Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 16.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Кино Арена в Мола - гафнови  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано18.06.08 23:43



Решихме с жената да идем да гледаме Индиана Джоунс 4 в Арена. Хем и Мола да огледаме. Подбрахме час 22.30 и интересен мач, барем няма досадници. Взехме си билети за дигитално кино, да речем че половината зала бе пълна с хрупащи какво ли не пубери. Почнаха рекламите и се успокоих - звука много силен и заглушава примляскванията и спорадичните изблици 'ъхъхъх' на наследниците ни.

Най-сетне о, чудо, почва филма. Хм, но какво става?! Няма звук? Някакви коли се гонят по екрана, гледам надпис Лукасфилмс, абе явно почва филма а НЯМА ЗВУК МАМКА ИМ! Филма си тече, залата мляска. Един зрител не му издържаха нервите и отиде да ги подсети да пуснат звука. Върна се и след малко дойде звука. Над 5 минути без звук в началото на филма. Гледаме с надежда да го пуснат отначало - уви, напразни.

Станахме с жената и тръгнахме да си ходим. Аз тоя филм съм го чакал 20 години и да изтърва началните 'трели'? Няма да стане. На входа на залата ни посреща една кака 'Ама какво стана'. Викам и 'Ами нямаше 5 минути звук, или го пускате отначало или ни връщайте парите'. Ама то не можело ама то как ама тя защото технологията нова и не се е наместила още (?!) и ама нищо не е станало ама случва се (?!). Казвам - искаме си парите. Прати ни на касата. Там след 5 минутки суетене и според мен справка и по телефона ни върнаха парите. Само дето развалената вечер никой няма да ни я върне. Питах и на касата - защо не пуснахте филма отначало? Ами дигиталното било така, пуснеш ли го не можело да се спре до края. Питах ги кога са сигурни че мога да дойда и да няма гафове - свиха ми рамене.

Та така, не че няма да отидем пак, все пак във Варна нямаме и голям избор за съжаление. Две неща ме подразниха. Първото че служителите се пробваха да го минат в графа 'Ееее,е какво толкова' и никой от шефовете им да разбере. Сбъркали са - утре мисля да си направя един разговор с Арена - София по въпроса. Другото е празните погледи с които ни изпрати залата, уважаеми съграждани, докато търпите да ви тъпчат - ще ви тъпчат. Трябваше всички да станат и да си поискат парите - или да пуснат филма отначало. Овце сме ние, не народ.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано19.06.08 10:08



Кофти прожекция си улучил. В 20:00 нямаше никакви проблеми, и звука и картината бяха на 6+.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Capt.Vimes]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано19.06.08 12:29



Е как ходите на кино като МОЛ-а няма Акт 16 . Даже може да го съдите че застрашава живота ви не само че липсва 5 минути звук



- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано19.06.08 12:49



Страхотен паралел с другата тема, браво :-).

И двете неща са в графата 'Хубава работа ама българска'. Направят нещо хубаво, вкарат маса пари, изпипат всичко - и накрая се изложат с нещо толкова дребно. Как да не те е яд.

Иначе мола като мол ни хареса, в интерес на истината и киното - като разположение на столовете, звук (като го има) и картина. Само малко топло беше в залата, но може би това вече е индивидуално.

Аз не съм тръгнал да отричам кино Арена, а човека който снощи не си свърши работата в апаратната и махна с ръка 'Голям праз'.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано19.06.08 12:53



Абе киното в София няма как да го стъгнат . Там са 2 комплекса с по 12-13 зали и и пространството е по-голямо . Тук е много згъчкано и само като се има в предвид че са само 2 каси . Ама карай ще го преживеем .
Направи ми голямо впечатление че като застанеш до 3D киното как се тресе там пода . Ималко е плашещо като се има в предвид че няма този Акт16 какво може да стане



- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано19.06.08 14:08



Според теб сградата няма ли да получи тоя Акт 16?
И като го получи по-безопасна ли ще стане от сега?

Редактирано от Capt.Vimes на 19.06.08 14:08.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Capt.Vimes]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано19.06.08 14:41



Едва ли ще рухне утре. Може и изобщо да няма проблем.

Обаче дай да ти задам няколко въпроса

Смяташ ли че проектантите икономисват откъм сигурността на сградата за да угодят на собственика? (да)

Смяташ ли че качеството на материалите е занижено за по-ниска цена? (да)

Смяташ ли че всякакво изливане на плочи, колони и т.н. е максимално съобразено с температурните условия по време на строежа? (не)

Смяташ ли че строителен предприемач би спестил от каквото може допирайки се максимално, че и преминавайки разрешените стандарти? (да)

Мога да продължавам списъка до безкрайност. Отговорите в скоби са си мои и според мен в РБългария се приемат за нещо нормално. Не си прави илюзии - ако е можело да бъде спестен и 1 лев - той е спестен, дори с риск за сигурността на сградата. Само се замисли колко много природа са готови да затрият строителните предприемачи за един хотел и ще разбереш колко им пука за утрешния ден. Никой от тях не мисли по-далеч от 'Да го вдигнем как да е, да го продадем как да е, па ако ще пустиня да оставим, важното е лев да има'. И най-тъжното е че грам преувеличение или метафора няма в думите ми.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано19.06.08 15:08



Уф, на тия въпроси и аз бих отговорил така. Не е там въпроса, а в това, че тая сграда така или иначе ще получи Акт 16. И тогава тя ще си е пак същата сграда - нито по-здрава, нито по-крехка.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Capt.Vimes]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано19.06.08 15:36



Бе да не дава господ да видим колко добре е построена зградата , както и 99 % от строителството в България през последните години . Защото всичко се строи бързо за сметка на качеството и не ми се мисли ако стане земетресение като това в Китай какво може да стане



- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано19.06.08 16:01



И кво ще стане? - Като в Скопие - басейна с формалина и труповете вътре, та да има материал за бъдещите студенти в медицинския за няколко десетилетия напред...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.