Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 28.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Кино Арена в Мола - гаф  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано18.06.08 23:43



Решихме с жената да идем да гледаме Индиана Джоунс 4 в Арена. Хем и Мола да огледаме. Подбрахме час 22.30 и интересен мач, барем няма досадници. Взехме си билети за дигитално кино, да речем че половината зала бе пълна с хрупащи какво ли не пубери. Почнаха рекламите и се успокоих - звука много силен и заглушава примляскванията и спорадичните изблици 'ъхъхъх' на наследниците ни.

Най-сетне о, чудо, почва филма. Хм, но какво става?! Няма звук? Някакви коли се гонят по екрана, гледам надпис Лукасфилмс, абе явно почва филма а НЯМА ЗВУК МАМКА ИМ! Филма си тече, залата мляска. Един зрител не му издържаха нервите и отиде да ги подсети да пуснат звука. Върна се и след малко дойде звука. Над 5 минути без звук в началото на филма. Гледаме с надежда да го пуснат отначало - уви, напразни.

Станахме с жената и тръгнахме да си ходим. Аз тоя филм съм го чакал 20 години и да изтърва началните 'трели'? Няма да стане. На входа на залата ни посреща една кака 'Ама какво стана'. Викам и 'Ами нямаше 5 минути звук, или го пускате отначало или ни връщайте парите'. Ама то не можело ама то как ама тя защото технологията нова и не се е наместила още (?!) и ама нищо не е станало ама случва се (?!). Казвам - искаме си парите. Прати ни на касата. Там след 5 минутки суетене и според мен справка и по телефона ни върнаха парите. Само дето развалената вечер никой няма да ни я върне. Питах и на касата - защо не пуснахте филма отначало? Ами дигиталното било така, пуснеш ли го не можело да се спре до края. Питах ги кога са сигурни че мога да дойда и да няма гафове - свиха ми рамене.

Та така, не че няма да отидем пак, все пак във Варна нямаме и голям избор за съжаление. Две неща ме подразниха. Първото че служителите се пробваха да го минат в графа 'Ееее,е какво толкова' и никой от шефовете им да разбере. Сбъркали са - утре мисля да си направя един разговор с Арена - София по въпроса. Другото е празните погледи с които ни изпрати залата, уважаеми съграждани, докато търпите да ви тъпчат - ще ви тъпчат. Трябваше всички да станат и да си поискат парите - или да пуснат филма отначало. Овце сме ние, не народ.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано19.06.08 10:08



Кофти прожекция си улучил. В 20:00 нямаше никакви проблеми, и звука и картината бяха на 6+.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Capt.Vimes]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано19.06.08 12:29



Е как ходите на кино като МОЛ-а няма Акт 16 . Даже може да го съдите че застрашава живота ви не само че липсва 5 минути звук



- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано19.06.08 12:49



Страхотен паралел с другата тема, браво :-).

И двете неща са в графата 'Хубава работа ама българска'. Направят нещо хубаво, вкарат маса пари, изпипат всичко - и накрая се изложат с нещо толкова дребно. Как да не те е яд.

Иначе мола като мол ни хареса, в интерес на истината и киното - като разположение на столовете, звук (като го има) и картина. Само малко топло беше в залата, но може би това вече е индивидуално.

Аз не съм тръгнал да отричам кино Арена, а човека който снощи не си свърши работата в апаратната и махна с ръка 'Голям праз'.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано19.06.08 12:53



Абе киното в София няма как да го стъгнат . Там са 2 комплекса с по 12-13 зали и и пространството е по-голямо . Тук е много згъчкано и само като се има в предвид че са само 2 каси . Ама карай ще го преживеем .
Направи ми голямо впечатление че като застанеш до 3D киното как се тресе там пода . Ималко е плашещо като се има в предвид че няма този Акт16 какво може да стане



- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано19.06.08 14:08



Според теб сградата няма ли да получи тоя Акт 16?
И като го получи по-безопасна ли ще стане от сега?

Редактирано от Capt.Vimes на 19.06.08 14:08.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Capt.Vimes]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано19.06.08 14:41



Едва ли ще рухне утре. Може и изобщо да няма проблем.

Обаче дай да ти задам няколко въпроса

Смяташ ли че проектантите икономисват откъм сигурността на сградата за да угодят на собственика? (да)

Смяташ ли че качеството на материалите е занижено за по-ниска цена? (да)

Смяташ ли че всякакво изливане на плочи, колони и т.н. е максимално съобразено с температурните условия по време на строежа? (не)

Смяташ ли че строителен предприемач би спестил от каквото може допирайки се максимално, че и преминавайки разрешените стандарти? (да)

Мога да продължавам списъка до безкрайност. Отговорите в скоби са си мои и според мен в РБългария се приемат за нещо нормално. Не си прави илюзии - ако е можело да бъде спестен и 1 лев - той е спестен, дори с риск за сигурността на сградата. Само се замисли колко много природа са готови да затрият строителните предприемачи за един хотел и ще разбереш колко им пука за утрешния ден. Никой от тях не мисли по-далеч от 'Да го вдигнем как да е, да го продадем как да е, па ако ще пустиня да оставим, важното е лев да има'. И най-тъжното е че грам преувеличение или метафора няма в думите ми.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано19.06.08 15:08



Уф, на тия въпроси и аз бих отговорил така. Не е там въпроса, а в това, че тая сграда така или иначе ще получи Акт 16. И тогава тя ще си е пак същата сграда - нито по-здрава, нито по-крехка.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Capt.Vimes]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано19.06.08 15:36



Бе да не дава господ да видим колко добре е построена зградата , както и 99 % от строителството в България през последните години . Защото всичко се строи бързо за сметка на качеството и не ми се мисли ако стане земетресение като това в Китай какво може да стане



- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано19.06.08 16:01



И кво ще стане? - Като в Скопие - басейна с формалина и труповете вътре, та да има материал за бъдещите студенти в медицинския за няколко десетилетия напред...



