Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 26.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Любопитна статиянови [re: akosta]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано23.05.08 01:09



Грешката е моя! Тази сграда е май, но Бобо правилно каза, че е на Аспарух.

Входът и е от ъгъла с Воден. Не съм виждал табелата за хотел.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Любопитна статиянови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано23.05.08 01:28



Виж за автобусите си прав. Иначе аз много отдавна си мисля по това, какво още може да се направи във Варна, за да бъде тук живота много по-лесен и удобен. Даже съм откривал и такава тема тук във форума. Познавам отлично много от неуредиците тук. На първо време обаче на следващите избори ще трябва да си изберем по-свестен кмет и общинари. Този, освен, че е хюмне и алкохолик, е и тотално зависим от спонсорите си. Досети се сам кои са те. Във Варна всички ги знаят. Но има и нещо друго. Има много красиви и доста добре уредени градове. Ще ти дам 2 примера от градове, които познавам - Виена и Франкфурт. И двата са красиви, на река са, имат великолепни стари сгради, а Франкфурт дори най-атрактивния skyline в Европа. Но... тези градове са адски скучни. В тях няма живот. Улиците опустяват в 8 часа вечерта. Няма дори къде в центъра едно късо кафе като хората да изпиеш, независимо от прочутите им виенски кафе - следкарници. Преди години бях в Цюрих по работа. Седнах в 5 без 10 следобед в приятно кафене на Банхофщрасе, една от най-скъпите улици в света. Донесоха ми меню, след 5 минути дойдоха и си поръчах кафе. Сервитьорката взе менюто и каза, че не може да ми го донесе, защото в 17 ч. затваряли. Разбираш ли за какво ти говоря? Аз лично в тези техни перфектни градове на Западна Европа, ще пукна от скука. С 1-2 изключения, разбира се: Париж, Милано и т.н. Тук поне с кеф си пия кафето и чувствам, че живея. Ако не си бил през лятото във Варна, просто ела и ще видиш какво означава да започва вечерния живот след залез слънце. Е, това просто го няма в София...

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Любопитна статиянови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано23.05.08 14:41



Пич, то не само автобусите трябва да са нископодови, но и тротоарите на спирките трябва да са повдигнати на нивото на вратите, защото автобус, макар и нископодов, на 5см от земята не съм виждал. И това е само зрънце от огромната купчина с проблеми.

Във Франция живея в един град, реномиран като може би най-грозния в страната и въпреки това никой български град не е по-поддържан и приветлив от него... Искрено се надявам, че скоро в България ще се вземат адекватни мерки и няма да се допуска занемаряване на сградите. Като погледнеш София от самолета все едно бомба е паднала. Същото е и положението във Варна когато самолетите захождат над града - в началото гледката е приятна - къщи, дървета, басейни, а след това, малко преди да стъпиш на пистата, минаваш буквално пред олющените фасади на панелките, остъклени по всевъзможни проекти, някои с грозен черен винкел...



Тема Re: Любопитна статиянови [re: Пaвчyko]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано27.05.08 14:09



Търговски център "Явор" предлага разнообразие от услуги
Проектът предвижда строителството на сграда с две подземни и четири надземни нива



Обект "Търговски център Явор", Варна
Инвеститор "Явор" АД, Варна
Проектант "М Дизайн"
Площ парцел 3846 кв.м
ЗП 1400 кв.м
РЗП 7200 кв.м
Фаза проект

В началото на юни ще започне строителството на търговски комплекс "Явор", първият обект от инвестиционната прог­рама на "Явор" АД. Към момента основен акционер на "Явор" АД е "Интерком груп" ООД, водеща компания в търговията със стоманени тръби, арматурно желязо и ламарина. Основният предмет на дейност на "Явор" е строителство, сделки с недвижими имоти и управлението им. По ръст на цената на акциите дружеството е сред първите в България.
Първият голям инвестиционен проект на "Явор" е "Търговски център Явор". В строителството му ще бъдат вложени около 5 млн. евро. Проектът е разработен от екип на "М Дизайн" ООД с главен проектант арх. Диана Хасъмова.
Комплексът ще бъде изграден върху парцел с площ 3846 кв.м на ъгъла на бул. "Република" и "Цар Освободител" във варненския квартал "Младост". Проектът предвижда строителството на сграда с две подземни и четири надземни нива с обща разгъната застроена площ 7200 кв.м. Застроената площ е 1400 кв.м. На второ подземно ниво е предвиден паркинг за 34 автомобила, ще има и 70 открити паркоместа.
На първия подземен етаж е ситуиран голям хранителен магазин на площ около 1400 кв.м. На третия етаж ще бъдат разположени кафене и голям ресторант с тераса. На другите етажи ще има банкови и застрахователни офиси, търговски офиси и магазини, а на последния - фитнес център. Връзката между нивата в търговския център е решена с ескалатори. Фасадното решение е комбинация от каменна облицовка, богато остъкляване, облицовка от еталбонт и композитни фасадни елементи. Покривът е плосък с остъклен купол за допълнително осветяване на целия търговски комплекс.
Новият търговски център, макар и не с мащабите на моловете, ще бъде функционален и удобен за хората в района, където няма друг център, който да предлага на едно място, удобно и практично, разнообразие от услуги и възможности за отдих, смятат инвеститорите.
Завършването на комплекса е предвидено за началото на 2009 г. Идеята на инвеститора е всички площи да се дават под наем. Наемите са от 15 евро за кв. м до 30 евро за кв. м предвид вида на търговската площ и местоположението й.
Освен строителството на "Търговски център Явор" в инвестиционната програма на дружеството са залегнали още два големи обекта. В град Поморие ще се изгради жилищна сграда с разгъната площ до 5500 кв.м в непосредствена близост до морето. Вторият обект е малък жилищен комплекс, който ще се построи на мястото на сега съществуващата почивна база на компанията, която се намира на пътя Варна - Златни пясъци. Комплексът от малки къщи, които ще се впишат в околната среда, ще бъде разположен върху парцел с площ 2.5 дка.

