Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:50 10.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Паметник на Цар Калояннови  
Автор Emona_d (познат)
Публикувано05.12.07 20:36



Видяхте ли

, който ще поставят на площада пред съда?



Тема Re: Паметник на Цар Калояннови [re: Emona_d]  
Автор bObbO (член)
Публикувано05.12.07 21:42



Според мен поставянето на този паметник там е едно зле изпълнено добро намерение. Би трябвало да има повече въздух около него, сега е (ще е) сбутан близо до дърветата и ми изглежда малко захлюпен. Пък не мога да му измисля добро място... може би в градинката до архива...



Тема Re: Паметник на Цар Калояннови [re: Emona_d]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано05.12.07 22:04



Бреее не може ми зареди снимката!

Иначе защо да не е на площада пред Катедралата? Ще стане както в Питер - паметника на Цар Николай пред Исаакиевския събор. Защо не?





Тема Прекалено много паметници??нови [re: Emona_d]  
Автор Jindja ()
Публикувано05.12.07 23:10



Откъде идват парите за тези паметници?
Напоследък се множат паметник до паметник все нови и лъскави.
И щом общината има излишни пари да ги вложи за нещо полезно като общински стипендии за отличници, или общинска спортна зала с безплатен вход където да занимават децата за символична сума(колкото да се плати на чистачките) със спорт или каквото там полезно и практично нещо може да се направи.
И какво е направил цар Калоян за Варна(освен че е разрушил градската стена защото градът е бил византийски по това време и е превзел Варна)?
Един паметник на Владислав Варненчик би стоял по-добре и без това поляците са известни по цял свят че са ходели да се бият за справедливи каузи. На Варна един такъв паметник по ще й отива, но кой пита гражданите за такова нещо и аз какво ли си губя времето да си пиша...





Тема Re: Прекалено много паметници??нови [re: Jindja]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано06.12.07 00:05



В отговор на:

Един паметник на Владислав Варненчик би стоял по-добре




Един паметник на Владислав Варненчик би стоял най-добре в началото на бул. Владислав Варненчик, т.е. точно на мястото, където сега КАТ слагат потрошени коли между двата входа на подлеза или в началото на булеварда.

Repetitio est mater studiorum...
Ignoratio non est argumentum!


Тема Re: Прекалено много паметници??нови [re: palasto]  
Автор roum (приятел)
Публикувано06.12.07 08:34



ААААА моля моля на Вл. Варненчик има цял парк музей
Ако прочетш малко история ще установиш, че Вл. Варненчик не е бил чак толкова умен като е нападнал по този начин Османците, а единствената надежда е оставала в Януш Хуниади.
Паметниците са култура и е вярно, мястото на конника е малко неподходящо ( освен ако не искат да съборят съда), и също е вярно, че във Варна е единствения градски център без паметник.
Можеше да е централен подлез.
Вероятно това място го пазят за времето като отворят улицата за движение






Тема Re: Прекалено много паметници??нови [re: roum]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано06.12.07 15:54



Продължавай да си мечтаеш

Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda


Тема Още един???нови [re: palasto]  
Автор Jindja ()
Публикувано06.12.07 16:52



Не ставаше въпрос за още един паметник а ...вместо...и защо...най-вече защо???
Ти знаеш ли защо?
Аз не знам...и като искате паметници Варна си има един доооста голям на Българо-Съветската дружба и панорама си има и парк само дето е запустял и тревясъл подстъпа към него.
Като отида в един град не гледам паметниците а хората.



Тема Re: Прекалено много паметници??нови [re: Jindja]  
Автор Emona_d (познат)
Публикувано06.12.07 19:20



Аз също посрещнах тази идея отрицателно.
Не намерих логика на малкия пл.Независимост да се слага паметник на Цар Калоян на кон.
При вземането на такива решения трябва освен исторически заслуги, годишнини, връзки с града, да се избере и подходящото място. Да се спази някакво равновесие между постройки, зеленина и вода. На площада са му малко зелените плоши, а сега още повече ще увеличат камъка и бетона.
Изобщо, аз не възприемам паметниците, като елементи разкрасяващи града, предпочитам фонтани, зелени площи и дървета, които дават свежест и прохлада сред бетона и асфалта.
... но за тях никой не взема пари ...



Тема Re: Прекалено много паметници??нови [re: Emona_d]  
Автор roum (приятел)
Публикувано07.12.07 09:14



Специално Цар Калоян са избрали, защото негова е заслугата Варна сега да не е гръцка територия.
Пък и въпреки заслугите си е един от малкото владетели които не са почетени с паметник.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.