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано19.06.08 21:33



Ти мислиш ли, че Узунов и Пламен Андреев могат да излъжат Милър!



Милър е най-големия строителен предприемач във Великобритания. Не мисля, че дал 120млн.евро за селски курник.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: akosta]  
Автор Bat_Vanio (селтак)
Публикувано19.06.08 21:37



Тръпки ме побиват от думите ви, не защото е страшно това по принцип, а защото сте адски прави...



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Bat_Vanio]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано19.06.08 21:42



Каква параноя ви е хванал не знам. Я ми кажете колко пъти е разузнаваш град от земетресения в цялата му история?





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: akosta]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано19.06.08 21:49



Рекламата вече не познава граници



не ми казвай
какво да правя
за да не ти казвам
къде да отидеш


Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: *Плaмeн*]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано20.06.08 08:58



Какво да ти кажа!Половината държава живее в панелни блокове дето почнах да се разпадат! Архитектурни паметници в центровете всеки момент с готови да се срутят върху някой. Те си пукат мухи как най-скъпата сграда в историята на България щяла да падне!











Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано20.06.08 10:17



Интересно този панел като падна освен на собственика на апартамента на някой друг запука ли му? - Май не. Типично по български всички си казаха "На мен няма да ми се случи." и продължиха да си живеят...



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Пaвчyko]  
Автор Bat_Vanio (селтак)
Публикувано20.06.08 12:35



Ами ние докато е оправим, нашата нация ще изчезне.
Метафорично казано...тя водата дорде се избистри, ще изтече.

България ще не ще, постепенно върви нагоре, защото наследниците на номенклатурата учиха из чужбини, добиха образование, те не са прости хора, защото номенклатурата никога не е била съставена от прости и случайни хора. И като са се повъртяли из чужбините, те постепенно ще започнат да следват курса на западните държави, респективно и ние ще вървим напред. Ама този процес ще се точи в продължение на не едно или две поколения, така чеее...ясно ви е какво искам да кажа

Редактирано от Bat_Vanio на 20.06.08 12:38.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Bat_Vanio]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано20.06.08 12:56



Бат Ваньо, не си съвсем прав, защото това, че някой бил учил в чужбина по никакъв начин не гарантира, че манталитетът му се е променил. Имаш ли представа колко много хора напускат България, за да работят или учат в чужбина и остават затворени в малки български общества?... Постоянно реват как им се прибирало в България, как местните били такива и онакива, и за всяко нещо се опитват да минат метър както са правели по родните си места, но в повечето случаи никой не им се връзва на тарикатщината.
За манталитета важното е в каква среда си отраснал и как са те възпитали родителите ти. На 18-19 години и да излезеш някъде, ако си прост цървул, такъв ще си останеш...



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Пaвчyko]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано20.06.08 13:14



Да, спомням си преди време имаше някаква тема във форум, че българи в Ню Йорк търсят 5ст от старите, защото ставали за пералните, там нали много хора не си пазарят пералня ами в приземния етаж на сградата си има перални с жетони. Те щом до тази далавера са допряли...

А даже и да се е поосвестил там българина като се върне точно след 10 дена е същия цървул. Знаете ли че българския шофьор е най-примерния в чужбина? Движи се точно по правилата и не надвишава и с 5 км ограниченията, да не говорим за спиране на пешеходни пътеки и т.н. Това е абсолютен факт. В момента в който мине обаче границата и айде, китката на волана на 12 часа и 'избий ги до крак и Господ ще се погрижи за който не е враг'.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано20.06.08 13:39



Аз пък си мисля,че тази кака ще направи всичко възможно краченцето ти да не стъпи повече в кино Арена.
Защото това наистина е техника и по всяко едно време може да се развали.
Кино операторите да не би случайно да са вътре в машината та да знаят кога ще се развали.
И да ти кажа под секрет само ей така за протокола:
Никой от служителите не го е страх че някой от шефовете ще разбере,напротив.
За всеки един проблем се обръщат към тях.
Явно не можеш и да четеш,щом като 5 мин е нямало звук можеше да четеш субтитрите,Бай Ганьо си ти.
И не ми дреме за твоята вечер,нали си взе парите е станали по богат,М????
И в твоята професия има гафове,ама теб не те интересува клиента дали е добре,щом е за фирмата нали и ти после трябва да ядеш с парите на клиентите.
Гледай си Индианата в интернет и дано да ти зацикли компа да видим тогава кой ще ти върне парите.
И добре се сети какво ти каза каката,не да лъжеш и да си смучиш от пръстите небивалици.
Аман от неграмотни!!!



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано20.06.08 14:35



"Аз пък си мисля,че тази кака ще направи всичко възможно краченцето ти да не стъпи повече в кино Арена. "

Е, това са доста силни думи мисля, всъщност правилната реакция трябваше да е 'извиняваме се още веднъж, заповядайте отново' за което щяхте да получите аплодисментите на всички тук. Не го казвам със сарказъм.

"Защото това наистина е техника и по всяко едно време може да се развали.
Кино операторите да не би случайно да са вътре в машината та да знаят кога ще се развали. "

Съгласен. Но в такъв случай можеше да се пусне отначало.

"И да ти кажа под секрет само ей така за протокола:
Никой от служителите не го е страх че някой от шефовете ще разбере,напротив.
За всеки един проблем се обръщат към тях. "

Аплодисменти! Точно така трябва да е! Пак без сарказъм.