- чувствайте се поканени

Тема Re: Любопитна статиянови [re: morfias]  
Автор Bat_Vanio (селтак)
Публикувано27.05.08 14:37



Че това не се ли пада вляво от Кауфланд, от другата страна на булеварда, където сега има поляна?



Тема Re: Любопитна статиянови [re: morfias]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано27.05.08 14:46



Копие на "Пикадили парк"
Някой знаели в кой от моловете ще е Биила?



Тема Re: Любопитна статиянови [re: morfias]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано27.05.08 23:09



Не знам за този Явор като какво ще е. Ако е опит за мол, намирам то за напълно безсмислен. Знам обаче за Мебелен магазин Явор на 2 етажа под Кайсиева. Като цяло бива, дори може да се намери нещо подходящо, и то на добри цени. Не визирам мебелите, полско производство под германска марка, като на Red White Black или Aron, които според мен са си пълни боклуци, при това с плоскости ПДЧ 1.6 см при нормалните за България 1.8 см дебелина.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Любопитна статиянови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор roum (приятел)
Публикувано28.05.08 09:02



Пич не ми се спори за София и Варна защото от където и да го погледнеш София губи.
Тоя спор ти предлагам да го пренесеш във Форум София ще ти е по-полезно.
Относно историята ти казах не се заяждай че един съфорумник тука ще те изяде с парцалиъе ( и аз ще му помогна).
Не сравнявай София с Рим защотот няма нищо общо. Само ще ти спомена че около Варна е пълно с минетални и термални извори на които Римляните много са се радвали ( пък и не само те), по тази причина само в нашата агломерация са поне 4 града от които на 2 можеш да видиш части и до днес а третия не по оптределени причини и само един е безвъзвратно загубен.




Тема Re: Любопитна статиянови [re: palasto]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано28.05.08 21:29



Инвеститорски интерес към магистрала "Черно море"



През 2009 г. се очаква да стартира концесионна процедура за магистрала "Черно море". "Към проекта вече има конкретен интерес от страна на потенциални инвеститори. Маршрутът ще бъде след летище Вар­на", коментира по време на посещението си във Варна министърът на икономиката Петър Димитров.
До месец ще бъде под­писан меморандумът за новия контейнерен терминал под варненския квартал "Максуда". Очаква се проектът да струва над 500 млн. евро. Съоръжението ще бъде с дължина на кейовата стена 500 м, широчина 400 м и дълбочина 12.5 м. Като обслужваща инфраструктура се предвижда да се изгради второто платно на ул. "Девня", за което от републиканския бюджет ще се отделят около 12.5 млн. лв. До една година общината ще направи и постъпки пред държавата за финансиране на трасе от пробива на бул. "Васил Левски", през автогарата към "Максуда" до ул. "Девня".
Министър Димитров пое ангажимент да съдейства за отпадане на бюрократичните пречки пред изграждането на тласкателя "Акациите". По думите му за проекта би могло да се осигурят средства от бюджетното преизпълнение. Поради изчерпани възможности на канализационната система в цент­ралната част на града съоръжението ще прехвърля водите към канализацията на бул. "Васил Левски". Единственото удачно място за изграждане на тласкателя е дворът на Военноморското училище "Н. Й. Вапцаров". За целта е необходимо да бъде получено право на строеж.
Докато е активно, по свлачището "Трифон Зарезан" до Златни пясъци не може да се работи, коментира Димитров. Той обеща също и съдействие за осигуряването на средства за ремонт на болница "Св. Марина".

- чувствайте се поканени

Тема Re: Любопитна статиянови [re: roum]  
Автор pi4-ot-sofia (минаващ)
Публикувано28.05.08 23:52



Е, разбира се, град София няма какво да се сравнява с вашата агломерация. Или пък Рим, щото ще го изядете с парацелите.

От центъра на вселената по-велико нещо нема!!!
Браво братле, горе главата, на върха сте.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.