Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 29.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Почва да ми писва...нови  
Автор JoroAce ()
Публикувано21.04.08 18:46



Явно простотията не признава държави и народности. Изглежда се шири от Бургас до Кардиф. Подразних се от статията на някаква селянка от Уелс, която определя Варна като място, което сякаш е на 200 години след края на човечеството. Варненките си били боядисвали косите червени (тая нормална ли е?!) и ходели облечени с кожени якета. Досущ като през 70-те! Слушали се стари шлагери (това вече ме уби, не че е лошо... просто е абсурдно). Всички пушели долнопробни цигари и явно по повече от 2 кутии на ден. Черно Море било като радиоактивно езеро, защото се вливали 4 мръсни реки в него и вече нямало делфини. А също така водата била ледена и поради този факт имала 2 години инфекция на ушите! Затова в крайна сметка отишла до Златни Пясъци, но била шокирана, че през зимата басейните са празни! Друго много интересно нещо за въпросната гражданска на Уелс било, че във Варна хората много обичали да упътват. Това ни било като национален спорт, но никой не можел да и каже как да стигне до въпросното място! За сметка на това, всеки български музикант свирел на поне 10 инструмента.
И ето, че започнала да се влюбва във Варна! Нечувано, невиждано, НЕВЕРОЯТНО! В крайна сметка се оказало, че някой си Майкъл имал бар в града и смятал, че Варна има огромен потенциал.
Такаа... много ми е интересно какво почва да се случва с този град. Цяла Източна България идва тук да учи, работи и живее. В същото време било много гадно и под всякаква критика. Ниски заплати, кучета по улиците, грозни сгради, улици с дупки като лунни кратери. Добре, какво търсите всички вие в тази дупка на края на света? Защо селските пръчки от Бургас учат, работят и идват често тук? Защо селските пръчки от UK са отвратени, а си купуват жилища и в крайна сметка се влюбват в тоя град? Нима въпросната дама от каймака на обществото в Кардиф иска да живее на подобно място? Почва да ми прави впечатление, че на всеки му е крива Варна. Единия пикае газ заради някаква табела, другия има проблем с температурата на водата, третия просто и той не знае какво иска, и т.н. Струва ми се, че почваме да споделяме същата участ като София. Много мръсно и гадно, ама сме там. И не знаем как е било преди, щото сме си били само на село, ама откакто ходим там ни прави впечатление, че е пълно със селяни!



Dressed Smart Like A London Bloke

Редактирано от JoroAce на 21.04.08 18:47.



Тема Re: Почва да ми писва...нови [re: JoroAce]  
Автор Dirty Harry (enforcer)
Публикувано21.04.08 19:21



Има си обяснение за всичко. Англичаните и германците идват/ха във Варна защото беше евтино.
Българите идваха във Варна защото са мазохисти. Пенчо дошъл във Варна щото Грую съседа бил отишъл. Стоят за по 300-400 лв, колкото да покрият наема и да имат за по 1-2 банички на ден. Като цяло българинът обича да му е мръсно, тясно и да се гъчка. Народопсихология.

Go ahead. Make my day.


Тема Re: Почва да ми писва...нови [re: JoroAce]  
Автор Kpucтuaнceн ™ (пристрастен)
Публикувано21.04.08 19:52



Човек,Не само във Варна се заселват хора от други градове или ходят да работат,учат и тн....И в Бургас се е напълнило с хора от вътрешността на страната както и в Пловдив да не говорим за София и плюят по градовете колко мръсни били и колко не им харесвали и викат че сме били надути,самовлюбени и кво ли още не,но просто не им обръщаме внимание.Съветвам те и ти да направиш същото





Тема Re: Почва да ми писва...нови [re: Dirty Harry]  
Автор JoroAce ()
Публикувано21.04.08 19:54



Съгласен съм с написаното от теб. Но не мога да се съглася, че Варна прилича на град след война. Още по-малко бих се съгласил с обобщения от сорта на това, че варненци се обличат като през 70-те и пушат по повече от две кутии долнопробни цигари на ден. Също така е абсурден фактът, че варненки масово си боядисват косите червени, както и че Черно Море е радиоактивно езеро, в което отдавна няма делфини. Всъщност в оригиналната статия въпросната дама първо казва, че делфините били измрели заради отпадъците, но после се опровергава сама и казва, че причината била в температурата на водата. Морето било като огромна ледена маса и делфините били измрели от хипотермия. По улиците се чували шлагери... WTF?! Да не преразказвам наново цялата статия, но това са абсурдни и нелепи твърдения!
Единствено мога да се съглася с казаното от нея е, че Варна е смесица между Париж и Кардиф. Градът е много хубав и с много проблеми, които са в резултат на комунистическото наследство и масовото заселване на хора от вътрешността на страната. Тези проблеми обаче, не го правят град, който е като останки от човечеството затрило се преди 200 години.

Dressed Smart Like A London Bloke


Тема Re: Почва да ми писва...нови [re: Kpucтuaнceн ™]  
Автор JoroAce ()
Публикувано21.04.08 20:00



Така е, не съм казал, че само Варна е в подобно положение. Всички по-големи градове се развиват и привличат хора от по-малките, и от селата. Но прочети статията на toxic-alert и тази на въпросната г-жа от UK. Ако някой напише за Бургас подобно нещо няма ли да се подразниш? Гледам да не обръщам внимание, но ми писва в един момент да чета и слушам глупости, и злобни нападки. Не казвам, че няма истина в тях, но са доста преувеличени, което ме кара да си задавам въпроса защо е така. Все едно Варна е най-големият дразнител и е причината за всички нещастия в региона. Странна работа...