"Явно не можеш и да четеш,щом като 5 мин е нямало звук можеше да четеш субтитрите,Бай Ганьо си ти. "

Може би за всеки друг филм бих го приел, но не и за този. Аз наистина очаквах този филм 20 години, следях сайтовете ще има ли 4-та част или не, за мен бе наистина важно да го видя в пълния му блясък отначало до край. Какво общо има Бай Ганьо в случая?!

"И не ми дреме за твоята вечер,нали си взе парите е станали по богат,М???? "

Какво общо имат парите и вечерта?!

"И в твоята професия има гафове,ама теб не те интересува клиента дали е добре,щом е за фирмата нали и ти после трябва да ядеш с парите на клиентите. "

И в моята професия гафове има, но политиката на фирмата е ако има гаф - парите се връщат без уговорки и продукта остава в клиента. Дори имаме клиенти които експлоатират това, но го приемаме като част от бизнеса. Не казвам, че трябва да е така!

"Гледай си Индианата в интернет и дано да ти зацикли компа да видим тогава кой ще ти върне парите. "

Точно затова отидох на кино. Нещо повече - точно затова очаквах с нетърпение Арена да отвори във Варна.

"И добре се сети какво ти каза каката,не да лъжеш и да си смучиш от пръстите небивалици.
Аман от неграмотни!!!"

Според мен доста правдиво съм предал разговорите. И даже казах, че парите ни бяха върнати без да ни се правят проблеми. В края на краищата някой дори би намерил темата за похвална спрямо Арена. Какво общо има неграмотността в цялата история честно не разбрах.



Не мога да разбера защо реакцията на забележка винаги трябва да е гняв, отрицание и обиди.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: akosta]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано20.06.08 14:50



Стига с този панелен блок. Неразбра ли, че не е панелка, а пакетно повдигащ.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Пaвчyko]  
Автор Bat_Vanio (селтак)
Публикувано20.06.08 17:19



Павка, аз не говоря за простосмъртните българи, които ходят в чужбина. А за номенклатурата, те са си отделна класа и нямат нищо общо с типичните БГ цървули, които съставляват преобладаващата част от нацията ни. Те са си много интелигентни, затова и ни управляват. И именно те ще ни насочат към западните нрави, защото превъзпитанието на тоз овчи народ ще тръгне първо от тях.
Ами ние вървим по пътя на западните държави като спазваме дистанция зад тях 30-40 год.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Don_Lino (varnaaddicted)
Публикувано20.06.08 17:31



Лелеее, какви страшни каки работили в кино Арена, те като бесни кучки бе

Едни заплахи сипят, едни закани, страх да го хване човек Ей, много простотия има в тази държава! Клиентът никога няма да бъде на почит с този селски манталитет



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Julian]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано20.06.08 17:55



Не се успокоявай, че блок е бил е от типа пакетно повдигащ плочи. Плочата е вдигнат цяла, имаш колони и стените с от тухли. Фасадата обаче е от панели, като при обикновен панелен блок. Едно и също слабо място имат, заварките на фасадните панели! Прониква вода, ръждясват и корозират с времето. Накрая се късат и панела пада, както в случая.
Най-важното нещо при цялостно саниране да се проверят заварките.
Така, че няма какво да ви топли. Може да се случи и на вас да ви падне панел.
Работата на КЕЧА е била ден да мине друг да дойде!





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Don_Lino]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано20.06.08 18:28



От горните постове ми се стори че Линда е тази кака (нищо лично)



- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Bat_Vanio]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано20.06.08 18:34



На тези, дето управляват единствената им разлика от т.нар. "простосмъртни българи" е, че са по-оправни, инициативни, нагли и когато е трябвало са си опекли работата. Иначе и сред тях има много цървули, да не кажа, че почти няма такива, които да не са с цървулски манталитет. Постоянно гледат килипира, дори ако е в ущърб на всички останали. Аз в такива хора нищо "възвишено" и никакъв положителен пример не виждам освен може би инициативността, която у повечето българи е в девета глуха...



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано20.06.08 20:03



Това да не е нямо кино, че да чете човека субтитрите? Тая мощна уредба за какво са я монтирали? Направо да пишат "чува се мощния рев на падащия водопад" например, а не залата да се тресе от баса

Абе най-добре хората да се отидат отсреща в Ориндж и да си купят някоя книжка.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано21.06.08 01:41



Най-вероятно кинооператорът е изключил или превключил усилвателя и го е забравил така, тъй като сигурно обслужва няколко зали едновременно и е трудно да контролира всичко. И аз съм бил кинооператор, случва се. По-виновни са разпоредителките, че не са проверили как върви прожекцията. Те друга работа, освен да късат билети и да следят за реда, нямат. Е, сигурно и да измият коридорите накрая. Чудя се обаче и на онези зрители, дето са траяли цели 5 минути, а не са сигнализирали веднага, пък после се оплакват.



----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано21.06.08 01:45



Да, и на мен ми е горял усилвател, и аз съм връщал пари.



----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Capt.Vimes]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано21.06.08 02:29



Ти пък защо се обаждаш неподготвен?
Нищо не защитавам ,но ако беше ресторант и някой клиент да намери косъм ще му сменим ястието,а тази апаратура е съвсем нова и за първи път се пуска дигитал,та въпроса ми е как аджеба да се върне от начало филма като не става,м?



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано21.06.08 02:31



Не не позна,една от каките но не тази която е обърнала голямо внимание на клиента.
Важното е че клиента си получи паричките и по живо по здраво.
Но да се агитира по този начин не ми е понятно!!!



