Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 30.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нов ОУПнови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано26.05.08 14:55



Пич, ходил ли си от Варна до Балчик? Колко километра е разстоянието, а? А колко километра между двата града не са застроени?


Лятото като се прибереш в България тръгни на север от Приселци до Балчик и ще видиш колко е дълга агломерацията...



Тема Re: Нов ОУПнови [re: Пaвчyko]  
Автор pi4-ot-sofia (минаващ)
Публикувано26.05.08 16:22



Не знам дали може да е повече от разстоянитето между Нови Искър и най-западните части на Перник, в посока Кюстендил. Това са около 40-50 км. индустриализирани зони с развита тежка (преработваща) промишленост, като това разстояние не е една тънка застроена ивица край морето с малки вили. Има десетки железопътни гари, няколко големи ж.п. възли, изградена от десетиления насам инфраструктура, в тази агломерация живеят над 2 млн. души, които ежедневно пътуват от и към нейни ралични части. В рази агломерация се произвежда може би почти половината от БВП на България.

А за Варна, вече съм си планирал идване, даже и с билет съм се снабдил. но едва ли ще тръгна да обикалям цялата околия там. Ходил съм обаче от Варна до Златни пясъци и без да искам да обидя когото и да било бих казал, че през по-голямата част от пътя единственото красиво нещо е морето...



Тема Re: Нов ОУПнови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор review (новак)
Публикувано26.05.08 18:29



Явно си забил и си гледал в една точка.


Пич, ти като си си наумил още преди идването си да търсиш кусури на града, нормално е да виждаш само морето. Аз всеки ден пътувам от кв. " Левски " до ВСУ и как така всеки път вижам по нещо ново, което ме зарежда с положителна енергия и ме кара да съм горд, че живея във Варна ? Може би защото гледам от хубавата страна, което ме кара да се чувствам щастлив, а от това по-важно няма.Аз лично не си губя нервите и времето да плюя твоя и който и да е друг град :)
Има много хубави вили, но естествено има и много такива, на които не им е там мястото.Просто повечето богати хора, които живеят там са си чисти селяни.Ти му предлагаш за тези пари, които смята да инвестира в къщата си, нещо по-рационално, по-красиво, по-практично, но той си знае неговото. Докато 50%+ от инвеститорите в България са такива, няма защо да се чудим че инфраструктурата и архитектурата ни е на такова клозетно ниво.



Тема Re: Нов ОУПнови [re: pi4-ot-sofia]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано26.05.08 19:32



Пич, аз живея точно там - малко преди Дружба в двуетажна бяла къща с керемиден покрив и храсти за ограда, а не зид. В двора има толкова много дървета, че от къщата се вижда само малка част от втория етаж и покрива... Имам си и тераса от която през една пролука сред дърветата мога да се любувам на морето, а долу е окосената поляна върху която се търкаляме с три годишната ми племенница... Ей това за нищо в София не бих го заменил!





Тема Re: Нов ОУПнови [re: Пaвчyko]  
Автор SKN (turbo)
Публикувано27.05.08 11:13



A инфраструктурата на какво ниво е?





Тема Re: Нов ОУПнови [re: SKN]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано27.05.08 13:50



Имаме нов асфалт от къщата до пътя Варна-Зл. Пясъци и вода, ток, телефон, ADSL...





Тема Приемат Общия устройствен план на Варна през проленови [re: roum]  
Автор review (новак)
Публикувано23.06.08 19:10



Приемат Общия устройствен план на Варна през пролетта

Към края на пролетта на следващата година би трябвало да имаме окончателно приет Общ устройствен план, съобщи за chernomore.bg главният архитект на община Варна Иван Трендафилов. Очакваме до дни да бъде готова и последната част от документацията за екологичната обосновка към плана. Ще разполагаме с нея най-късно до края на месеца, поясни Трендафилов. По думите му това означава, че планът ще бъде комплектован на 100% и ще може да започне процедурата по неговото предварително одобряване. Това включва и публичните обсъждания, които ще бъдат обявени по съответния ред във всички райони.
Проектът се забави малко, тъй като законодателството ни се промени през последната година, когато се работеше върху плана. Иначе по разчетите ти ни през лятото той трябваше да бъде приет, за да започне работата по окончателния проект, обясни Трендафилов. Според него сега процедурата се е изместила във времето с около 2 месеца. Смятам, че през октомври можем да имаме приет предварителен проект на Общия устройствен план. Ако към него няма много забележки и корекции, които ще бъдат в резултат от обсъжданията и становищата на ведомства, министерства и пр., в рамките на 4-6 месеца може да се изработи и окончателният проект, а към края на пролетта на следващата година той би трябвало да бъде приет, посочи главният архитект.

