Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 22.05.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема регистрация на МПС в КАТ Варна  
Автор vesoldo (непознат )
Публикувано12.03.08 19:35



странно деление на хората съществува в КАТ Варна...тук те се делят на собственици и на пълномощници...като съответно и опашките са две...недай си Боже някой от роднините ви да е възпрепятстван да извърши пререгестрация на МПС-то си в КАТ и да ви е направил пълномощно - това автоматично ви изпраща в девета "глуха"....за пълномощниците е определен само един и то най-късия канал, който побира само 4 автомобила и то за времето от 13:30 до 16:00, но дефакто около 15:00 часа се преустановява подреждането на автомобили пред канала...същото важи и за представителите на фирми, като в 99% от случаите управителите изпращат свой пълномощник да го представлява в КАТ...че шефа си има друга работа а тя е как да управлява фирмата си, а не да губи цял ден в КАТ за дейност, която в нормалните държави става за 15 до 30 минути... на същия хал са и лизинговите фирми и автосалоните "дръзнали" да облекчат своите клиенти като им предложат целият пакет от фактурата до регистрацията на автомобила...и всичко това се обяснява с извадка от някаква заповед разлепена в КАТ като по незнайни причини не е посочена от кого е разписана...



Тема Re: регистрация на МПС в КАТ Варнанови [re: vesoldo]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано12.03.08 20:43



Ох пиле............
Колко е дъвкана тая тема..........

Няма оправия тая сган,не се кахъри.....
България!

Мога да устоя на всичко ,освен на изкушението


Тема Re: регистрация на МПС в КАТ Варнанови [re: vesoldo]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано13.03.08 11:13



Изобщо не ми отваряй устата за 'пълномощниците' моля те. В понеделник пререгистрирах и сменях номера и трябва да ти кажа, че едни и същи хора ме прередиха многократно, обаче се потупваха по рамената със служителите. Мен ме натикаха на 1-ви канал докато на 2-ри течаха като река, обаче все 'пълномощници'. Бях там в 7.30 и си тръгнах в 15.00. И то все заради такива 'упълномощени'. Дори видях как се пъха нещо в джобчето на единия проверяващ. Същия по-късно докато нещо му обясняваше някой как в София искали някакви си пари под масата каза на висок глас 'Еееее, нали знаеш, първо даваш после получаваш, това е живота'. Да не говорим за номерата на колите на служителите. 9669, 5678 и т.н.



Тема Re: регистрация на МПС в КАТ Варнанови [re: ls1]  
Автор Heизвecтeн (Приятел)
Публикувано13.03.08 11:44



Мдаа, това с "пълномощниците" определено вече може да се нарече "бизнес"

. Направили са си канал със служителите и вече се чувстват като у дома си там. Един вид - искаш да минеш по-бързо, по-лесно, с минимум усилия? Еми, плащаш си, допълнително, нали.. А би следвало това да е цел на самите служители и управление, БЕЗ да си плащаш допълнително.

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"

Тема Re: регистрация на МПС в КАТ Варнанови [re: ls1]  
Автор vesoldo (непознат )
Публикувано13.03.08 19:21



мисля, че си в грешка...защото аз също бях упълномощен и от понеделник минах чак днес, четвъртък...във вторник минаха 8 автомобила, в сряда 4.....работя в автосалон и съм често в КАТ, но не съм виждал досега "да се мушка нещо в джоба"...а колкото до номерата, те се плащат с държавна такса и всеки може да си купи ако иска...отделен е въпроса, че това го няма никъде в белия свят...да си плащаш за "по-така" номер....



Тема Re: регистрация на МПС в КАТ Варнанови [re: vesoldo]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано13.03.08 21:46



Не ми говори глупости моля те. За номерата се плащала, добре, обаче как така служителите там са с такива номера? Аз ако ида да искам 9669 някой ще ми го даде ли? Няма начин. А ченгето има. Как става тоз номер щом са неподкупни свети води ненапити?

Аз оставам с впечатление, че теб ти е криво че не те пускат с предимство. Така ли е? Аз видях как докато вися на канала на втори канал минаваха САМО пълномощници и минаваха много бързо! Оглеждаше ги тоз юнак младия дето малко като Краси Каракачанов изглежда. А парите в джобчето му ги сложи оня плешивия мазен циганин с бмв-то.

Виж сега, няма смисъл да спорим. Истината е че има хора там които си плащат да минават бързо и също така плащат за да минават другите бавно (и следващия път да идат при тях). Такива като мен, собственици, и такива като теб, неплащащи пълномощници им се показва ясно, че безплатен обяд няма.

Много е жалко това. Баш там където грам корупция не трябва да има - и се вижда с просто око. Как да спазваш после законите в тая държава?! Свини.



Тема Re: регистрация на МПС в КАТ Варнанови [re: ls1]  
Автор SKN (turbo)
Публикувано14.03.08 06:55



ls1, разбирам негодуванието ти, но ти освен тук във форума, някъде другаде оплака ли се? подадели жалба или нещо от този род?

Щом смяташ, че това не е редно направи нещо, защото ако и ти бездействащ и аз бездейства, нищо няма да се промени нали?

Друг е въпроса, че някой хора им излиза по-евтино да си плащат и да бутат рушвети.



Тема Re: регистрация на МПС в КАТ Варнанови [re: ls1]  
Автор vesoldo (непознат )
Публикувано15.03.08 09:56



по повод на това че на втори канал "пълномощниците са текли като река" ако беше наистина така, то нямаше от понеделник да мина чак четвъртък и аз въобще нямаше да отварям тема за това, нали?...елементарно Уотсън



Тема Re: регистрация на МПС в КАТ Варнанови [re: SKN]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано15.03.08 10:36



Защото няма документално нарушение. Системата е направена така, че да има дупки в нея. От какво де юре да се оплача?



Тема Re: регистрация на МПС в КАТ Варнанови [re: vesoldo]  
Автор ls1 (Варна)
Публикувано15.03.08 10:40



Според мен бъркаш каналите. Най-далече извън сградата са камионите, после в сградата е първи канал, следва втори - този който като минеш през него и директно излизаш после през отворената врата насреща, и накрая е тоя канал дето края му опира в смяната на номерата. Аз бях на първи, ти на кой беше? Защото на втори наистина най-бързо вървяха от всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.