it seems, is it?

Тема Re: July Morning *** No comment ***нови [re: Emona_d]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано02.07.08 10:03



В отговор на:

Радвам се, че и ти опроверга нагативното мнение на АДМИНа



Дано да съм лош пророк и да греша!

The world ain't what it seems, is it?

Тема Re: July Morningнови [re: roum]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано02.07.08 12:40



Аз за това ходя на разни усамотени места само с хора, с които ми е приятно...






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.