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано21.06.08 02:42



Това че си клиент спор няма.
Но да ти се извиняват цяла вечер това не го разбирам.
И в нашата фирма ще има компромиси,но както вече казах Арена във Варна се откри наскоро и политиката все още не е ясна,естествено е че ще бъде в полза на клиента,но ако той е добронамерен и добре възспитан.
С крясъци и заплахи няма да се стигне до никъде.
Пак се повтарям че това е техника и след като са обяснили че не може да се върне отначало филма значи е така.
Не мога да разбера защо реакцията на забележка винаги трябва да е гняв, отрицание и обиди.
А това,че ще се обадиш в София в Арена какво трябва да значи???
Ние тук също си имаме шефове към които можеш без проблем да се обърнеш за всеки вълнуващ те въпрос ще те изслушат много внимателно и ще откликнат евентуално на молбата ти(стига да са зададени въпросите подобаващо)
Желая ти приятно гледане на филми в кино Арена и наистина не съм злопаметна.
Не забравяйте,че служителите които работят там са човешки същества,не животни на които да им се подвиква!
Лека и приятна вечер!!!





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: cineman]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано21.06.08 02:48



Не в много голяма грешка си.
Процесора е забил и се е наложило просто да се рестартира.
Пък много разбираш ти от разпоредители,бе.
И тук си в много голяма грешка.
Има си човек който си следи всяка една зала(а те са 8 на брой) и се обхождат нон стоп,но като се почне от 1 и след като стигнеш до 8 ето в тоя промеждутък е станал проблема и пак до като се върнеш в обратен ред и са минали 5 мин.
Ама ти нали си голям разбирач и по ги знаеш от мен нещата,та в тоя ред на мисли няма да си затормозявам умната главица да споря с теб.
И да ти кажа набираме персонал.що не се кандидатираш за разпоредител и само да късаш билети и да взимаш едни пари за това че нещо си свършил а другата работа(черната ) я остави на нас.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор bandar (непознат )
Публикувано21.06.08 06:36



Много нахъсано си защитаваш работното място. :) и да знаеш - Клиента е винаги прав и също Клиента - колкото и голям задник да е е ВИНИГИ ПРАВ!!! Стискаш зъби и се усмихваш, така е в нормалните държави. В случая няма защо да защитаваш Арената, защото хората са си платили и имат право да си търсят парите и правата при положение, че не полуват това, за което са платили.

А това, което се е случило, ако беше станало в нормална държава (САЩ примерно) служителите биха дали безплатни билети за друга прожекция на всички клиенти, като вид извинение и да ги задържат и подканят пак да посетят киното. Но при положение, че в момента няма конкуренция в тази област - това няма да стане.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: bandar]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано21.06.08 09:30



И на безплатната прожекция ако стане същия гаф ко прайм ?



- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано21.06.08 11:11



Е, на харизан кон зъбите се не гледат





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор 998 white (presidente)
Публикувано21.06.08 11:15



ще взема да дойда аз в туй кино арена... да видя що за каки има





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор 998 white (presidente)
Публикувано21.06.08 11:19



аз ако дойда ши ми черпиш ли безплатни пуканци



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано21.06.08 12:40



Баси процесора тогава!



----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано21.06.08 12:49



Това отношение към клиентите фирмена политика ли ви е, или просто такива ви подбират?! Или само такъв "човешки ресурс" е останал вече във Варна?!



----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: cineman]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано21.06.08 22:30



То цяла България сме така . Само на едно единствено място съм забелязал че обслужаването е с усмивка на лицето фирмена политика ( Happy ) без да правя реклама



- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано21.06.08 23:10



Ти остави усмивката, ама какви са тези служители, дето предпочитат кракът на някой клиент да не стъпи повече при тях, отколкото да се опитат да го привлекат и задържат?! И да му вземат парите, което се подразбира. Па и на цялата му рода. При това - нееднократно. Ама ум трябва за тази работа, бе!!!

----------
Дограмата ми хлопа!


Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: cineman]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано21.06.08 23:54



Чакай да ти кажа за отношението към клиента.

С жената обичаме излетите сред природата. Обаче знаеш как е - комари и гадинки. Има разни фъскала но си викам - абе дали няма някакви апаратчета? Влизам в ибей, гледам - една малка машинка, в описанието и се казва че издава звук нечуваем от хората, но гонещ комарите. Викам си - ей това ни трябва. Поръчвам идва, пускам - и чувам звука. Едно такова 'бззззззз...' като комар. Е, викам си, къф е смисъла ако ще ми жужи. Влизам веднага в ибей и пиша на англичанина от който съм го купил, че чувам машинката. Това в 9 вечерта. След час получавам имейл с извинения и предположение че апарата не е наред, затова ми предлагат 3 опции : 1. Връщат ми парите 2. Пращат ми нов за тяхна сметка без да се налага да връщам стария апарат 3. Избирам си нещо друго за същите пари. Аз отговарям - мен ме интересува да имам такава машинка, ако смятате че тази която сте ми пратили е развалена - пратете ми друга, но какво правим ако чувам и нея? Отговора бе - връщаме ви парите. Ок, пращай, викам аз. Получавам - и пак се чува. Пиша на англичанина и след 10 минути парите ми се превеждат обратно с много извинения. И апаратчетата си остават за мен.

Ей това му викам аз отношение към клиент. Нас тука ни изглежда невероятно, обаче ей така се прави бизнес и ей така се отглежда клиент. Българския продавач би свил рамене и би казал ... но май вече прочетохме какво :-).



