Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 04.07.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: ivo.t]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано18.05.08 22:51



А ти шофьор ли си? Караш ли кола всеки ден или почти всеи ден? Ако не караш нямаш думата.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Julian]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано19.05.08 00:56



Юлиане, аз карам и пеш вървя, но по тротоари не се качвам!



Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Julian]  
Автор ivo.t (непознат )
Публикувано19.05.08 11:17



В отговор на:

А ти шофьор ли си? Караш ли кола всеки ден или почти всеи ден? Ако не караш нямаш думата.




Да, шофьор съм. Освен това съм и пешеходец, и гражданин. И ако смея да попитам, в качеството си на какъв определяш дали имам думата или не ?



Тема Шофьор и пешеходецнови [re: ADMlN$]  
Автор Cлънчeв cин (непознат )
Публикувано22.05.08 19:24



Първо като прочетох това определение ми прозвуча много смешно, подобно на : аз съм и жена и човек. С тази масова регистрация на "нови" автомобили в Кат почти не останаха само жените, опс пешеходците . Сблъскването с проблема е масово наистина.
Чудесно е че в тази ситуация можем да усетим добре и двете страни , това е рядка дарба

, нищо че и в двата случая сме потърпевши .
Лично аз , имам познати по които са стреляли с въздушна пушка, заради заето парко място в жилищен район , а подобни новини се срещат вече често ..
Съгласен съм, че цялата отговорност е в Общината поради липсата на качествен градоустройствен план и още повече поради неприет о,време такъв . Заради мудната процедура на навлизане на далновидна мисъл в лабиринтите на мозъчните гънки на общинарите ни , се случва да получаваме даже синина под окото заради преместено огледало пречещо на движението по тротоара .
Започва битката за парко места. Колко ли жертви ще има ?!
И тъй като тук е нормално да се тръгне отзад напред , сигурно първо ще се въведат глоби за паркиране върху тротоара ,както се говори за глоба за мръсен автомобил. Смешки, та нали се цапат защото минават през мръсно ..
и то на втората минута след автомивката ..
Но има решение : Даже и това да стане и успеят да наложат санкция на няколко хиляди човека , те от своя страна могат да се обединят в гражданско сдружение "Автотрото " (н-р) и да прехвърлят вземането на Пътна полиция от тях към Общината .И тогава можем да се нядяваме ,че ще остане замислена ..
Има само две условия това да стане възможно : некорумпирани контролиращи и съдии .
Невъзможни ли са ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.