Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 27.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: макар и да съм от варнанови [re: gen. Stolipin]  
Автор JoroAce ()
Публикувано19.06.08 12:13



Всички тези страни с изключение на Австралия имат ръст в икономиките си, заради увеличеното производство. Просто инвеститорите се ориентират към Далечния Изток, което е съвсем логично. Всъщност подобно нещо става и в ЕС, развитите държави изнасят производствените си мощности в бившите комунистически. Това ти го обяснявам, защото според мен ик. растеж в по-топли страни се дължи наистина на температурите, но само защото те са зле развити, а не обратното. Така че тенденцията климат-развитие се е променила изкуствено и то само, за да направи още по-богати страни като САЩ примерно.

God Is God


Тема Re: макар и да съм от варнанови [re: JoroAce]  
Автор gen. Stolipin ()
Публикувано19.06.08 12:28



Абе брат сингапур е по богат от Германия Австрия и като нищо и от САЩ. В Тайван никой не внася а те изнасят производство. Виж къде са най високите сгради - Малайзия Тайван Дубай.Мисълта ми като цяло е че развитието на една държава не зависи от климата ама хич даже. Древен Рим който хилядолетия е бил върха на цивилизацията да не е бил на север- нито египет нито вавилон .Това че последните 100 200 години северните държави са като цяло малко по развити е чиста случайност и стечение на обстоятелства.



Тема Re: макар и да съм от варнанови [re: JoroAce]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано19.06.08 12:36



Аз също катеря планините през лятото - приказка!





Тема Re: макар и да съм от варнанови [re: Пaвчyko]  
Автор 998 white (presidente)
Публикувано19.06.08 12:48



това няма нищо общо с циганията и миризмите по варненските централни и не толкова централни летни улици ... за подобни приключения няма спор.



Тема Re: макар и да съм от варнанови [re: gen. Stolipin]  
Автор JoroAce ()
Публикувано19.06.08 12:58



Да, изнасят и аз това казвам, че произвеждат и изнасят. За Дубай примера ти не е добър, защото преди това ти самият изключи Русия! А това, че 2-3 ГРАДА като Сингапур и Куала Лумпур са развити не значи нищо.
Имай предвид, че като говорим за развити северни държави не трябва да се забравят Великобритания, Швеция, Норвегия, Дания, Холандия, Финландия. Това са най-богатите страни поне по БВП на глава от населението. Не мога да се съглася, че 2 града могат да се сравнят с тези страни, те по-скоро са от типа на Швейцария... малки територии, успели да запазят независимостта си и извлекли ползи от войните между големите си съседи. А това за Рим и Египет... мисля, че още повече потвърждава тезата ми, защото общо взето всички по-южни цивилизации са се провалили и са оцелели по-северните, които в крайна сметка са ги превзели, колонизирали и т.н.

God Is God


Тема Re: макар и да съм от варнанови [re: JoroAce]  
Автор gen. Stolipin ()
Публикувано19.06.08 13:06



Ти знаеш ли какво значи да изнесеш производство???Не го бъркай с продукция.Сингапур е 4 милиона и половина а дания е 5.Аз лично не виждам голяма разлика.Трябва да разсъждаваш малко по в преден план.Норвегия преди 100 години е била една от най бедните държави в света а финландия преди 50.Чувал ли си за Макао???Знаеш ли че в момента надминава Лас Вегас по брой и големина на Казината както и по брой на посетителите?