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Bat_Vanio]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано22.06.08 00:15



Бат' Ваньо, само за номенклатурата не мога никога да се съглася с теб. Та те са си най-големите цървули, които България някога е раждала. Какви са те? Потомци на шумкарите, които са ограбвали мандрите... Бай Тошо какъв беше? Супер цървул, ама с таке! А Тано Цолов, Пеко Таков, Пенчо Кубадински и т.н.? Та тези хора и наследниците им съсипаха България за 2 поколения напред. Те ни оставиха огромния външен дълг, от който още не можем да се оправим. Те ни докараха гладните зими на Луканов и Виденов. Какъв елит могат да са те? Гадно крадливо престъпно комунистическо племе! Способно само на убийства, на грабежи, на престъпления и на нищо съзидателно! Те са измет, а не елит! А децата и внуците им са си същите некадърници и мафиоти! Милен Велчев например... Този бандит увеличи външния дълг на България с над 1 милиард и вместо да гние до живот в затвора, не само, че е на свобода, ами е и депутат. Докато това престъпно семе не изчезне от земята, няма никога да се оправим!

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано22.06.08 01:14



Малко ми изглежда невероятно . Как можеш да докажеш че машинката не е наред и да ти върнат парите , ами ако си излъгал . Сега имаш 2 работещи машинки и пари

Малко ми изглежда ала бала работата

- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано22.06.08 01:27



Е, няма да се лъжем сега. Съвсем сериозно, както съм го описал така си стана.

Мен дори не ми бе поискано доказателство по въпроса, предполагам че в края на краищата човека е разопаковал някоя машинка и е проверил сам чува ли се или не се чува. Или пък там не е прието клиентите да лъжат за такива неща.

Виждаш ли как ни е трудно да възприемем даже логиката на това отношение към клиента, дотолкова ни е изкривено съзнанието тук. За продавача няма значение работещи или неработещи са машинките, интересува го че в описанието е описал че не се чува звук от човешко ухо - а се оказва че се чува. Приема грешката за негова и си поема всичко на гърба, защото обективно погледнато ме е заблудил и подвел, а за тях подобни неща са много сериозни.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано22.06.08 06:14



Баси и отношението, дето го имате за това, че човека не е останал доволен от продукта, който му се предлага. Аз лично се колебаех дали да не гледам някое кино там, но сега кракът ми няма да стъпи!





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано22.06.08 06:17



При тия цени и големина на порциите, да ти таковам и усмивките ....





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано22.06.08 09:37



Според мен си попаднал на човек , щото за пари няма значение какъв пол и каква националност си или пък какво съзнание имаш всеки мами и гледа да изкара 5 лв за хляба



- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано22.06.08 09:48



Ама аз пак ти се чудя.
Я ми обясни,ти парите взе ли си ги?
Извиниха ли ти се?
Вие защо се правите на ощипани????
С нашия селски манталитет няма да се стигне до промиване на съзнанието и от утре вече ще мислим и ще се държим като европейци,как по точно да стане това?В тази държава очаквай неочакваното.
Нали каза да ти се сигнализира,когато всичко е наред.
Е хайде приканвам те да дойдеш семейно и да изгледате с половинката си така очаквания от вас филм,и специално ще стоя в залата от началото до края на филма и ще наблюдавам за вашето спокойствие.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: cineman]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано22.06.08 09:52



За кое отношение по точно говориш?
Защото аз не видях някой да се скара с клиентите,да ругае или да го прати там където не трябва.
Винаги сме с усмивка винаги се извиняваме за неудобствата и не защото фирмата ни кара,а защото това е всеобщо прието от нашия персонал.
Не сме някои тийнчета да се лигавим а се стараем на всеки клиент да му е удобно.Други въпроси????



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано22.06.08 11:08



Ами ей за това отношение говоря - цитат:

Аз пък си мисля,че тази кака ще направи всичко възможно краченцето ти да не стъпи повече в кино Арена.
Защото това наистина е техника и по всяко едно време може да се развали.
Кино операторите да не би случайно да са вътре в машината та да знаят кога ще се развали.
И да ти кажа под секрет само ей така за протокола:
Никой от служителите не го е страх че някой от шефовете ще разбере,напротив.
За всеки един проблем се обръщат към тях.
Явно не можеш и да четеш,щом като 5 мин е нямало звук можеше да четеш субтитрите,Бай Ганьо си ти.
И не ми дреме за твоята вечер,нали си взе парите е станали по богат,М????
И в твоята професия има гафове,ама теб не те интересува клиента дали е добре,щом е за фирмата нали и ти после трябва да ядеш с парите на клиентите.
Гледай си Индианата в интернет и дано да ти зацикли компа да видим тогава кой ще ти върне парите.
И добре се сети какво ти каза каката,не да лъжеш и да си смучиш от пръстите небивалици.
Аман от неграмотни!!!


Да не би да имаш амнезия?
Впрочем в сряда мисля да намина към мола и ще понатрупам лични впечатления.
И друг цитат: "нашия селски манталитет". Вашият манталитет ако е селски, нашият може и да не е.

----------
Дограмата ми хлопа!


Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: cineman]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано22.06.08 11:27



Пак повтарям,че никой не се е карал с клиента.
Много е пошло да се говори наизуст.
Заповядай и сам ще се убедиш,че всичко е на ниво и това което се изговори тук са празни приказки.
Що се отнася до манталитета идеше реч за цялата ни държава,но щом си решил/а за нашия да е, нямаш проблем.
Поживеем увидим.
Лек и приятен ден.
Едно е да се пише във форумите,друго е човек да си върши съвестно работата в което съм убедена,че за теб е не понятно.





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано22.06.08 11:47



Правете любов , а не война



- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: palasto]  
Автор Bat_Vanio (селтак)
Публикувано22.06.08 11:56



Единствената ни надежда да се оправим е тези комунистически изроди да почнат да се култивират и да взимат пример от Европа. Тоест да бъдат повлияни от западните норми! Друг начин няма! Но това ще става много бавно.

Невъзможно е да ги затрием, нали знаеш. То по принцип е възможно, но в България няма гражданско общество, няма инициативност, няма воля никаква да ги свалим тез и да ги пратим в мишата дупка и после да поемем властта. И то начело на нея да застанат съвестни хора. Ама отде да ги намерим ем съвестни, ем кадърни, ем с желание за работа в името на България?Народа сам си отглежда политиците, тъй че...

