Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 26.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Варна фантазиянови [re: akosta]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано21.04.08 08:36



Аз лично не искам да се адаптирам към бездомните помияри, задръстванията и дупките по улиците. Мисля, че това не може и не трябва да са "характерните" за Варна неща.
Не виждам защо задръстванията да са нещо нормално за един голям град?! Наскоро, мисля във в. Капитал, имаше статия за средната скорост на движение в големите Европейски градове. Излезе, че в Хамбург, който е маалко по-голям от Варна и с маалко повечко коли средно се придвижват с над 80км.ч. Е не искам 80 ама айде поне 40 да са във Варна. А сега какво имаме. От Автогарата до общината 15-20мин. за има няма 2км. Не ща да го смятам колко км.ч. е че ще се стресна.
Бездомните псета също трябва най-накрая да се вкарат в кучкарник където да се умъртвят а ако природозащитниците платят, да си умрат от старост. Някой каза в по-преден пост, че във всеки град имало бездомни кучета Верно е, но никъде не съм видял на центъра да се търкалят 80кг. песове и да лаят минаващите коли. Това е Варненски "патент".
За дупките има ли смисъл да споменавам. Всеки шофьор знае, че да караш по главните булеварди е все едно да се возиш на презокеански кораб. От безбройните кръпки постоянно се подмяташ във всички посоки. Това обаче е по-доброто. В малките пресечки най-често те дебнат ями в които може да си загубиш цялото окачване.
Нямам намерение да подкрепям пусналия темата, защото явно е някакъв озлобен към града човечец. Но да си затваряме очите и да говорим че града е супер и е "начин на живот", като великодушно пренебрегваме недостатъците не е правилно. Друг е въпроса че наистина не се сещам в кой друг град бих могъл да живея по-добре отколкото тук





Тема Re: Варна фантазиянови [re: toxic-alert]  
Автор roum (приятел)
Публикувано21.04.08 08:56



Пиленце не мислиш ли че ако можех да си го позволя да имам такава (финансова) жена, пак нямаше да я взема.
Та кой си взема беля на главата.
Пази боже роднински връзки с дрънкало като теб.






Тема Re: Варна фантазиянови [re: tanashubav]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано21.04.08 13:52



Че си имаме куп недостатъци - имаме и за идиота е ясно. Че сме далеч от европейското ниво - далеч сме. Ама тая т. нар. титла "най-добър град за живеене" не сме си я дали ние, варненци, а хората от цялата страна са го решили. И щом са го решили, значи има защо. И аз не виждам кой град е по-добър от нашия. И сравнени с великата ни Столица, ние сме мнооого по-напред в редица критерии.
За бездомните песове - докато има такава слободия на престъпниците в БГ, ще има и кучета. Тези алчни гадини от природозащитническите организации въобще не им дреме за кученцата, просто лапат бая паричка от таз далавера.
А задръстванията ще стават все по-големи и интензивни, защото броя на автомобилите с варненска регистрация само ежедневно нараства с 80-90, а нищо не се прави нито по въпроса за подоряването на транспортната схема, нито по въпроса за така належащото вече доразвиване на мрежата на градския транспорт или поне подобряване ефективността на настоящия такъв. Явно ще чакаме да станем като София и тогава да се завайкат общинарите -"въъх ко ши праим сига".



Тема Re: Варна фантазиянови [re: akosta]  
Автор SKN (turbo)
Публикувано21.04.08 15:12



E що Бяла? Аз в Лондон съм живял, че там няма такава лудница, хайде хайде, колко ни е града, ама е скупчен на малка площ. Ще влизаме в книгата на "Гинес" за най-гъсто населен град ли...





Тема Re: Варна фантазиянови [re: tanashubav]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано21.04.08 17:14



Aз имах предвид само към презастрояването да се адаптира.


Иначе и аз мисля като SKN, че другите проблеми с временни!



Тема Re: Варна фантазиянови [re: SKN]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано21.04.08 17:16



Ако си живял накъде накрая на Лондон тук в Гръцката махала. Обяснимо е!


Където точно живееш, че ти се струва чак пък лудница?



Тема Re: Варна фантазиянови [re: akosta]  
Автор toxic-alert (новак)
Публикувано21.04.08 18:54



http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1189825




От това чак на мен ми стана гадно ,щото тая вече наистина са е насрала аз бях доста по обективен



Тема Re: Варна фантазиянови [re: toxic-alert]  
Автор gen. Stolipin ()
Публикувано21.04.08 20:11



От кое ти стана гадно???Че жената се е влюбила в града ли?



Тема Re: Варна фантазиянови [re: SKN]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано21.04.08 20:24



Оооо, пич в Лондон лудницата е несравнимо по-голяма от тази във Варна. Тук си е направо спокойно. НО инфраструктурата им е на толкова по-високо равнище, че да влезеш от началото на града до центъра на Лондон ще ти отнеме същото, ако не и по-малко време, отколкото да стигнеш от летището до общината.



Тема Re: Варна фантазиянови [re: toxic-alert]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано21.04.08 20:33



Ако леля Кичка от Балчик отиде в Брайтън и се отврати от града едва ли някой някога ще разбере. Обаче ако една беднячка от Острова дойде посред зима на море във Варна и вземе, че не хареса как хората не са готови да и слугуват за 10 паунда - ооо, ето това става национален проблем за България! Много важно! Такива статии се пускат периодично в британската преса, но зад тях доколкото ми е известно стоят близки нам туристически дестинации в съседни турско и хърватско говорящи страни. Съветвам те да не се впечатляваш излишно от мнението на тази англичанка, както не би се впечатлил от мнението на леля Кичка






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.