Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:47 27.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Заведения за непушачинови [re: palasto]  
Автор krokomotzokal (Зарибен)
Публикувано12.12.07 10:28



Значи ситгнахме до следния извод - пушенете крепи икономиката





Тема Re: Така им се пада, отровители гадни!!!нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.12.07 13:08



Ако не е искал да бъде прегазен да не е излизал от къщи

А на теб кеф ли ти е, че чукнеш ли някой, то в 95% от случаите (статистика) ти си виновен? М? Даже и да се е хвърлил пред колата ти? "Несъобразена скорост" и виновен си ти.

Така че не обобщавай. А при пушенето е доста по-зле...пушачите са мнозинство.
Аз затова казах - от закон няма смисъл, то и сега има и то много рестриктивен, но нито се спазва, нито някой следи дали се спазва. Най-добре за всички ще е не отделни зали, а отделни заведения.
Проблемът?
Кой ще прави и поддържа такива за непушачи...икономически ще му е неизгодно.



Тема Re: Заведения за непушачинови [re: krokomotzokal]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.12.07 13:11



Значи ситгнахме до следния извод - пушенете крепи икономиката

Не, драги (-а), не сте стигнали до извода, просто сте ми прочели



Редактирано от Cтepн™ на 12.12.07 13:12.



Тема Re: Така им се пада, отровители гадни!!!нови [re: Cтepн™]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано12.12.07 13:29



А на теб кеф ли ти е, че чукнеш ли някой, то в 95% от случаите (статистика) ти си виновен? М? Даже и да се е хвърлил пред колата ти? "Несъобразена скорост" и виновен си ти.


Така трябва и с пушачите. Като някой непушач се разболее от рак на белите дробове хващат първия срещнат пушач на улицата и го съдят за нанесена тежка телесна повреда.



И при нас ще дойде време да се спазва закона. Тогава на всяко заведение ще му е икономически по-изгодно да не се пуши вътре отколкото да хлопне кепенци след проверка от властите за един месец.



Тема Re: Така им се пада, отровители гадни!!!нови [re: Cтepн™]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано12.12.07 13:38



Не е толкова до закона , колкото до българското самосъзнание .
Ако ти се казва тук няма да пушиш няма да пушиш , ако ти се казва не хвърляй боклуци - точно там се хвърлят боклуци . Всичко правим наопъки . Ама що аз да спазвам правила като комшия не ги спазва . Болни мозъци сме всичките и за всичко сами сме си виновни .



Тема Re: Така им се пада, отровители гадни!!!нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.12.07 13:43



Като някой непушач се разболее от рак на белите дробове хващат първия срещнат пушач на улицата и го съдят за нанесена тежка телесна повреда
Ми те в щатите се опитаха да съдят тютюновите компании за нещо такова, ама не се получи нищо...а вероятно знаеш за силата на потребителските сдружения там. Е, щатски съд не успя да се сбори с Филип Морис, че български ли?


Аз някъде споменах - никой лекар не би се подписал категорично под мнение, че е 100% сигурно, че рак се хваща от цигари. Да не говорим, че много по-"успешно" може да се съди например градския транспорт, кмета за трафика, заводите за избълваните отрови. Знаеш ли, че чак сега в ЕС започва процедура за задължителни т.н. "фини филтри"? Такива, които улавят и частици прах и други отпадаци под 1,25 нанометра? Или микро беше, не си спомням, ама е нещо малко. И всеки лекар ще ти каже, че те вредят повече на белите дробове от катрана в цигарите.

Тогава на всяко заведение ще му е икономически по-изгодно да не се пуши вътре отколкото да хлопне кепенци след проверка от властите за един месец.
Явно си далеч от реалната икономика - за 11 месеца ще спечели повече, отколкото за 12, но със заети по 1-2 маси от непушачи.


И при нас ще дойде време да се спазва закона.
А, дано, аз съм ЗА.
Не ми пречи да си пия кафето и апиритива у нас или в приятели и да си пуша там...мога да мина без заведения...или да изляза за 5 минути на цигара.
Обаче няма как да се преборя с непочтенни търговци, дето ми пробутват 20 год. месо или преетикиран колбас; не ми дават касови бележки; които ме лъжат; писна ми да треперя дали другата страна ще си изпълни договорите или ще каже - ми не мога, съди ме, след 10 год. ще спечелиш.