Редактирано от Bat_Vanio на 22.06.08 11:59.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано22.06.08 12:51



Няма нужда да се караш с клиентите. Отношението ти си личи още от начина, по който пишеш. А за манталитета - сама си го признаваш.


Манталитета на държавата пък си го правим самите ние - затова по-добре е да мислим за своя, отколкото да се грижим за чуждия. И за моята работа също не се грижи - съвсем съвестно тормозя такива като вас.
Е, ще дойда в сряда, ще видя как е и ще си помисля дали да идвам повече. Даже и пари ще ви дам.
Ще се оправите - няма къде да идете. Но доста ще се поизмъчите.

----------
Дограмата ми хлопа!

Редактирано от cineman на 22.06.08 12:53.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: cineman]  
Автор Линдa (разумна)
Публикувано22.06.08 13:20



Имах съмнения,че не дограмата ти хлопа а бръмбарите в главата и се потвърдиха.
Пич аз мога да си пиша каквото си искам даже мога и да те напсувам,ама работата си е работа.
И не си ти този който може да ни оправи,ясно?
Ходи където си искаш но знай че една птичка пролет не прави и няма да ме уплашиш с присъствието си.
То си личи че тормозиш хората,но нас едва ли.
Личи си също,че твоя манталитет е далеч по селски от моя,така,че дерзай.
Ще даваш пари я,за да получиш трябва да дадеш.
Никой до сега не се е оплакал от мен като служител за толкова много години труд така,че всеки си получава възмездието рано или късно.
Не съм съдник има кой да съди и да гледа за качествата на хората.
С този труд който полагаме не се мъчим,а го вършим с удоволствие.
Знаеш ли какво е удоволствие,м?????
Не се опитвай да ми отговаряш,стана ми вече доста пошъл и безразличен.
Е,лек и усмихнат ден.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор 998 white (presidente)
Публикувано22.06.08 13:26



ахххх кака линнда толкова е жарка!
линннда ми,препоръчай ми някой горещ филм който да изгледаме в прегръдки !



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: 998 white]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано22.06.08 13:32



Ха-ха, нали?!
Аз обаче повече не смятам да й обръщам внимание. Не заслужава.
Чудно защо, обаче, никой не застана на нейната страна?!



----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: cineman]  
Автор 998 white (presidente)
Публикувано22.06.08 13:51



аз съм на нейна страна !! простаци !

линда,добре им го каза

дай цунка !



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: 998 white]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано22.06.08 14:59





----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано22.06.08 17:06



Ей Линда ама палиш от раз просто. Разговора отдавна вече е по-скоро за манталитет продавачи-купувачи в България и единствения който подклажда темата 'Арена' си ти. Огледай внимателно темата и ще видиш че от един момент нататък всяка дума оценяваща Арена е реакция на твое твърдо изказване.

В интерес на истината ако бях аз щях да обърна цялата работа в една добра ПиАр кампания. Става гаф, клиента бучи в Интернет, появявам се аз, казвам 'Ние сме пичове, елате да гледате безплатно', клиента идва гледа, после пише в Интернет какви сте пичове и оттам нататък се появява образа на симпатягите от АренаВарна. Не просто 'готино кино' и 'страшна техника', а 'наши хора'. И цялото това на стойност два билета и кутия пуканки, около 50 стотинки разход за фирмата. Може и да ти е смешно, но тук дори се чу глас 'Тъй ли? Ми аз няма да ви гледам киното тогаз като сте такива отворковци', преспокойно реакцията можеше да е точно противоположна с малко подход.

За да туширам твоето 'Еееее, просиш си билети' давам дума че няма да приема никакви безплатни билети.

Виждам че си страстна натура, дано успееш през страстта да разбереш смисъла на това което ти казвам. Добра дума железни порти отваря.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано22.06.08 17:20



И си прав и не си. Зависи как е научен и свикнал човек. Е аз например като ида в София е не мога да се возя в автобуса без билет. Дотолкова съм свикнал на таксуването във Варна, че направо се чувствам все едно нещо не е наред ако нямам билет. Не че ми е кеф да плащам, то на кой му е. Но просто...така съм свикнат вече. Докато за много софиянци си е въпрос на чест и 'Хааааа! Нааа! Яжтеееее ми гоооо!' да не дупчат билет.

Между другото от интерес погледнах магазина на англичанина - вече не го продава тоя продукт, смятай колко сериозно е приел нещата щом го е измел от каталога. Сега дава някакви палки с ток за трепане на комари.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано22.06.08 17:29



Я дай връзка към тоя англичанин, че всяка вечер трепя комари като хеликоптери...



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Пaвчyko]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано22.06.08 18:59



А, щом е за вкъщи вземи си нещо Райд дето се включва в контакта. Мен ми трябваше на батерии решение. А за тея палки аз чувам не много добри отзиви, идеята е че по нея тече ток и като замахнеш и комара го изпържваш. Бошлаф работа малко ми звучи. Ходи в Метро или в Практикер или в Бриколаж, ще се изненадаш що препарати и машинки има там по въпроса.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано22.06.08 19:46



Идеята ми беше, че не искам да си тровя въздуха с разни изпарители или аерозоли. Иначе това за пърженето вярно звучи доста наивно.





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Пaвчyko]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано22.06.08 20:04



В Бриколаж видях машинка която прави тоя номер с издаването на звука, даже е на слънчеви батерии, като влезнеш - завиваш наляво и там дето са цветя разни градински истории питай. Май беше нещо като 30-ина лв. Иди поне да го чуеш. Може пък да те дразни.

