Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 13.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Накъде отиват нещата вече...нови  
Автор Asset (asset.at)
Публикувано14.01.08 23:17



Вестник АТАКА
http://www.vestnikataka.com/?module=displaystory&story_id=42048&format=html

Кабил строи джамия върху държавна земя

Уважаема редакция,
Считам за мой граждански дълг да Ви информирам, че на пъпа на Варна, в непосредствена близост до Окръжна болница и православния храм "Света Петка", тайно (без изискваните от закона информативни табели) се строи нова джамия! Не далеч има друга такава - до сградата на съда. Любопитно е как след събарянето на бившата втеринарна болница (парцелът е собственост на Министерството на земеделието и горите!!!) се разрешава строителство на такова съоръжение на пресечката на ул. "Ген.Колев" и "Македония". Ако някой е забравил, ще му припомня как си казва министърът на земеделието - Нихат Кабил. Достатъчно срамно е, че ни управляват не българи, но техните своеволия нямат край. В нашия централен квартал не знам да имаме съграждани, изповядващи исляма. За кого се строи джамия? Или целта е да се скандализира обществеността, да се пречи на спокойствието на болните и да се тормозят живущите чрез постоянно повтаряне на молитви на неразбираем език? Моля ви да съдействате за разнищването на този скандален случай.
Иван Тодоров, Варна



Тема Re: Накъде отиват нещата вече...нови [re: Asset]  
Автор minius (непознат)
Публикувано15.01.08 10:05



Вестник Атака не е най-безпристрастния източник на информация. А Атака е толкова опасна за България партия, колкото и ДПС, ако не и повече... Добре че почва да се разпада полека-лека.



Тема Re: Накъде отиват нещата вече...нови [re: Asset]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано15.01.08 12:29



Ами ако всичко това е вярно какво се чудиш? Това са закономерности, това е напълно очакван процес за България, който полека-лека се осъществява.



Тема Re: Накъде отиват нещата вече...нови [re: Bat_Vanio]  
Автор Don_Lino (varnaaddicted)
Публикувано15.01.08 15:22



Мисля, че е съвсем нормално всеки българин да се възмути от подобни проекти, без да е член или симпатизант на Атака! Ако това е вярно, ми се струва повече от нагло и задължително трябва варненци да се противопоставим





Тема Re: Накъде отиват нещата вече...нови [re: Don_Lino]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано15.01.08 18:07



Трябва! Ако искам да слушам ходжа, ще ходя в Турция. Ако искат да се молят, да строят джамий без минарета и ориенталските крякания на ходжите в публичното пространство да бъдат забранени - както е в Швейцария. Но това, за да стане, трябва обществен натиск.
От около година всеки ден гледам цирк по няколко пъти на ден в съседната лаборатория - в началото ми беше смешно, но в един момент просто започнах да не го издържам... Един арабин физик си практикува вярата и по няколко пъти на ден вика и се кланя...

Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda


Тема Re: Накъде отиват нещата вече...нови [re: Пaвчyko]  
Автор minius (непознат)
Публикувано16.01.08 10:15



Мястото е доста централно и скъпо, едва ли ще бъде похабено за джамия. Има други неща, от които падат повече пари.



Тема Към Европанови [re: Asset]  
Автор PyшиBapнaлиeв (член)
Публикувано16.01.08 11:16



Засега Варна има само 1 джамия.Няма никакъв проблем според мен да се вдигне още една на по-централен булевард.В града ни има малцинства. Работят и много строители от Делиормана.Ще недоволствате още повече,ако опънат килимчета в центъра или в някой парк и там се молят.А в джамията на никого не пречат.Да не забравяме колко нови църкви се строят в града ни,а някои от тях дори са спорни и нежелани от живеещото наблизо християнско население.У нас има свобода на религията по конституция и закон.Някои от вас дори предлагат задължително вероучение в училищата.Е,една джамия до окръжна болница е стъпка в правилната посока към религията.Павчуко няма от какво да се дразни,колегата му просто си изпълнява религиозните обязаности. Защо сте недоволни,че ходжата ще чете молитви от минарето?Мюсюлманите във Варна пък може да искат да се забрани биенето на камбаните на катедралата и останалите църкви.Ще кажат,че това ги дразни.И какво ще им отговорите тогава,а?



Тема Re: Към Европанови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано16.01.08 12:10



Не ме интересува какво изпълнява - на мен ми пречи да си върша работата за която съм там. Сериозно се замислям скоро дали да не се жалвам, щото и на колегите ми пречи, но те от чиста куртоазия нищо няма да направят,а ще продължават само да викат "Ох, пак ли стана време!?" при всеки следващ вой на умряло...
Религията всеки да си я практикува вкъщи. Публичното образование трябва да е отделено от религията, както и държавата е отделена от религията (и все още не съвсем...). - Никой не е длъжен да е християнин, мюсюлманин или от друга религия. - Само ще губят времето на децата с врели-некипели. Който пък държи децата му да ги учат тия неща да ги праща на специализирани часове по църквите и джамийте.
Интересно ще бъде ако бойните знамена на БА наред с поповете минават и ходжи да ги освещават...
Викането от минаре е съвсем различно от биенето на камбана. - Звукът на камбаната не е човешки език. Езикът е нещо много повече от звук - той е израз на етническа принадлежност.

Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda


Тема Re: Към Европанови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано16.01.08 18:08



Във Варна наистина има много турци от Делиормана. Само че те почитат св.Парастас!
Надявам се че си ме разбрал какво искам да кажа.





Тема Re: Към Европанови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.01.08 18:24



Мюсюлманите във Варна пък може да искат да се забрани биенето на камбаните на катедралата и останалите църкви.Ще кажат,че това ги дразни.И какво ще им отговорите тогава,а?

Отговарям им:
Чл. 13.
(3) Традиционна религия в Република България е източноправославното вероизповедание.


Познай кое цитирам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.