Хайде де , откога го чакаме този ОУП да го видим





Тема Re: Приемат Общия устройствен план на Варна през пнови [re: review]  
Автор Bat_Vanio (селтак)
Публикувано24.06.08 13:03



Да ги изчакаме да си оправят далаверите , всичко да се разпредели докрай, да няма недоволни и тогава вече ще го приемат!





Тема Тайният план :)нови [re: Bat_Vanio]  
Автор review (минаващ)
Публикувано24.07.08 19:45



Тайният план

Проект на нов Общ устройствен план (ОУП) на Варна ще узакони хаоса от последните годни

В петък проектът за нов ОУП на Варна трябва да бъде приет от общинския съвет. Оказва се обаче, че това е най-тайният план, който Варна някога е имала.

Градът ще се разраства на юг и на запад и постепенно ще завземе съседните общини. В островната зона под Аспаруховия мост ще израснат небостъргачи, трафикът в центъра ще "слезе" под земята, а мост край Казашко ще поеме колите, които ще се движат по крайградски ринг с начални точки Златни пясъци и Албена. Точно толкова фантастично звучат идеите, заложени в проекта за нов Общ устройствен план (ОУП) на Варна. Документът, който закъсня с години, трябва да даде регламент за застрояването на отдавна превърналите се в "критични" зони като историческата част в центъра на града, кварталите "Бриз", "Галата" и Морската градина. Факт е обаче, че дълго преди планът да е станал реалност, работата по "бъдещето" на Варна е свършена лакомо и през пръсти. Резултатът е видим - градът, който според статистиката и местната администрация се развива най-динамично в България, изглежда все по-провинциален, хаотичен, тесен и безличен.

Според архитекти онова, което се случва с града през последните няколко години, може да бъде определено с една-единствена дума - "безобразие". Строителството на базата на т.нар. план-извадки става на парче без съобразяване дори с наличната подземна или надземна инфраструктура. В същото време в райони като "Траката", "Бриз", "Акчелар" и др., където вече живеят десетки хиляди варненци, прокарването на път, ток, вода или канализация е оставено на произвола. Общината на практика е абдикирала от задълженията си по благоустрояването на тези райони точно заради безотговорното издаване на ПУП-ове, несъобразени с градоустройствените концепции. Така улиците там вече рядко надхвърлят ширината на добруджанските синори.

"Отговорният подход към ОУП на втория по големина град в България предполага, преди влизането си в ОбС той да бъде подложен на обществено обсъждане, разглеждане от експертния съвет в община Варна и регионалната секция на Съюза на архитектите (САБ), да бъде обсъден от отделните районни кметства, казва председателят на САБ - Варна, арх. Димитър Стефанов. Нищо от това обаче не се е случило. Така на практика ОбС ще одобри план, без каквато и да е тежест, и ще отвори вратите за продължаване на строителството във Варна на базата на план-извадки. Това всъщност е мечтата на всеки администратор", твърди арх. Стефанов.

Ако процедурата по изработването и приемането на ОУП на Варна беше следвала закона и правилата, след приемането му той би трябвало да даде стратегическата визия за развитието на града и да защити обществения интерес. На практика обаче в петък администрацията на варненския кмет Кирил Йорданов ще предложи на одобрение от ОбС един никому неизвестен, тайно подготвен и миниран от частни и корпоративни интереси ОУП на Варна. Едно доказателство - одобреният проект на бизнесмена Георги Гергов за строеж на 30-метрова сграда на мястото на т.нар. Дупка в центъра на Варна. Тя между другото се намира именно на територията на археологическия резерват "Одесос". Така прецедентът вече е открил пътя за превръщането си в практика. А това обезсмисля всякакви нови устройствени планове.

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=530077

Ще ни застрояват до задушаване. Вчера прочетох една много радостна новина във в. " Труд ", че по 3-4 хотела на седмица фалират по Черноморието, и по конкретно мисля че беше Слънчев Бряг. От една страна е лошо, но от друга има и нещо позитивно в това. :) Може пък да се стреснат малко :)



Тема Re: Тайният план :)нови [re: review]  
Автор Bat_Vanio (селтак)
Публикувано24.07.08 20:07



Докато ни управляват мафиоти, чиято лакомия не знае граници, така ще е!

И това раздухване за метрото май е чисто и просто прах в очите на и без това приспаното общество.

Но аз се питам кога най-сетне ще дойде точката на пренасищане в тази ситуация, продължаваща вече много години, кога народа ще се осъзнае какви безчинства стават на негов гръб и ще се промени всичко към по-добро? Някой знае ли отговора?

Редактирано от Bat_Vanio на 24.07.08 20:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.