Обяснението е че мъжките и женските комари издават различен звук. Обаче само женските хапят. И като им пуснеш звуци от мъжки комар бягат щото са вече бременни. Нямам идея вярно ли е или не, мен даже малко като виц ми звучи но...:-)

Сега се сетих че и Млад Конструктор продават такова нещо



Редакцията им е във Варна можеш да идеш да говориш на място. Аз съм си имал вземане даване с тях верно преди бая години беше но си мисля че можеш да ги убедиш да го купиш с уговорката ако сметнеш че не влияе на гадините да им го върнеш до ден два примерно.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано22.06.08 21:52



В момента не съм във Варна, но и тук има Bricolage в съседното село, та ще видя какви джаджи за комари продават.
Тия схеми за гонене на комари съм ги виждал в Интернет. Може и да си сглобя някоя да видя колко е ефикасна ако не намеря нищо да си купя...





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Линдa]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано22.06.08 22:46



Че то тая цифрова технология по допотопна и от моя стар касетофон, който има превъртане напред и назад



Както и да е - успех на киното, дано мога да ви ходя по-често на гости



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Capt.Vimes]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано23.06.08 00:58



Може да е някаква защита, защото дигиталното кино получава един запечатан хард-диск в куфарче - направо си е една черна кутия, котка в чувал. Другият вариант е да има опция за рестартиране, но да не са я разучили още. Не че аз съм наясно, но разсъждавам въз основа на информация от най-общ характер.

----------
Дограмата ми хлопа!


Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Bat_Vanio]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано23.06.08 04:10



Комунист да се култивира?! Това е пълна илюзия. Сашо Йорданов все им казваше навремето, че в главите им още кънти залпа на Аврора. То пък даже и залп е нямало, ама той пак си кънти... Така са възпитани, такива бетонни глави ще си умрат. Никой не е казвал, че трябва да ги затриваме. Напротив, трябваше да се игнорират и само да се сочат с пръст. И още нещо трябваше, което другите страни го направиха и затова сега са далеч по-добре. Казва се лустрация. Който е бил на комунистическа служба - вън от всеки държавен или общински пост и никакъв досег с властта поне за 25 години, т.е. докато е жив. Децата им също. Бедата на България е точно тази номенклатура и нейните слуги: партийни секретари, профсъюзни гаулайтери, агентите на КДС и на комунистическото разузнаване и контраразузнаване, явкаджиите, простите доносници, комгенералите и комполковниците, и прочие, и прочие. Ако ги бяха отстранили със закон от властта, нямаше сега да има тройна коалиция, нито БСП, нито ДПС, нито НДСВ. Пешо Коня беше тъпака, който върна закона за лустрацията, внесен от Костов. Дори Македония прие закон за лустрацията, а в Полша предприемат още по-сурови мерки, които засягат 700000 души. Но това се прави в интерес на цялата нация и бъдещето й. Не се и надявай, че докато на власт има комунисти и производните им, депесари и други скапани агенти (разбирай мафията), че ще дръпнем напред.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Jay Gould (студенокръвен )
Публикувано29.06.08 00:10



От хора които правят и строят с подарени пари, качество не очаквай.

Арена в София са същите.

От едно посещение само там преди 3 месеца, останах с много лошо впечатление.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Jay Gould]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано01.07.08 10:36



Е, хубаво де, кажете ми откъде получавате хубавите си впечатления, че да отида там. Аз лично останах доволен от варненската "Арена". Само не ми хареса, че след края на филма бяхме изведени от някаква лелка като стадо овце през някакъв дъъъълъг коридор с бели стени и разни парчета ламарина, търкалящи се из него...



----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор superuser (непознат )
Публикувано01.07.08 15:16



На втория ден след откриването ходихме да гледаме IJ4 - имаше звук, но първите 5 мин картината беше зелено-червена (нещо с оплескан овърлей май). Много се ядосах и станах, за да кажа че има проблем - видях техника да тича към прожекционната и след малко го оправиха. И аз очаквах да го пуснат от начало, ама не би :)

Така или иначе, киното е страхотно, много над нивото на досегашните жалки подобия на кина във Варна. Седалките са удобни, картината и звука са страхотни, изобщо създава необходимата атмосфера. Тази седмица пак ходихме да гледаме Wanted и този път нямаше никакви проблеми (отново на digital). Отдавна не бях ходил на кино, защото вкъщи звука и картината бяха по-добри от техните, но май пак ще почна сравнително редовно да ходя





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: superuser]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано01.07.08 15:39



Амииии... това е бъдещето на киното (не като изкуство, а като технология). Обаче дигиталната картина ми се видя на моменти нещо суха и стерилна. Рекламите, които бяха на лента, ми се сториха по-сочни. Но пък имаха драскотини, което е основният минус на лентата - че бързо се скапва. Абе, ще свикнем, къде ще идем. Но да гледаш зрелищен филм на телевизор, колкото и да е голям, си е извращение.
Да живее киното - където го има...

----------
Дограмата ми хлопа!


Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: cineman]  
Автор astra76 ()
Публикувано01.07.08 19:46



И ние гледахме ИД4 в дигитален вариант, нямаше никакви проблеми със субтитри и цветове, но звука ми направи впечатление, че беше адски усилен, не знам така ли трябва да бъде всъщност - може би за по-голям реализъм, но направо на моменти не се издържаше, на излизане ушите ни пищяха и не се чувахме първите няколко минути! Като за неделя вечер сякаш нямаше много посетители - залата беше около половината пълна, иначе в мола имаше страшно много хора, особено по заведенията и по-малко в магазините!



