Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 17.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Любопитна статиянови  
Автор bObbO (член)
Публикувано10.05.08 20:12







Тема Re: Любопитна статиянови [re: bObbO]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано11.05.08 10:41



Популизъм.
Ако бяхме нормална държава, Варна сега да беше 2 млн. - голям европейски развит град, от рода на Хамбург.
И според мен е крайно време да се създаде Голяма Варненска Община, която да включва сегашните 5 района на община Варна и още общините Аврен, Аксаково, Белослав и Девня, които да станат райони на Община Варна - да бъдем като столицата. И да няма административни пречки за териториалното разрастване на града в южна и западна посока.
Но чак до Обзор и до не знам си кое село на север - всичко това да бъде урбанизирана зона, звучи смешно. Наистина ще се случи, но след 300 г. и като стане името няма да е Варна, ами нещо от сорта на Кара Денизлъ или подобно.

Редактирано от Bat_Vanio на 11.05.08 10:44.



Тема Re: Любопитна статиянови [re: Bat_Vanio]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано11.05.08 11:22



Да, популизъм е... и подигравка, ама аз нещо умно от Петър Димитров до сега не съм чул. Тоя човек или ни взима за шарани, или никога не си е свалял розовите очила.

Не съм съгласен, че трябва да се включват общини към Варна, но трябва взаимодействието между общините да е на високо ниво, да е ефективно, а не като сега типично по български да си подливат вода, за да си крадат инвеститорите. Може би трябва да се създаде нещо като агломерационен съвет (каквито съществуват във Франция), който да включва представители на всяка община и да координира действията на общините.

Иначе срастването на Варна с Балчик е факт.



Тема Re: Любопитна статиянови [re: bObbO]  
Автор gen. Stolipin ()
Публикувано11.05.08 15:06



Варна на три морета





Тема Re: Любопитна статиянови [re: Пaвчyko]  
Автор pm228O (Стреля точно !)
Публикувано11.05.08 18:43



Не само, че срастването на Варна с Балчик е факт. По цялото протяжение имотите са със еднакъв статут-УПИ. А входната табела на Балчик вече е на изхода на Албена, значи само той се е "удължил"с 9 км. А иначе статията си е популизъм...поне засега!



Тема Re: Любопитна статиянови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано11.05.08 20:00



Ами той, Пеци Плюнката (Петър Димитров, де) и преди не се е славел като особено умен, докато се подвизаваше още във ВИНС-а. Лично на мен не ми е преподавал и слава богу, но доста хора говореха бая подигравателно за него в смисъл, че е природно тъп. Колкото до "мегаполиса", това няма да стане и дано да не стане! Представяте ли си какъв кошмар ще бъде? Това, че Варна вече почти се слива с Балчик, е факт. Почти всичко дотам е застроено. Дори обаче да построят цял нов град южно от Аспаруховия мост, той най-много да стигне до Приселци, Звездица и Константиново, но не и до Аврен. Това обаче е възможно в бая далечно бъдеще. За такова мащабно строителство отиват 10-15 години, и то при наличие на достатъчно финансиране. Как го виждате? То не е само строеж на къщи и блокове както хотелите, а и инфраструктура!

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Любопитна статиянови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано11.05.08 22:29



Именно... Този министър си мисли, че ядем доматите с колците...





Тема Re: Любопитна статиянови [re: gen. Stolipin]  
Автор roum (приятел)
Публикувано12.05.08 11:28



И преди съм го казвал, че не е далече денят когато Варна и Бургас ще се слеят в едил град ама че и Балчик се включва в Класацията не го бях предвиждал






Тема Re: Любопитна статиянови [re: roum]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано12.05.08 22:01



Абе както върви засега, ако се запази тенденцията, Варна трябва да достигне 1 милион жители в недалечно бъдеще. Ето за Сочи са сигурни специалистите, че само за 2-3 години населението от 400 хил. ще скокне до над 1 млн. Е ние не сме домакини на олимпиада, но за 10-15 годинки виждам Варна като милионен град с ново голямо урбанизирано ядро на юг от моста. Сега града според мен се състои от две части:1.Централно ядро, тоест тази част на Варна, включваща центъра и кварталите и всичко изградено до 1990 г. и 2. Прилежащи непосредствено към града нови жилищни зони - териториите на север от почивка, на запад от Владиславово, Аксаково и на юг от Аспарухово. Като последните ще се застрояват интензивно и там ще се заселят над 100 хил. души, както и се предвижда май че от ОУП. И общото население на Южна Варна да я наречем ще нарастне от сегашните 40-50 хил. до към 150 хил. а гъстотота на населението в централното ядро за съжаление според мен ще продължи да нараства и града да се презаселва, но също така и в северните райони към курортите ще има увеличаване на жителите. Което не е хич добре, защото един вид града ще нараства по население, но не и по площ. Варна в момента се надува като един балон и ВЕЧЕ е презаселена и е крайно време да се усвояват нови територии, но наистина да се усвояват напълно - разбира се, че не може само кооперации да строим безразборно, а пътища и инфраструктура да няма никаква. Трябва да се създадат всички нормални условия за бъдещите заселници, това е ясно! Но за съжаление на север от Почивка сега има безразборно строителство а елементарни инфраструктурни елементи там липсват - нормална канализация, осветление, пътища, транспорт до централното ядро. То затова трябва да се строи по план. Да излиза вече този ОУП и да се спазва. Населението расте, но решения на възникващите паралелно с нарастването на жителите проблеми няма и не се търсят. Не може един град да се разраства така безразборно и по такъв селски начин, той няма да функционира ефективно, от това се губят милиони левове, икономиката му страда и респективно става все по-малко привлекателен за живеене. А Варна върви по пътя на столицата и скоро май ще трябва да махат оная табела на Почивка. Преди 20 год. Варна беше 300 хиляден и спокоен град, а след 20 год. милионен, мръсен, задръстен и неприветлив / София втора /. Искам да сме голям град, но всичко да си е наред. Ама егати смелата и дръзка мечта за човек, живущ в БГ!



Тема Re: Любопитна статиянови [re: Bat_Vanio]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано13.05.08 00:41



Бат Ваньо, честно да ти кажа днес си мислих докъде може да нараства Варна. Не съм специалист а демографията и урбанистиката са ми само леко хоби, но според мен, за да нараства населението на един град има едно условие. Трябва от някъде да дойде това население. Дали от естествен или механичен прираст няма значение. Но просто трябва. Сега сам си отговори от къде могат да дойдат 500х. души за да чукнем тоя пуст заветен милион? Естествен прираст? Абсурд! Цяло чудо е че града закрепи положението около 0-та. И по 10 деца да имаме пак няма да стане!
Миграция? О'К! Но откъде? Североизточна България откъдето досега идват основно приселниците просто не може да дава такива до безкрай. Та областите Шумен, Разград, Търговище, Добрич и Силистра сумарно имат около 500х. И то по статистика. Колко от тях са в чужбина или в София и Варна никой не знае. За да стане милиона факт то трябва най-близкото до Варна населено място да се нарича Русе! Няма как да стане! Освен това в икономиката има едно основно правило. Икономическото развитие е циклично. Това че сега града се развива бързо и има сериозен растеж не означава, че и в бъдеще ще е така. Точно обратно.
Така, че това което е написал моя приятел от Народно дело е едно, но какво реално ще се случи само времето ще покаже! Дано да е добро за всички нас :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.