Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 04.07.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: ADMlN$]  
Автор Emona_d (познат)
Публикувано24.03.08 17:06



Може във Варна тороарите да не са толкова натоварени, колкото в София. В родния ти град или в града в който живееш те са още по свободни, но въпросът е принципен. Тя и козирката дето падна е само една, но отне човешки живот. Ако някой в тези единично заети, според теб тротоари блъсне моето дете или твоето за мен и за теб няма да има значение, че повечето са свободни, нали?



Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Emona_d]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано25.03.08 13:01



Всички искате да има място на тротоарите за пешекодци и основно майките с деца да са на безопасно място, а на улица Гладстон точно пред новата детска градина има и нов тротоар, а всички хора и основно майките с деца преминаващи по улицата, никога не се качват на тротоара. И капака на всичко е че когто паркират хората колите си пеше ходците са недоволни когато някой не ги изчака да минат и се налага те да почакат да паркират колите за да могат да преминат по улицата.



Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Emona_d]  
Автор ADMlN$ (...реже наред.)
Публикувано25.03.08 22:00



Точно така! Въпроса е принципен!
Дали е нормално да се налагат административни мерки за нарушаване на правила, когато не е осигурена възможност жителите да спазват същите тези правилата.


Поставяш един въпрос на който еднозначния отговор няма да ми хареса. Принципно кола или каквото и да е превозно средство няма работа в зона определена за пешеходци. Тук съм съгласен с теб. Но съгласи се, че паркирайки на тротоара вероятноста някой да блъсне моите или твоите деца е минимална - почти нулева. Далеч вероятно е подобно нещо да се случи, когато децата вървят по платното заради заетите с паркирали автомобили тротоари. А сега ще ме обвиниш в дебелокожие или дори не намирам подходяща дума. В тази ситуация, шофьора който кара с позволената от ЗДП скорост в определеното за това място ли ще е виновен или човека който върви на неопределено за това място? Да знам! Изопачавам думите ти но това е ситуацията. Сори!
Замислих се за нещо друго! Ти си шофьор предполагам ( без да се обиждаш, но кой ли не е с тези 30-на денвени курсове и занижения праг на изпита ). Колко пъти досега си паркирала на тротоар? Аз нито веднъж - всъщност веднъж в задъдена уличка в централната част на града. Може би е въпрос на кулутура на шофиране. Не знам! Лично аз никога не бих спрял на тротоар само и само да съм на 5 метра от мястото за което съм тръгнал.
И все пак не съм си променил мнението, че общината трябва да осигури паркоместа ( платени ли не ) преди да започне да налага глоби.

The world ain't what it seems, is it?

Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: _Mepakлия_]  
Автор Heизвecтeн (Приятел)
Публикувано26.03.08 08:28



Хората не се движат вече по тротоарите, защото минават десет метра по тях, и след това - двайсет по улицата, заради паркираните коли по тротоарите. И аз като тръгна да се разхождам и се наложи да сляза от, и кача на тротоара десетина пъти в рамките на десет минути - ми не, благодаря, предпочитам да си се движа само по улицата, колкото и да е опасно. То прочее, се виде, че и по тротоарите не е никак безопасно, още повече пък по главните улици, така че..

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"


Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Heизвecтeн]  
Автор roum (приятел)
Публикувано26.03.08 09:51



Предлагам да се организира ден без коли примерно 1 юни и всички пешеходци на този ден да вървят по улиците. Тогава шофьорите ще осетят какво значи да нямаш изход


Това беше в кръга на шегата, ама много ми се иска да стане някой ден.




Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Emona_d]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано26.03.08 14:07



Във Варна става все по-ужасно да се разходиш с приятели по центъра или изобщо из града. Просто вече няма условия за това, колите са навсякъде и тротоарите са заети до дупка, особено в централните улички. Особено дразнещо е примерно в Гръцката махала ако вървиш по някоя уличка си принуден да вървиш по платното за движение и през 30 секунди трябва да се присламчваш до паркираните джипове и други скъпчийски коли за да дадеш път на минаващата кола. Отвратително е. И вече единственото място където можеш спокойно да се разходиш, без да си нащрек за това поредното МПС да изскочи отнякъде е Морската градина и Княз Борис. Където м/у другото колите започват все повече и повече и там да навлизат. Накрая ще останем без едно такова спокойно място!!! Живея в р-н Младост и дори там по междублоковите улички постоянно минават коли, неописуемо дразнещо е! И то много често се случва по някоя такава тясна уличка да премине някой лумпен с издухания си Голф със скорост 2-3 пъти по-висока от допустимите 40 км/ч да изреве мощно с раздрънкания си двигател или пък да набие спирачки и да изкара ангелите на някой не дай Боже да се случи нещо по - страшно. И това е ежедневие. Варна и София растат хаотично без никаква уреденост и регламентираност. Всеки си прави каквото поиска, но накрая всичко това ще доведе до колапс на двата града, като София е първа, разбира се. И къде е изхода?... Кога най-накрая ще се вземат мерки?! В частност за Варна - колко обществени паркинга имаме? Колко от тях подземни или на няколко нива? Какъв ни е градския транспорт? Колко процента от линиите са редовни? Трамваи няма и няма никога да има, за метро няма да говоря вече, тролейбусните линии са 3...всички ги знаем какви са, в неделя даже 1... Ами в София поне има голямо разнообразие от градски транспорт, който е много по-редовен от нашия и човек там има доста варианти да стигне от точка А до точка Б.

