Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 20.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Варна фантазиянови [re: Mr_Anderson]  
Автор Face Off (Tzar)
Публикувано22.04.08 18:07



Съжалявам, но по големина на областта и население на агломерацията сме 5-ти, а по инвестиции и заплати 1-ви.



По-добре ми се струва от 4-ти по големина и 6-ти по заплати, като Бургас.

Редактирано от Face Off на 22.04.08 18:07.



Тема Re: Варна фантазиянови [re: Face Off]  
Автор Mr_Anderson (непознат )
Публикувано22.04.08 18:12



4-ти мисля че е по-добре от 5-ти, сам го каза. За население ще има да ни гоните... За заплатите пак сам го каза и показа - 3-ти, не 6-ти, нещо си се объркал. А за търговските ти центрове, можеш да си ги завреш някъде, вие дори още Практикер нямате. Да не говорим за Карфор, който първи ще бъде в Бургас. Ахаха. :) Къде ми се пишеш, старозагорски селянин. :) Бягай да ореш нивата.
Какви инвестиции в Стара Газора ве? Та там нищо нямате, един ТЕЦ и това е, благодарение на който имате високи заплати. Къде ще ми срваняваш село, по средата на едно поле с град, отворен към море. Град с най-голямата петролна рафинерия на Балканите, най-голямото пристанище и най-натовареното летище след София. Когато ви направят летище Стара Газора, ела ми се обади и ми говори за инвестиции. Смешник.

Редактирано от Mr_Anderson на 22.04.08 18:15.



Тема Re: Варна фантазиянови [re: Face Off]  
Автор Face Off (Tzar)
Публикувано22.04.08 18:13



Все едно пък не сте 6-ти по заплати в Бургас:

Средното възнаграждение в Стара Загора е 894 лева, благодарение на развитата промишленост в региона. ТЕЦ "Марица", "Брикел", "Кълвача-газ" и "Загорка" са само част от големите инвеститори, които вдигат цената на труда в областния град. Ето защо дори столицата изостава по нива на средно предлагани заплати.

Софиянци се нареждат на трето място по заплати в страната със 786 лв. на месец след София-област, където плащат по 887 лв. Във Варна средното възнаграждение е 740 лв., а в Бургас - едва 670 лв.

Пловдивските работодатели през последната половин година дават заплати от по 743 лв.

В Русе реалностите обаче са други. Специалистите в Русе получават възнаграждения от по 550 лв. По-щедри са в Благоевград, където заплатите в последните 6 месеца са около 640 лв.




И все едно не сте 4-ти по населенеие:


Агломерациите по брой на населението в България са:

1. София 1 353 906 жители
2. Пловдив 575 297 жители
3. Варна 416 603 жители
4. Бургас 318 226 жители
5. Стара Загора 213 434 жители
6. Плевен 211 255 жители
7. Хасково 184 731 жители
8. Русе 175 935 жители
9. Сливен 173 722 жители

ИЗТОЧНИК:

МРРБ- Министерство на регионалната политика и благоустройството на Република България

Страница 29

<a target="_blank" href="http://www.eufunds.bg/docs/OPRD_230307_bg_FINAL.pdf
">http://www.eufunds.bg/docs/OPRD_230307_bg_FINAL.pdf
</a>

Мисля, че МРРБ - Министерство нa регионалното развитие и благоустройство е признат източник на информация за теб.



Столичната агломерация е най-динамичният и силно развит регион в страната с най-голямо дялово участие в БВП. През 2004 г. Софийският столичен ареал е произвел 30% от БВП за страната и повече от 40% от нетните приходи от продажби. Варненският агломерационен ареал заема второ място по отношение на темповете на растеж, следван от Старозагорския.

стр.33



Нещо да ми кажеш?

Редактирано от Face Off на 22.04.08 18:19.



Тема Re: Варна фантазиянови [re: Mr_Anderson]  
Автор Face Off (Tzar)
Публикувано22.04.08 18:16



Нямаме Практикер хахах



Ами ако имаме:



Специално пък за строителни хипермаркети не ми говори, защото в Стара Загора има 7 вериги, дори София има 6!!!



Stara Zagora:

1. Mr. Bricolage
2. Praktiker
3. bauMax
4. Praktis
5. Animex
6. Bagira
7. TC Kirov


Редактирано от Face Off на 22.04.08 18:20.



Тема Re: Варна фантазиянови [re: Face Off]  
Автор Mr_Anderson (непознат )
Публикувано22.04.08 18:20



Ахаха, и къде го? Още в строеж. В Бургас знаеш ли от кога има Практикер? Пак ти казвам, когато ти отворят летище Стара Газора и Пристанище Марица, ела ми се обади. :) Имате много да гоните още. И по население няма да ни минете даже, защото нямате нищо там. Ние поне имаме море. :) Хайде бягай да си цопкаш дупето в Марица. :)



Тема Re: Варна фантазиянови [re: Mr_Anderson]  
Автор Face Off (Tzar)
Публикувано22.04.08 18:22



В Бургас няма хипермаркет, който да го няма в Стара Загора, а в Стара Загора има поне 5, които при вас ги няма.

Практикер е открит в Стара Загора със закъснение, защото стария им парцел го продадоха за мол номер 7 в града ни ясно?



Колкото до населението нищо чудно ако скоро Стара Загора си върне позицията пред Бургас, както винаги е било до 1914 г. Просто комунистите създадоха Бургас, но тях вече ги няма и всичко започва да си идва по местата. Стара Загора е съвсем малко по-малка от Бургас, но скоро Нова Загора ще се върне към нас ставайки ни квартал отново и пак ще сте зад гърба ни. Много скоро!

Редактирано от Face Off на 22.04.08 18:25.



Тема Re: Варна фантазиянови [re: Mr_Anderson]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано22.04.08 18:22



"в община Бургас са 10 018 души, което прави 1.32 %."
Секууундичка да изчислим....работната сила в общината е 758 хил. души. Брех, вий сте милионен град, кво ни дишате във врата, то вий отдавна сте ни задминали, че вече и София да трепери пред всемогъщия Бургас.

Айде скрийте се бе селяндурчета миризливи.



Тема Re: Варна фантазиянови [re: Face Off]  
Автор Seaborn (Jethro)
Публикувано22.04.08 18:24



Ако говорим за строителни хипермаркети, инвестиции и развитие има доста хляб да ядем във Варна, Бургас и Ст. Загора:





Тема Re: Варна фантазиянови [re: Face Off]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано22.04.08 18:27



Как четвърти Бургас ве, тея двамата лунатици бас държа са убедени, че Бургас е настигнал Варна и по жители вече.





Тема Re: Варна фантазиянови [re: Seaborn]  
Автор Face Off (Tzar)
Публикувано22.04.08 18:28



Така е Тутракан дръпна много. Хайде аз отивам да пазаря в Баумакс!






Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.