Dressed Smart Like A London Bloke


Тема Re: Почва да ми писва...нови [re: JoroAce]  
Автор Kpucтuaнceн ™ (пристрастен)
Публикувано21.04.08 20:11



Напълно те разбирам и аз да бях на твое място и аз щях да реагирам по този начин.Неприятно е да четеш как някой ти убижда града но и на други клубове се е случвало.



Тема Re: Почва да ми писва...нови [re: JoroAce]  
Автор фapaшa (клъзец)
Публикувано22.04.08 00:15



В отговор на:

Струва ми се, че почваме да споделяме същата участ като София. Много мръсно и гадно, ама сме там.




Ами това е. В България има два мита - първия, че парите са в София, и втория, че на морето е купона. Софиянци завиждат на варненци и бургазлии за морето и купона, а морските завиждат на софиянци за заплатите и властта. Трите града/София, Варна и Бургас/ са трите страни на една монета
Сборът от София и морето е българската мечта.
Това са градовете, в които човек отива, дори без осигурена квартира и работа, и само с 100-200 лева в джоба.

Всъщност, може би е нормално хората в тях да смятат, че са малко по-така от останалите, а останалите леко да не ги харесват. Както се казваше в една реклама - Сега в София, после и в другите два града.


П.П. Ако имаше допитване коя е най-хубавата музика в БГ, сигурно щеше да спечели попфолка. Но това не пречи чалгата да е един от най-мразените стилове, нали? Така, че споко, май това е в реда на нещата



Тема Re: Почва да ми писва...нови [re: JoroAce]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано22.04.08 02:15



Тая луда ли е, що ли? Първо на първо, не Варна, а Кардиф е на края на света. Второ на второ, ако може да се говори за изостанал град, това е Кардиф, а не Варна. Уелсците там умират от скука и единственото развлечение им е да се наливат с бира в някой от местните пъбове. Пък тя и бирата им е кофти, и на бая солена цена. В сравнение с Уелс България е рай, а Варна - столицата на рая в сравнение с тъпия Кардиф. Там е дълбока глуха провинция, а тук е жив космополитен град. Морето ни е топло, но кой я е карал да се къпе посред зима? Хак й е с ушите. Ние може да си имаме панелки, но и доста интересни сгради, които в тази най-загубена британска провинция няма къде да се видят. Мои познати са живяли там. Да ти писне от еднообразните им къщи и лошото им време. Не се връзвайте на тази тъпа уелска крава! Не заслужава!...

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Почва да ми писва...нови [re: JoroAce]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано22.04.08 12:11



Прави ти впечатление, защото не си контактувал много с чужденци, и то тези от по-на запад.

Тези хора смятат, че като кажат нещо - то е така. Излиза навън и капва дъжд - о, този град е изключително дъждовен. Ама как -казваш ти - от две капки дъжд? Ами да - отговаря западняка, аз бях три дни там и два от тях валеше, значи 2/3 от годината там е дъжд. Толкоз. Това им е начина на разсъждение.

Така че не се впрягай. Тяхната система е нагласена така - да имат илюзията че от тях зависи нещо, че те определят кое какво е и как може да бъде.

Ето, ние гледаме американците и се чудим - абе тея толкоз ли са тъпи че не разбират, че войните дето те ги плащат всъщност са за петрол. А не щото Саддам лош, пък Осама гадняр. Е, не разбират! И когато им го кажеш те гледат с погнуса. Как може да обясниш цветовете на далтонист? Същата работа е.

Гледам и при нас народа върви по тея стъпки и това вече е много лошо. Някакви местни избори се правят дето всички виждат какво пазарене на гласове стана - и кфо от това?! Когато питаш Милен Велчев абе, що обърна дълга ни от долари в евро като беше най-висок долара?! И сега е в пъти отгоре на това дето беше, знаеш ли какво отговаря? Аз съм го чувал, казва 'Айде да не се занимаваме със стари работи'. И това се приема нормално, като че е в реда на нещата.



Тема Re: Почва да ми писва...нови [re: JoroAce]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано22.04.08 12:29



Целта на статията е срещу български туризма. "Черно море е радиоактивно." Тя откровено се подиграва с българите като народ. Не е тайна че те ни смята за втора ръка хора.

Има противоречия в статията. Защо като е получила инфекция пак се е върнал тук.Тя сама се настанила в три звезден хотел от комунизма. Защо не отседнала в 4 и 5 звездните хотели, който работят целогодишно и имат закрит басейни. Защо влиза в морето през зимата?
За такива като нея има откри басейн с топла минерална вода в Св.Св. Константин и Елена.
Сградата на музея на история на Варна има изсъхнал бръшлян, а не е напукана.
Там винаги накрая черпят. Тя колко души очаквала да види на такива места дето е обикалял в делнични дни през зимата.
За музея на демонтираните ядрени оръжия направо е метнала хората.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.