Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:36 02.07.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Паркиране по тротоарите?нови  
Автор Emona_d (познат)
Публикувано18.03.08 11:59



Приветствам мероприятието на Столичната община да санкционира шофьорите, които пречат на пешеходците да се движат по тротоара.
За някои улици на Варна това е доста сериозен проблем, тротоарите са задръстени от паркирали автомобили, а пешеходците вървят по платното заедно с преминаващите автомобили.
Освен, че е неудобно е и доста опасно, особено за децата.
Очаквам Община Варна също да предприеме подобни действия!



Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Emona_d]  
Автор Heизвecтeн (Приятел)
Публикувано18.03.08 12:43



Да, доста е кофти да се разхождаш из движещите се коли, и да правиш пируети измежду пракираните такива

.
Също е доста дразнещо и изнервящо, когато в радиус от 1-2км не можеш да намериш свястно място за паркиране - такова, дето да не пречиш нито на движението, нито на пешеходците .

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"

Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Heизвecтeн]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано18.03.08 18:25



Като няма места за паркиране, ще се ползва градски транспорт.
А най-добре е паркирането по тротоарите напълно да се забрани и да се обособят в платната, където е възможно, паркоместа, които да са платени. Тлъсти глоби също да се събират от тези, дето се правят на тарикати и се качват по тротоарите или не си плащат.
В България явно единственият начин да се оправи каквото и да било е чрез забрани и прилагане на съответните санкции, защото по друг начин на никого няма да му уври главата и все ще гледа случайно "да не се мине"...

Naše sanje in življenje bi prodal...


Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Пaвчyko]  
Автор roum (приятел)
Публикувано19.03.08 09:12



Ами то на всякъде е така, защо на запад се спазват правилата, ами просто глобите са невероятни и полицаите безкомпромисни




Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: roum]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано19.03.08 09:35



Аз пък предлагам за се забрани отварянето на офиси в центъра на Варна и всички да се пращат в Бизнес парка. Проблемите идвам от многобройните офиси на фирми. Поради тази причина градския транспорт нерешава нищо, защото бизнес не се прави като се пътува с градски транспорт. Аз немога да си псра колата пред вкъщи. Това няма нищо общо с градския транспорт. Совен това ако идеята ми се осъществи ще е по удобно за всички. Отоваш си в бизнес парка и всички е там подобно на моловете. Друг е въпроса, че в сега съществуващия бизнес парк не бих казал, че ума достатъчно паркоместа.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Пaвчyko]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано19.03.08 10:13



Със забрани и глоби не мисля че ще се опряват нещата , но най малкото което може да се направи и да бъде някакво начало е да се поставят пилони по всички улици на разтояние 1-1,5 метра и да не може никой да се качва по бурдюрите .

- чувствайте се поканени

Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Emona_d]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано20.03.08 22:13



Проблемът във Варна не е толкова ясно изразен колкото в София. Тук се срещат единични случай в някой по-натоварени ули(ц/чк)и където същата тази "Община" не е осигурила дори минимално място за паркиране.
Между другото, санкционирането на подобни нарушения е задължение на Пътна Полиция, а не на Общинска полиция. В нейните правомощия няма точка която да им позволява да издават наказателни постановления за извършени нарушения по ЗДП.

Те могат само да сезират ( както е модерно да се казва ) Пътна Полиция и тя да предприеме съответните наказателни действия спрямо нарушителите. Мислиш ли, че Пътна полиция ще вземе присърце подобно занимание, след като тя ще е отговорна за издаването на наказателно постановление на база само една снимка? След 10-тото спечелено обжалване от страна на нарушителите - просто снимките ще влизат в архив в момента в който постъпят при тях. Освен ако някой не промени закона...и едно фишче поставено на предната чистачка от пътен патрул е неоспоримо доказателство е съда. Виждала си го по филмите предполагам...

The world ain't what it seems, is it?

Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Пaвчyko]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано20.03.08 22:28



В отговор на:

Като няма места за паркиране, ще се ползва градски транспорт.


Варна и градски транспорт. От пребиваването си тук за него установих следните неща:
- В час-пик е по-добре да прекараш в близкото заведение. Докато потока от хора опитващи се да влязат намалее поне наполовина.
- Някой автобуси са на възраста на баща ми.
- Ако ще пътувам по 50 мин от офиса до квартирата, по-добре да си наема квартира в Шумен. Дотам стигам за същото време с личен транспорт.
Колкото до идеята за паркоместна по платната - малко са местата където това може да се направи ( наблюденията ми са за централната част ) Където има едно местенце което винаги ми е било черна точка и приницпа там е "Нали паркирах? Какво толкова че след мен става задръстване..."

The world ain't what it seems, is it?

Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Emona_d]  
Автор man4oni (непознат )
Публикувано24.03.08 00:12



Аз съм и пешеходец и шофьор. Съгласен съм, че не е приятно да заобикаляш спрелите по тротоара, но да се глобяват хората затова, че няма къде да спрат е все едно, като те боли зъб да вземаш само аналгин без да отидеш да ти го лекуват! Причините за спрелите по тротоара са много. В центъра на Варна има не само офиси на фирми, а и на банки. Искам да питам ROUM виждал ли е някъде на запад (ако е ходил) банка без паркинг? Или пък автогара, ЖП гара или магазин без паркинг? Нашата мила Община е закупила чисто нови "паяци" , а не е дала нито лев да осигури места за паркиране. А такива има. Огромният паркинг на Фестивалния комплекс? В близост има също и огромна празна площ на ъгъла на улици "Бр. Миладинови" и "П.Каравелов"? Но за "паяците" Общината е дала малко, а ще вземе много повече отколкото от паркингите! Община Варна има голяма изгода от липсата на места за паркиране и затова можете да сте сигурни,че още дълго ще продължаваме да заобикаляме спрелите по тротоара или да търсим половин час място за паркиране!



Тема Re: Паркиране по тротоарите? [re: man4oni]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано24.03.08 10:21



Не съм забелязал паркинга зад хотел Одесос да се пръска от автомобили, че да откриват нов от другата страна на ФК.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.