Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 30.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема техно,концертинови  
Автор issd (непознат)
Публикувано18.03.08 20:03



Някой има ли представа защо се спряха рязко гостуванията на световни диджеи във Варна, което беше добра практика.
Имам странното усещане, яе откакто алфа радио се премести в София нещата съвсем затихнаха.
По-младите сигурно ще знаят.
Питам, понеже град, който има намерение да е нимер едно и да е на ниво трябва да има богат културен живот.
За опера, театри също може да се говори.
Благодараш на всички



Тема Re: техно,концертинови [re: issd]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано18.03.08 22:26



Няма нищо такова, просто есента спряха програмата на варненското Алфа радио в София. Сега имате отделна програма, която за сега е малко по бедна нa предавания.


Хубаво цяло лято ви дразнеха от a-lounge


Може би като са спрели рекламите от Варна ти се помислил, че тук е замряло.
Всяка седмица си идват чужди dj да пускат във Варна.
Програмата за тази седмица!









Най големите dj за миналия месец!




Единствено тази година съжалявам, че Laurent Garnier не скокна от София за едно сетче тук.

Редактирано от akosta на 18.03.08 23:34.



Тема Re:Митът, че в София се случва нещнови [re: issd]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано18.03.08 22:43



Една интересна статия от столичния вестник "Капитал"


Ти от колко години слушаш електрона музика?

Митът, че в София се случва нещо, се разбива в морската столица!

Много хора мислят, че есенна Варна е скучна. Истината е, че както винаги, трябва да познаваш правилните хора. Аз лично нямам приятел, който да ми е дошъл на гости и после да не ми е изказвал благодарности. Ако въобще може да каже нещо. Всъщност Варна е интересен, ама много интересен град. Основното предимство на нощния му живот е в това, че центърът е малък и всички заведения се намират на петнайсет минути пеша едно от друго. Или на два-три лева с такси. Както предпочиташ. Истина е и че строго мъжките места нямат много общо с живота във Варна. Но и мъжете вече не предпочитат такива заведения. В крайна сметка се търси качество, където и да се намира то. Ако трябва все пак да ви разведа из Варна, обиколката ще започне с едно строго мъжко заведение - Playboy bar-а. Това е най-доброто място в града от този род. Не съм му редовна клиентела, но съм ходил и мога да кажа, че покрива всички изисквания.

Пълният гид за този сезон би включвал следните места, наложили се като култови за уикенд във Варна. Започвам с "Arrodance". Това е дискотека, има хубава музика. Не са пестили за озвучаване и си личи. А и от гледна точка на охрана и безопасно прекарване това място е сигурно. После "A Lounge" - зимен вариант на плажното заведение. Има общ вход с "Arrodance", което е предимство. Преди този клуб бе с музика на живо и хаус банди от рода на Phuture shock му бяха чести гости. Сега концепцията е сменена и мястото е с ново лице - ретро, vintage. Музиката пак е хаус, но ретро хаус. Обиколката продължава с "Час пик". Място без прецедент във Варна. Поп фолк клуб, направен с много пари и ако не пускаха такава музика, бих ходил често. Факт е обаче, че голяма част от мъжката аудитория, се стича на тълпи в "Час пик" след три през нощта. Следва "Verto" - бившата дискотека "Exit". Ето отново заведение с тотално променено лице. Струва си да отидеш. А и това е мястото, което затваря всички други дискотеки във Варна. Ако искаш да останеш някъде до късно сутринта, тичай във "Verto". Оттам отиваме в "Хоризонт". Много добро място. И то след ремонт. Малко е и създава усещане за уют. По-скоро е бар, отколкото дискотека. Има хаус насоченост. Такова е и звученето. Но не му липсват и ретро нощи през седмицата. Други две места са "Cargo" и "Incognito". Отново са с клубна насоченост, но доста по-лек вариант. Приличат по-скоро на бар за предпарти, в който обаче можеш да останеш и цяла нощ. Иначе единственото място, което остава с жива музика във Варна е "Alibi". И задължително трябва да се посети Пиано барът на "Черно море". Място за спокойна вечер с приятели. Това е обективната обиколка.

Лично аз бих завел приятелите си в "Kubo". Това е мястото, на което оцелявам. Хубави хора, хубава музика. Пиеш, слушаш някакъв ненатрапчив DJ. И разбира се, "Comics". Култов клуб, който няма аналог в България. В София "Black Box" се опитаха да направят нещо подобно, но на фона на убийствената конкуренция, претърпяха огромно фиаско. В "Comics" се стича каймакът на всички български и чужди техно DJ. Всичко от тези места нататък са подробности.

Аз съм предубеден към софийските заведенията. Не за друго, а защото когато идвам се стремя да видя максимално много приятели. И това предопределя местата, които посещавам. Те са "Апартамент"52 и "Blaze". Разбира се, второто е абсолютният култ. И ако трябва да завърша с нещо софийско, това е "Yalta". За мен това е най-доброто място в София. Там се случват качествените партита и всичко е на ниво. Винаги си прекарвам страхотно. Особено в компанията на барманката Комара, която работи на долния бар. Тя е магнит за всички посетители на клуба. С един жест всява абсолютно спокойствие в тълпата от хора. А всички знаем, че това е много важно за една нощна птица.



Редактирано от akosta на 18.03.08 22:44.



