Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 20.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Общински жилищанови  
Автор florisita (непознат)
Публикувано06.12.07 10:36



Интересува ме да някой знае какви документи са нужни при подаване на молба за общинско жилище!Прерових всевъзможни сайтове обслужващи интересите на гр.Варна , но подона информация не открих !Благодаря предварително !



Тема Re: Общински жилищанови [re: florisita]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано06.12.07 14:51



Изисква се да си живяла последните 5 години поне, на територията на Варна. Изисква се и служебна бележка от съда за актуалното ти имотно състояние, т.е. на твое име не трябва да имаш даже и игла... Пише се къде живееш, дали с родители или на квартира. Ако си на квартира се иска и договор да се представи. После вече на сесията се гласува дали молбата ти се приема и в коя категория евентуално, а после се правят и няколко проверки, как подържаш дома си. Ако се сетя още нещо, ще ти кажа.

Жено, къде те намерих такава, хем си знаех за лудата крава...


Тема Re: Общински жилищанови [re: florisita]  
Автор Пyфи ()
Публикувано06.12.07 15:34



Здравейте!
Най- добре е да отидете в кметството в което искате живеете! Там ще Ви кажат най-добре! Те дават едно листче, на което пише точно какво се изисква. със всички необходими Необходимо е да напишете молба ръчно или на компютър, в която да опишете всички причини поради, които се нуждаете от общинско жилище(пишете за тежки житейски проблеми)!Трябва Ви документ от службата по вписвания, която се намира зад зимно кино "Тракия", за да се удостовери, че не притежавате никакви имоти. Такова удостоверение се изисква и по местоживеене и по месторождение. Така че ако сте от друго населено място, трябва да отидете там и да намерите също "Служба по вписванията" и да изисквате от там да ви издадат удостоверения.Този документ се плаща, но е необходим по отделно за всеки един член от семейството. Също така трябва да предоставите други документи, които са свързани с молбата и които да разчустват тези в съда, защото на мен ми казаха, че се отпускат само за напълно бездомни и крайно нуждаещи се. Най- добре е да подадете документи в район Владиславово, но за целта трябва да живеете именно там. Казвам това, защото само там и в село Тополи строят такива жилища!



Тема Re: Общински жилищанови [re: Пyфи]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано06.12.07 16:10



Ако наистина си нуждаещ се, ще ти дадат жилище, но ако не си, намирам за отвратително да разиграваш театрални етюди с цел да плащаш по-нисък наем като живееш на гърба на съгражданите си.



Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda


Тема Re: Общински жилищанови [re: Пaвчyko]  
Автор florisita (непознат)
Публикувано07.12.07 09:21



Трогната съм от светкавичните отговори .Благодаря ви искрено !Идеята ми беше да си подготвя всички документи преди да кандидатствам.

В отговор на:

Ако наистина си нуждаещ се, ще ти дадат жилище, но ако не си, намирам за отвратително да разиграваш театрални етюди с цел да плащаш по-нисък наем като живееш на гърба на съгражданите си.



Много добре разбирам за какво намекваш , но агресията ти просто не е на място .Аз съм си кореняк варненка , но по стечение на обстоятелствата преди няколко години останахме без жилище .В момента живея сама с 4г. си син на квартира , но наемите стават убийствено големи и аз не мога да издържа финансово .Мислиш ли че щях да прибягвам до подобно действие ако не бях притисната до стената????



Тема Re: Общински жилищанови [re: florisita]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано07.12.07 18:10



Не съм бил агресивен - просто изразих мнение по отношение на съветите едва ли не да се правиш на мъченица, за да предизвикваш съжаление. Според мен ако се държиш напълно естествено, запазвайки достойнство и чисто, и просто им обясниш какво ти е положението без да навлизаш в сферата на актьорското майсторство, жилище ще ти се даде.
Пожелавам ти по-скоро да ти се оправят проблемите!

Zdaj ne vidi se vrhov za nas
In pusti naj te nosi voda


Тема Re: Общински жилищанови [re: Пyфи]  
Автор KMETA HA HETA (Henopo4eH)
Публикувано14.12.07 19:19



Не и давай напразни надежди. Оборотните жилища във Варна са 6000. Всяка година, постъпват по 2500 молби средно и то във всяко кметство. Така че, колкото и да и е тежко положението, общинската сесия решава кой,как и кога. Това ми беше работата няколко години, та затова казвам да не и обещаваш въздушни замъци. Иначе си прав/а за кметството на чиято територия е живяла. Това и дава предимство, но само в дадения район.

Жено, къде те намерих такава, хем си знаех за лудата крава...


Тема Re: Общински жилищанови [re: KMETA HA HETA]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано14.12.07 19:47



А правилото който даде повече под масата важи ли там ?



Тема Re: Общински жилища [re: KMETA HA HETA]  
Автор florisita (непознат)
Публикувано15.12.07 23:59



и преди и сега живея на територията на Одесос , за където има най голям наплив..





Тема Re: Общински жилищанови [re: KMETA HA HETA]  
Автор jylieta (непознат )
Публикувано18.08.09 00:59



А при положение , че имам куче и дете това дава ли ми предимство ? В смисъл кучето






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.