Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 17.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Поредна общинска простотия...  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано18.10.07 14:36



Започва строежа на храма “Св. Прокопий Варненски”
Радио Варна
2007-10-18 08:09:40

По повод започване строежа на храма “Св. Прокопий Варненски” от 11 часа Варненският и Великопреславски митрополит Кирил в съслужение с митрополита на Констанца Теодосий и членове на Св.Синод на Българската православна църква ще отслужат водосвет на мястото, определено за изграждане на храма. Новият храм ще бъде изграден на кръстовището на ул. “Отец Паисий” и бул. “Сливница”.


Нека продължават да цвъкат параклисчета и църквички по основните артерии на Варна и после да се чуди общинският съвет къде да строи инфраструктура!





Тема Re: Поредна общинска простотия...нови [re: Пaвчyko]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано18.10.07 15:34



Еее, айде сега! Църквата едва ли ще е проблем. Това кръстовище ще се облекчи като направят връзката Сливница-Левски на 300м. по-нагоре. Така, че аз съм за





Тема Re: Поредна общинска простотия...нови [re: tanashubav]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано18.10.07 15:52



Варна има достатъчно църкви според мен и не виждам полза да се строят повече - само ще се похаби теренът... Айде да не се правим на по-вярващи от колкото сме в действителност... Не знам колко от "вярващите" са чели Библията, но вътре е пълно с гнусни наказания като бичуване и замерване с камъни до смърт. Не мога да си представя как човек с претенцията да бъде хуманен може да приеме такива неща...



Тема Re: Поредна общинска простотия...нови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано18.10.07 19:28



Това пък къде ще бъде? На мястото на Лятно кино Тракия или на горната градинка? Павчуко, не е лошо да се строят църкви, няма само джамии да се строят в тази държава. Във Варна в последните години е построен само един параклис. Не е задължително да си вярващ, това е нашата традиция, ние сме източноправославни християни и като такива сме оцелели като народ. Ако не беше религията ни и дори църквата, можеше и да ни няма като държава. Не подценявай така това. А иначе всеки може да вярва или да не вярва. Според мен обаче пълния атеизъм, който ни натрапваха комунистите, си беше живо безбожие. Какво лошо има да празнуваш Коледа и Великден? Не е нужно всеки ден да палиш свещи в църква и да се молиш. Но малко уважение към собствените ни традиции като народ никога не са излишни. Амин...



Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.

Редактирано от palasto на 18.10.07 19:54.



Тема Re: Поредна общинска простотия...нови [re: Пaвчyko]  
Автор tanashubav (ентусиаст)
Публикувано18.10.07 19:29



Тука разговора отива в съвсем друга насока нямаща нищо общо с трафика





Тема Re: Поредна общинска простотия...нови [re: tanashubav]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано18.10.07 20:22



Добре, Танасе, прав си!... Обаче на практика те подкрепям, че точно на това кръстовище една църква няма да пречи на никого. Познавам добре района, живея наблизо.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Поредна общинска простотия...нови [re: Пaвчyko]  
Автор Бapбapeлa (seventh heaven)
Публикувано18.10.07 20:29



не е простотия. мястото е хубаво. нека го направят. има нужда от параклиси. недей става безбожник , прекалено много са вече сатанински настроените хора.

I'm a mirror , looking at me you see yourself


Тема Re: Поредна общинска простотия...нови [re: Бapбapeлa]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано18.10.07 20:46



Не съм "сатанински настроен", само ми обясни каква е нуждата, че ми убягва...



Тема Re: Поредна общинска простотия...нови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано18.10.07 20:53



Няма нищо лошо да празнуваш Коледа и Великден, но въпреки произхода им, тези празници за мен са свързани по-скоро със семейството и това, че сме заедно, а не с религията и са точно, както каза ти - ТРАДИЦИЯ... Не ми трябва религия и "заплахи", че ще горя в Ада, за да се държа човечно с хората... Религията само разделя, независимо коя е. Религията е лицемерна... Най-очевадният пример е българското духовенство, което трябва да е образец за смирение и скромност- неща, които проповядват, а в същото време тези по-горе в йерархията са угоени шопари и се возят в S-класи...
Ако се строеше джамия пак нямаше да съм доволен...



Тема Re: Поредна общинска простотия...нови [re: Пaвчyko]  
Автор PyшиBapнaлиeв (минаващ)
Публикувано18.10.07 21:16



Няма причина да строим църква на булевард като Сливница и да откажем на мюсюлманите да дигнат голяма джамия зад паметника на Осми приморски полк например.Терена е хубав.Става за молитвен дом.Нали при демокрацията всички имат равни права?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.