Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:41 27.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: “Бизнес и търговски център”- Варнанови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано02.02.08 19:04



В отговор на:

На малки обеми се изграждат кичозни жилищни сгради, истински архитектурни безсмислици.




Точно това казах и аз...

Takve kao ti i takvi kao ja idu skupa samo u filmovima...

Тема Re: “Бизнес и търговски център”- Варнанови [re: tanashubav]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано02.02.08 19:40



Видя архивната снимка, която със сигурност е отпреди 1965г. Прочете и мнението Рушито, че голяма част от града е построена на ново в перода 1965-1980г.
Именно в този период населението е нараснал най-много 1965г. 180 110 души до 252 525 души през 1975г. Като направиш една справка, какво е направено в този период и ти става ясно.
Девненските заводи се строят тогава, прокопава се канала и през 1974г. се пускат експлоатация пристанище Варна-запад. Тогава се построяват основно курортите, широк център, чайка и Левски. Като се всичко се изпипвало булеварди, улици, паркинги, детцки градини, училища и магазини. Не като през 80-те годни панелни блокове насред поляните.
Символи от този период с Дворецът на културата и спорта, Аспарухов мост , планетариума , аерогарата, автогарата, морска гара, х-л Интернационал, магазините по Вадисалав.



Тема Re: “Бизнес и търговски център”- Варнанови [re: Пaвчyko]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано02.02.08 19:50



Днешното време определено не е златен период на Варна. Някой неща куцата. Както ти и Bobo казахте няма достатъчно инвестиции в промишленост, Танас отбеляза, че няма пари за инфраструктура.
Мисля да пусна малко архивни снимки от онуй златно време!

Редактирано от akosta на 02.02.08 20:01.



Тема Re: “Бизнес и търговски център”- Варнанови [re: akosta]  
Автор Alykard ()
Публикувано02.02.08 20:41



то и за всеки бг град не е златно време,освен за софия може би




Тема Re: “Бизнес и търговски център”- Варнанови [re: Alykard]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано02.02.08 20:49



Да, там дори контейнерите за боклук преливат от "злато"



Takve kao ti i takvi kao ja idu skupa samo u filmovima...

Тема Re: “Бизнес и търговски център”- Варнанови [re: Пaвчyko]  
Автор Alykard ()
Публикувано02.02.08 20:57



мисълта ми беше,че както държавата така и чужди инвеститори наливат супер много пари там,не че преживява морален или естетически просперитет






Тема Re: “Бизнес и търговски център”- Варнанови [re: tanashubav]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано02.02.08 22:30









Тема Re: “Бизнес и търговски център”- Варнанови [re: Alykard]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано02.02.08 23:34



Във вашия форум бяхте почнали една интересна дискусия за раждаемостта в България. В тия данни за областите няма нищо учудващо. Има много села в депопулация и градчета с затихващи функции.

Обаче данните за отрицателния прираст на София-столица???

Въпреки, че София е най-богатия град в страната и най-много се инвестира, води хорото с отрицателния прираст на страната. Ако се замисли човек тоя прираст дето го дават и НСИ и ГРАО единствено се дължи на заселниците. Което не мисля, че много похвално за столицата да смучи от жизнените сили на България!
Като имат пари да раждат деца!




Едно нещата, който ми харесва във Варна, че много млади хора искат да имат деца.Осъзнават, че света не свършва с тях, а трябва и да продължи след тях. Града може да се развива и без заселници, той може се движи напред и на естествения си ход.






Тема Re: “Бизнес и търговски център”- Варнанови [re: akosta]  
Автор Alykard ()
Публикувано02.02.08 23:57



Тъпата тема я почна един заблуден фен на статистиката ,вярващ във всяка журналистическа глупост,та по темата демографията е може би най -големия проблем в бг и не съм опитимист ,че с вдигането на стандарта,което ще дойде рано или късно,колокото и некъдърни политици да имаме,хората ще раждат повече,в западна европа стандарта е висок и пак населението застарява,най-мощната икономика в Европа-Германия също е с отрицателен прираст,макар и минимален,а в страни с нисък стандарт раждаемоста е висока-Мексико,Китай и тн изводъд колкото по-висок стандарт толкова по-малко деца,май тук голямо влияние оказва и манталитета хората и тяхното мислене,забелязал съм,че много млади жени не искат и да чуват за второ дете,дори те и съпрузите им да имат добри доходи за България

то по тая логика ако се върви 2:1 след х на брой години няма да има българи въобще,дори и европейци,наскоро дори папата призова семействата в европа да не бъдат толкова алчни и да имат по повече деца
пс ти нали беше женен,имаш ли дете всъщност,ако не емного лично де

Редактирано от Alykard на 03.02.08 00:11.



Тема Re: “Бизнес и търговски център”- Варнанови [re: Пaвчyko]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано03.02.08 12:11



Не знам дали преливат от злато, ама определено им излизат златни с това балиране и депониране на 130км от София






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.