Тема Re: техно,концерти [re: issd]  
Автор bandar (непознат )
Публикувано20.03.08 00:11



Аз като слушател и почитател на клубна музика ще си изкажа мнението относно предходната статия.
То, че в София си мислят, че само там се случват някакви неща е едно на ръка. Но си мисля, че статията носи прекалено суперлативи относно някои заведения от изброените. Например Комикс - визуално е дупка, но поне голяма и широка. Музиката си е Номер 1, хората - лапетии максимум 19 годишни. От комерсиализацията на елекронната музика във Варна от преди малко над година, Комикс се напълни само с деца, квартални гаменчета и малки к*рви. Отделен е въпросът с леките наркотици, които са вече и в Планетата.
Относно Верту - ами освен декора друга промяна няма, всичко 15 годишни които не са ги пуснали в Планета са там. Веднъж направих грешката да отида там и няма да я повторя. С мненията за другите заведения съм съгласен.
Попропуснати са чалгаджийниците и кръчмите, които сигурно са 10 пъти по популярни, но зависи кой какво харесва.
Има една кръчма, която наистина си заслужава и няма нищо общо с Зелени камъни например, това е механа Хамбара в Морската, до Делфинариума, наистина и атмосферата е много приятна, за храната да не говоря, а и оркестъра на е цигански, или поне не беше.





Тема Re: техно,концертинови [re: bandar]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано20.03.08 22:33



Надявам се да не ми се разсърдиш!



Имало 18годишни и квартални гаменчета. Човек ще каже, че никога ти не си бил на тази възраст. Ходих на Comics всяка седмица в периода 1998-2002. Основна клиентела винаги с били студенти между 18-23. Имало малки к*рви и тогава ги имаше и бях доволен от този факт.

За интериора!
Когато отваряха Comics, Сашка Васева пееше в летяща чиния в Cosplitan в Бургас.
Първите истински клубове в Америка и Европа и те изобщо не с бели луксозни места. И сега тези клубове не претендират да с снобраски места. Залагат както ти сам каза на музиката на унданграунд звучене, а не на сладникави хитове, който се харесват на всички.

Преди 10г. дискотека Face беше най-снобарскто място, луксозен интериор и мутри. Най-голяма беше Сити. Сега някой сеща ли се за Face и Sity? Сега най-снобрскто място Аrro Dance, a най-голяма дискотека е Avenu. Да видим колко време ще издържат с тези имена.

Та когато отваряше Comics, повечето дискотеки бяха със сепарета на който се спеше много хубаво, като пуснеха блусове. Даже редовно играехме на карти и викахме на DJ да намали музиката (това във В.Търново).

Когато отвориха Comics хората бяха шокирани, че няма къде да седнат. Клубът е направен е да събира максимален брой танцуващи. Щото и Колизеюма в Шумен е голяма луксозна дискотека. Обаче провинциална робота на дансинга могат да танцуват само 100чоека останалите се гледат от масите.

Преди 10годни във Варна имаше не знам си колко на брой Чака-раки. Един мой съученик редовно с неговата компания употребяваха леки наркотици и ходеха да хвърлят гюбеци!

Редактирано от akosta на 20.03.08 23:21.



Тема Re: техно,концертинови [re: bandar]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано20.03.08 23:15



Надявам се че си ме разбрал какво искам да кажа по горе. Нещата с същите като преди 10години. Просто със сменили имената и лицата.
Автора на статията е прав, че София не успяха да имат истински клуб, не че Комикс е луkсoзна дискотечка. За тези който с стабилни фенове на техно и хауса още 90-те, Комикс е легенда!



За мен лично като фен на техното още от края на 1992г. има две истински места във Варна Comics и Маsai. Eто на живо две партита от там!







Тема Re: техно,концертинови [re: issd]  
Автор bandar (непознат )
Публикувано21.03.08 12:38



Разбира се, че те разбрах. Явно и тук живота си показва, че всичко е кръговрат. Ти си имаш мнение, аз си имам мнение. Не че съм много стар (на 23 съм), но вече Комикс не ме блазни и както казах точно, откакто се комерсиализира и напълни с деца-ходещи до преди това на Планета, щото е модерно, а сега на Комикс - щото е модерно. Разбираш ме предполагам.
Аз лично най-добре съм си изкарвал (подчертавам до миналата година) точно на Комиск, а лятото на Pr и летния Арогансе. Иначе по-принцип не харесвам такива псевдо-тузарски места като Арро денсе. Според мен и моите приятели има огромна разлика между летните заведения на Златните и зимните им варианти във Варна. Определено на Златни можеш да се отпуснеш и да правиш каквото си искаш, без да има зяпачи - като във "елетните" варненски клубове. Именно разлика се дължи на клиентелата. Аз предпочитам са съм заобиколен от млади хора от Европа, отколкото от ганьовци.



Тема Re: техно,концертинови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано21.03.08 15:17



В Comics най-силният ми период беше около 2000-2001 година... Прибирах се у дома сутринта разкован отвсякъде



Naše sanje in življenje bi prodal...

Тема Re: техно,концертинови [re: bandar]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано21.03.08 15:20



А нали се сещаш, защо много малко от въпросните хоря се мяркат по заведенията на Зл. Пясъци?



Naše sanje in življenje bi prodal...

Тема Re:Митът, че в София се случва нещнови [re: akosta]  
Автор issd (непознат)
Публикувано21.03.08 21:26



Аз слушам хеви метъл. От онова поколение съм, но ел.музиката ми допада също. Статията ми хареса . Благодаря. Малко смешно се получи, - хеви-техно, но май си е нормално. Новия метъл е повече симфонияен, като найтуиш, отколкото онзи режещ звук в моята младост

.
Електроника има вече във почти всяка музика.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.