Нашите варненски общинари се правят на ударени по въпроса за градския транспорт. А във Варна все още имаме шанс да заложим на него, за избегнем ужасите в движението по центъра. Поразен съм от тези специалисти и архитекти, които изготвят новия ОУП. Те изобщо живеят ли тук, сблъсквали ли са се с битовите проблеми на варненци? То само разчетите им за 490 хил. души население след 22 години показват колко им е ясно всичко.
Излязох малко извън темата, но се надявам да се съгласите с мен.



Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Bat_Vanio]  
Автор Emona_d (познат)
Публикувано26.03.08 14:46



Абсолютно съм съгласна с теб, че Общината нищо не прави за да се облекчи положението. Събарят се старите къщи, строят се кооперации една до друга, които уж трябва да имат съответния брой гаражи или паркоместа, но ... на практика не е така и няма къде да се паркира.
Елементарно погледнато винаги може да се намери виновен, определено Общината е виновна, че няма паркинги, но това не може да ни дава право да вършим други глупости, като паркираме по тротоарите.
Честно казано изобщо не ме интересува и не ми е работа да знам, задължение на коя точно полиция е да санкционира нарушителите. Просто си вървях, заобикалях колите и се молех да не се налага детето ми да върви по този път.
Иначе аз по-често се придвижвам с автомобил, рядко вървя пешком, но наистина ми коства много нерви и усилия да се провра между спрените и движещите се коли.
Приятен ден на всички и честита пролет!!!



Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Emona_d]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано26.03.08 17:21



Има и нещо друго, на което струва ми се не се обръща внимание - че липсата на достатъчно места за паркиране е само едната страна на проблема. Другата е, че българина е голям простак по отношение на това, че за паркиране трябва да се плаща. Какво имам в предвид. Да преположим (не че ще стане, ама все пак), че общината направи в центъра под шадравана паркинг, за който се плаща 1 лв на денонощие. 100% съм сигурен, че поне 90% от шофьорите ще обикалят по 0,5-1 час и ще изгорят за по 5-10 лв бензин, докато намерят някъде свободен тротоар, но няма да дадат 1 лв за паркинг.





Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Emona_d]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано26.03.08 17:38



В отговор на:

Абсолютно съм съгласна с теб, че Общината нищо не прави за да се облекчи положението. Събарят се старите къщи, строят се кооперации една до друга, които уж трябва да имат съответния брой гаражи или паркоместа, но ... на практика не е така и няма къде да се паркира




До скоро така беше. Още в първите дни на новия мандат Кирчо спря на доста строителни предприемач издадените строителни разрешения за проверка. Колко места за паркиране разполагат кооперациите. Вече не може да мине номера без подземни паркинги и на партерния етаж магазин.

Изобщо всички тези кооперации без гаражи с символ на беднотията и ориенталския манталитет на българина. Малки предприемачи, който играят на дребно. Гледат всичко да им излези по-евтино. По на далавера на партера да има магазини вместо гаражи. Подземните гаражи за някой от тях бяха научна фантастика. Как ще дадат пари за такова нещо да не с луди да се набутат. После няма да останат пари за нови коли и любовници!



Тема Re: Паркиране по тротоарите?нови [re: Capt.Vimes]  
Автор ivo.t (непознат )
Публикувано16.05.08 12:08



Дълго време се колебаех дали да взема отношение по темата, но ето на какво бях свидетел вчера:



Може и да не си личи много на снимката, но на улицата има място за поне две коли, но този реши че трябва да паркира на тротоара. От колата се показа някакъв боядисан палячо, който заяви, че там му бил офиса, той винаги така паркирал и никой не може да му каже къде и как да (не) паркира. Това според мен потвърждава, че трябва да се вземат доста сериозни мерки (разбирай санкции) и колкото повече се отлага във времето, толкова по-лошо ще става. Съмнявам се дали някой "отговорен фактор" ще прочете написаното и ще вземе мерки, но ми се иска да е така ... Крайно време е някой да направи нещо срещу анархията, която властва в града ни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.