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: astra76]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано01.07.08 20:32



По-добре силен звук от колкото да слушаш мляскане на пуканки и сърбане на кола

- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: astra76]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано01.07.08 22:54



За съжаление ще трябва да свикнем и с толкова силен звук - с висока динамика. Такъв е стандартът. Явно ушите ни не са достатъчно амортизирани по дискотеките. Поне при мен беше добре: тихите звуци се чуваха тихо, както си трябваше, обаче силните.... Но навремето на Инди 3 във ФК беше още по-зле - там като бръмчаха самолетите и падаха бомбите, ми идеше да се скрия под стола.

----------
Дограмата ми хлопа!


Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: cineman]  
Автор roum (приятел)
Публикувано02.07.08 09:24



Да след тъмнината този бял коридор направо те праща в матрицата




Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: roum]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано02.07.08 13:07



Сигурно това е търсеният ефект...





Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор kkrank (непознат )
Публикувано09.07.08 21:56



ls1 много ми е интересно, щом проблемът е бил в първите 5 мин, защо си останал с жена си и си изгледал целия филм?!?!?! А после с цялата си наглост си отишъл да ти върнат парите?!?!?!?! Това е техника, такива неща се случват!!!! И разкажи все пак какво ти отговориха от Арена София :)))))



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: kkrank]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано09.07.08 22:09



Щом ти е интересно ще ти отговоря - не изгледахме филма. Изчакахме 20-ина секунди да видим дали ще го пуснат отначало и си станахме. И не отидохме да си искаме парите, а казахме - или ни пуснете филма отначало или ни върнете парите. Това мисля отговаря на въпроса за 'цялата наглост' и удивителните и въпросителните ти.

За техниката и доколко се случват тези неща вече коментирахме.

От Арена София нищо не са ми отговорили по простата причина че не съм се свързал с тях. Имаше гаф, върнаха ми парите. Какво могат да ми кажат повече от Арена София и какви претенции бих могъл да имам?

Но това не ми пречи да разкажа историята във форума разбира се.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано12.07.08 13:40



Учуди ме фактът, че никъде около и в мола, освен на последния му етаж, където е самото кино, няма никаква реклама и човек никак не може да разбере, че там се прожектират някакви филми, пък били те и най-големите хитове, освен ако не знае предварително. На какво разчитат - на случайната информация, получена от медиите, включително и интернет ли? Също така, из града не видях плакати на новите филми, прожектирани в "Арена"-та. Ако върви така, може да стане като в Търново - всяко чудо за три дни (месеца); после интересът рязко спаднал.

----------
Дограмата ми хлопа!


Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: cineman]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано12.07.08 18:35



Съвсем случайно прочетох някъде , че във Владиславов и по точно в микро район Кайсиева градина щяло да се строи комплекс Кино Арена и магазин Кауфланд . Някой може ли да потвъди тази информация ?

- чувствайте се поканени

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: morfias]  
Автор cineman (киноГавър)
Публикувано13.07.08 00:29



Абе, много арени ще станат! Ще има ли кой да ходи?
Аз пък си харесвах кино "Палас" - мир на праха му...



----------
Дограмата ми хлопа!

Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: ls1]  
Автор Jio (Aotearoa)
Публикувано31.07.08 01:56



Привет,
попаднах случайно на темата и, честно казано, се забавлявах искрено на реакциите на някои потребители тук.
Тъй като не съм от Варна, тук във форума "Варна" ми прави впечатление чувствителността или по-точно - реактивността на варненци. Казвам го в добрия възможен смисъл



В София съм присъствал на същата описана ситуация, аз също съм ходил до касите да задавам въпроси по обслужването, само че тогава ставаше въпрос за прожекция в кадрово съотношение 16:9 вместо 2.35:1 (за пояснение: 2.35:1 е световният стандарт за анаморфно широкоекранно кино).
Професионално изработен филм следва да получи подобаващ (съответен) екранен вид - киносалонът не трябва да отстъпва в професионално отношение, тъй като така се затрива трудът на режисьор, сценарист, оператор, монтажист, актьори и пр.

Дигиталните киносалони (всички, не само тези в България) са лицензирани и отговарят на директивите на DCI LLC. (Digital Cineма Initiative) - съответно, киното се води "DCI-compliant" и независимо, че е в България, стандартите на прожекция са същите, както в целия свят. (Корекция: би трябвало да са същите!) Компромисът е силно нежелателен, тъй като се дискредитира дигиталната кинематография като такава. Обикновено става дума за човешка грешка (на "киномеханикът" - независимо, че в действителност работата му вече няма общо с механиката, а с мрежовите и компютърни технологии).

В конкретния случай - DCI-енкриптирания файл има задължително звук и щом той не се чува в залата, значи не е комутиран правилно - най-вероятно не е включен аудиосплитера. Ergo => human error.

Стартирането (по-точно правата за стартирането) на файла е доста сложна процедура, свързана с изискванията на DCI за антипиратство и други технологични ограничения, за които не ми се навлиза в подробности сега.
Стартира ли се веднъж файла, е крайно нежелателно прожекцията да се прекъсва. Освен примерно в случай на пожар, земетресение или други форсмажорни обстоятелства, при които се спира цялата система.

Нормално и правилно е клиентът-потребител да си търси правата, когато счита, че не получава продукт, за който плаща. Особено в сферата на услугите това трябва да е водещо правило - дори за сметка на търговеца. Когато повече хора започнат да показват на търговеца, че имат изисквания към качеството на продукта, той в крайна сметка ще се види принуден да се съобрази с тях - не толкова поради финансови опасения, колкото за да избегне негативния пиар и неприятностите.

Монополизмът е враг на пазарната икономика.



Тема Re: Кино Арена в Мола - гафнови [re: Jio]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано01.08.08 15:19



Благодаря ти за изчерпателната и пълноценна информация и най-вече че си направи труда да споделиш с нас.



тинтири-минтири


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.