Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 30.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ледена пързалканови  
Автор elzbieta (непознат )
Публикувано27.12.07 16:09



Здравейте,
Работи ли вече ледената пързалка в Младост? Има ли някой впечатления и инфо за цените ако е вече действаща?



Тема Re: Вход-безплатен!нови [re: elzbieta]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано27.12.07 17:01



Засега. За съжаление още не е готова. Има покрив и трибуни, но основната част - пързалката, я няма. Може да поиграеш волейбол, голф или футбол вместо това там (съдейки по ника ти последното едва ли те влече).

Между другото никога не съм се пързалял с кънки (без тях съм, а брат ми е изпълнявал сложни пируети оценени по достойнство в рентгенологията). Любопитно, колко ли от клубарите са карали кънки?



Редактирано от Capt.Vimes на 27.12.07 17:02.



Тема Безплатен ама друг път !нови [re: Capt.Vimes]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано27.12.07 18:55



Две медицински сестри и двама фелдшери ще се грижат за контузили се на ледената пързалка в спортно-развлекателния комплекс в "Младост". Площта на съоръжението е 800 кв.м и по леда могат да се плъзгат над 100 любители на зимния спорт. Билетът е 3 лв. за час и половина, а кънки под наем за същото време ще струват 2 лв. Още лев ще струва на посетителите ползването на гардероб. За деца до 18 години намалението е 50 процента. Предложението в тази категория да бъдат включени и студентите не събра мнозинство в пленарната зала преди две седмици, когато общинските съветници утвърдиха цените. Пързалката е отворена за посетители по 12 часа дневно, 7 дни в седмицата. Ако сте сред първите, ще се уредите с кънки, тъй като бройките при откриването са 300 чифта.

Преди Коледа немски експерти инсталираха специално винилово покритие на съоръжението, което ще позволява то да запази нужната температура на ледената повърхност дори ако през лятото жегите стигнат до 40 градуса. Това прави варненската пързалка уникална за страната, тъй като столичната не може да се похвали с такива екстри. Съоръжението обаче ще бъде открито в първите дни на 2008 въпреки намеренията на общинската управа то да отвори врати за празниците. Според източници на "Морски Дневник" една от причините е забавянето с вноса на хладилния агрегат. По непотвърдена информация инструкторите от Националната спортна академия, които трябва в първите седмици да обучават начинаещите, са предпочели да започнат работа във Варна след Нова година.

В екипа, който ще обслужва варненската ледена пързалка, има трима шофьори на ролбата и шлосер, който да поддържа кънките. Общо персоналът е 32-ма души. Това са първите назначения в новата общинска структура "Спорт за всички". Служителите в нея занапред ще се грижат и ще стопанисват общинските спортни комплекси. Годишно само за заплати на работещите на пързалката общината ще отделя над 168 500 лв. Цялостната издръжка на съоръжението се очаква да надхвърли 600 000 лв. годишно. Приходите ще са три пъти по-малко, пресмятат от общината.





Тема Re: Вход-безплатен!нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано27.12.07 22:51



Аз карам кънки на лед



Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda

Редактирано от Пaвчyko на 27.12.07 22:51.



Тема Re: Аз влязох без пари преди 2-3 денанови [re: morfias]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано28.12.07 09:26



Даже и на леда стъпих





Тема Re: Аз влязох без пари преди 2-3 денанови [re: Capt.Vimes]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано28.12.07 23:02



Е работи ли ? Кажете нещо по-конкретно ? Трябва ли да се плаща нещо или да си носим кънки от вкъщи ? Как е трябва ли предварително записване ?



Тема Re: Аз влязох без пари преди 2-3 денанови [re: morfias]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано29.12.07 08:57



Аз си мислех, че стана ясно от първия ми пост. Не работи. Входа на строежа е безплатен. Има трибуни, покрив, на земята ясно е очертано мястото на пъралката и има даже някакъв лед. Май няккви дечурлига пробваха си играеха върху него.



Тема Re: Вход-безплатен!нови [re: Пaвчyko]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано05.01.08 18:14



Абе ко стана отвориха ли я тая пързалка вече ? Някой може ли да даде точното местоположение на пързалката че гледам в Google Earth няма нищо , само някви изкопи ама не съм сигурен дали са на пързалката ?





Тема Re: ледена пързалканови [re: elzbieta]  
Автор clipse_ (998)
Публикувано05.01.08 20:08



дебилна работа....ледена парзалка в мол...
вместо да направят огромен кофишоп



Тема Re: Вход-безплатен!нови [re: morfias]  
Автор Пaвчyko (непукист)
Публикувано05.01.08 20:35



Излез на улицата - пързалката е безплатна за всички варненци



Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.