Тема Re: макар и да съм от варнанови [re: gen. Stolipin]  
Автор JoroAce ()
Публикувано19.06.08 13:34



Абе, човек стига си ми говорил за градове-държави! Казах ти, че те са от типа на Швейцария, богати са заради по-леките закони свързани с банкови институции, хазарт, проституция, дрога и т.н. Или в случая с Дубай заради нефт. Но това не са държави, които могат да диктуват правилата в света, напротив днес са тук, утре може да ги няма. Но такива "зони" са нужни на развитите страни и затова съществуват с тяхната благословия.
А изобщо да ти е минавало през акъла, че всяка една развита страна може да си построи не по-малко небостъргачи, но просто не и се налага?! Високите сгради, по които се прехласваш се строят най-вече, защото гъстотата на населението е много голяма (ти сам го каза за Сингапур), а не защото са супер богати и се чудят на колко хиляди етажа да си вдигат блокчетата. Като първокласник ми говориш, никаква икономика не си завършил за мене... или поне си спал по време на леции и ми развиваш въздухарски теории, на база какво си видял по ТВ (и аз съм гледал филмчето за Макао)! Да не ти говоря пък, че специално скандинавските страни имат силно изразена социална политика, каквато няма почти никъде другаде в света. Тези неща са важни, а не само колко лъскави витрини има в един град. То и във Варна строят 50 мола, ама богат ли е варненеца и българина като цяло?! Утре като се разболееш и Здраваната каза ти поеме 5лв от 1000лв за лечение, лъскавите витрини и мерцедесите на мутрите ли ще ти помогнат?! Или като се пенсионираш да те питам в кой мол по-напред ще отидеш да си пазариш с пенсията от 100лв?

God Is God


Тема Re: макар и да съм от варнанови [re: JoroAce]  
Автор gen. Stolipin ()
Публикувано19.06.08 13:42



Ама ти в оригинал си много прост.Аз се опитвам да ти обясня работите като на малко дете че да ти станат ясни ти ми се правиш на интересен.Тайван бил град държава - глупости на търкалета.Швеция и дания така са раздиктували правилата в света че свят да ти се завие

Истината е че след 40 -50 години цяла Европа ще е в батака дали ти се вярва или не си е друг въпрос.Бъди жив и здрав нямам намерени да споря с идиоти




Тема Re: макар и да съм от варнанови [re: gen. Stolipin]  
Автор JoroAce ()
Публикувано19.06.08 14:09



Не знам кой е прост, ама само не си съчинявай. Не съм казал никъде, че Тайван е град-държава, говоря ти по принцип! Айде, като нямаш достатъчно силни аргументи и теорията ти издиша недей да обиждаш и да приписваш думи на хората, които не са казали! Филмчетата по дискавъри са интересни, ама трябва и малко да помислиш! И сам забележи как във всяко твое мнение сменяш примера... първо беше Дубай, после Малайзия, след това Сингапур, Макао... накрая Тайван. Кухо парче си, Тайван произвежда по същата причина, по която произвежда Китай, Бразилия, Индия и т.н. а именно евтината работна ръка. Това не си е тяхно производство, а изнесено производство главно на Япония и САЩ, и е логично, че след това се пласира лесно заради ниската себестойност на продуктите.
Швеция и Дания може също да не диктуват правилата, но са независими икономики и това ги прави силни. А що се отнася до Европа и в частност Германия като основа на ЕС, там проблемът е друг. Просто икономическият модел е остарял, а и като цяло идеята на ЕС е една утопия поне на този етап. Затова и все още не могат да приемат Конституцията. Така че Европа може наистина да е батак след известно време, но то е по-скоро заради целите, които са трудно достижими и могат да се отразят зле в крайна сметка.
Както и да е, за мен ти си поредният олигофрен, който говори наизуст. Свободно!

П.П. Тайван е част от Китай... бай дъ уей!

God Is God

Редактирано от JoroAce на 19.06.08 14:11.



Тема Re: макар и да съм от варнанови [re: JoroAce]  
Автор Alykard ()
Публикувано19.06.08 15:12



П.П. Тайван е част от Китай... бай дъ уей!


спорен е въпроса,а колкото до Европа,тя ще свърши зле заради ниската раждаевост и отрицателния естествен прираст,смешно е при тези условия,които имат европейците,да имат толкова малко деца,но това е друга тема,макар че и демографията влияе на икономиката




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.