Тема Re: Така им се пада, отровители гадни!!!нови [re: morfias]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.12.07 14:02



Не е много удачен примера. Може да се извърти и да се докара, че изхвърлянето на боклука извън бобрите и сметищата е незаконно, все някоя наредба го забранява.
Но тютюнопушенето е законно.
Никой не отрича, че е лош порок, че вреди на здравето (заедно с още стотици неща) и т.н. Но не е забранено.
И имаме 2 големи групи от хора - пушачи и непушачи.
На какво основание едните ще се дискриминират?
ОК, има общочовешки критерии, които и сега се спазват - не се пуши в болници, щото болните са по-податливи; не се пуши в у-ща, щото малките не могат да вземат правилното решение дали да пушат или не, а и организмите им са по-слаби.
Ние, пушачите, сме приели да не ви димим в градския транспорт, в кината, в изложбени зали.
Обаче сега искате да ни изкарате и от заведенията за обществено хранене. Ами както сега искате да има табели "Забранено за пушачи" на входовете на кафенетата, то утре други ще поискат да има "Забранено за цигани", "Забранено за педали", "Забранено за дебели".
Трябва да има много сериозна причина за да се изолира една голяма група от обществото. Сега малцинство са непушачите (около 40% у нас) и е нормално пушачите да налагат правилата - многократно се спомена - щом огромната част от клиентелата иска да пуши, то в заведението се слагат пепелници...нали клиента е цар

.
Ако обществото стане 70:30 за непушачите - тогава е нормално правилата да се променят.

Изобщо въпроса не е за кампанийно разглеждане, а е обвързан с адски много аспекти. Например следенето за спазване на забраната. Кой ще я следи? Някой държавен орган на същата тази държава, 30% от чийто БВП е свързан с тютюна - Булгартабак, акцизи за цигарите, данък от цигарите, разрешителни за продажба и т.н. - смешно е.



Тема Re: Така им се пада, отровители гадни!!!нови [re: Cтepн™]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано12.12.07 14:13



Ти още малко и ще ги изкараш полезни цигарите.



А в българските съдилища май всякакви чудеса стават.

Нали се сещаш, че ако затворят веднъж заведението могат да гоз атворят и втори, и трети, и т.н. пъти. Плюс глоби. Стимул винаги ще се намери. В Италия как го спазват?



Тема Re: Така им се пада, отровители гадни!!!нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано12.12.07 14:24



Е, полезни не съм казвал, че са.
Казвам, че не вредят повече от ред други промишлени и транспортни замърсители. Да не говорим за вредите в/у здравето на съвременната хранително-вкусова промишленост и битова химия.

Италия не е България, както и обратното...не е и Гърция - и там имат същия закон като в Италия, обаче а си помисли да поискаш да не се пуши в таверна...по-серт и от нас са по въпроса.
Пък ако у нас почнат да затварят заведения, то значи ще останем (почти) без такива - както в момента никой кафеджия и ресторантьор не се съобразява със забраната, щото спазването й му бърка дълбоко в джоба, така и ако се спазва никой няма да си позволи пак да му бъркат в джоба, поддържайки неизгодни заведения за непушачи.
Толкова е елементарно...нали уж вече всички разбират пазарната икономика?



Айде стига съм ви ограмотявал...отивам да изпуша една цигара, че жената не дава да се пуши в спалнята



Тема Re: Така им се пада, отровители гадни!!!нови [re: Cтepн™]  
Автор morfias (загрижен)
Публикувано12.12.07 18:01



Абе те уж и циганите са малцинство ама ..... Е това е друга тема .
Никой не иска да гони пушачи или не пушачи от заведения .
Просто трябва да се правят така заведенията че пушачите да не развалят въздуха на не пушачите , например отделни зали . Аз лично съм свидетел на доста заведения където едната маса е с пепелник и е за пушачи , а другата на метър разтояние е със знак забранено пушенето . Е ай убеди ме че пушека няма да отиде от едната маса на другата .






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.