Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 16.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Реалната заплата за учителите да е 2200 лв.нови  
Автор Jindja ()
Публикувано17.09.07 02:45



Мисля че определено заслужават заплата от 2200 лв на месец като се има в предвид че изпълняват доста отговорна функция в обществото.
Когато това заплащане влезе в сила ще имаме и по-качествено образование и повече конкуренция за учителски места.
Обществото, средата в училище е по-силна от семейната среда, ако имате деца не виждате ли кое оказва по-голямо влияние върху тях?
Определено имаме нужда от морални и отговорни хора които да служат за пример на младото поколение и какво по-хубаво нещо от това добре заплатени учители с удоволствие, въображение , разум и воля да учат децата ни.
Този постинг е цел да подкрепи исканията на учителите, този постинг е с цел учителите да поискат повече защото заслужават повече.



Тема Re: Реалната заплата за учителите да е 2200 лв.нови [re: Jindja]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано17.09.07 08:47



Аз като човек съврзан с научните среди подкрепям исканията за по-високи заплати на учителите и научните работници в България и заделянето на по-висок дял от БВП за научни изследвания за сметка примерно на военния бюджет (да се прекратят разни безмислени мисии като в Ирак и Афганистан). Въпреки това увеличението трябва да е съобразено с възможностите в България, а не да се назовават произволни суми само, за да е щастлив някой, защото виждате от бързо увеличаване на заплати какво става с цените. Все пак 2200лв са около 530% увеличение на заплатата ако вземем 350лв за база. Ами ако утре чистачките на улицата поискат по 1300лв, защото са изложени на риск за здравето? Всеки може да си намери причина за увеличение на заплатата и в България повечето такива причини са основателни, но не трябва да забравяме, че не живеем сами за себе си, а живеем заедно, в една държава с една икономика, т.е, както казваше любимата ми класна от гимназията - "Всичко е синджир-марка!"

Нека нещата да стават бързо, но поетапно - не изведнъж.

Държавата трябва да си преразгледа приоритетите и да постави на първо място образованието, научните изследвания и изграждането на инфраструктура.

Послеслов: Завършил съм същата гимназия като министър Вълчев и като знам кой му е преподавал, не мога да проумея как е възможно така да се гавриш с преподавателите ти, които заслужават да бъдат позлатени.




Тема Re: Реалната заплата за учителите да е 2200 лв.нови [re: Jindja]  
Автор Alykard (IT специалист)
Публикувано17.09.07 13:58



Без да обиждам някой,но доста учители и тези 350 лв не си ги заслужават





Тема Re: Реалната заплата за учителите да е 2200 лв.нови [re: Jindja]  
Автор Alykard (IT специалист)
Публикувано17.09.07 13:59



Има такива дето гледат само как да мине времето и в часовете не вършат буквално нищо



Редактирано от Alykard на 17.09.07 14:02.



Тема Re: Реалната заплата за учителите да е 2200 лв.нови [re: Alykard]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано17.09.07 14:03



Да не би да си попаднал на гадини в средното училище? моите всички бяха разбрани хора...и аз съм на мнението, че учителите са много важно звено в просперитета на държавата. Образованието днес е ключа към успеха във всички сфери, а образованието го осигуряват те! Наистина е плачевно как може да получават толкова обидно ниски възнаграждения за важния си труд - нали благодарение и на тях сме станали хора и сме постигнали нещо в живота!

Но лешоядите в управата нямат пари в бюджета за тях и откъде ще има, след като всичко отива в джоба им-дори парите от еврофондовете, което се очакваше между другото. Всички знаем наскоро за онези източени 7 и косур милиона лева ли евро ли бяха. Просто no comment.



Редактирано от Bat_Vanio на 17.09.07 14:05.



Тема Re: Реалната заплата за учителите да е 2200 лв.нови [re: Bat_Vanio]  
Автор Alykard (IT специалист)
Публикувано17.09.07 14:07



не гадини,гадините в повечето случай заслужават високо възнаграждение защото си вършат работата,попаднах на 2-3 учителя,които не предават уроци ,не изпитват,не пишат отсъствия и най-безсрамно си излизат по време на час или въобще не влизат



Тема Re: Реалната заплата за учителите да е 2200 лв.нови [re: Alykard]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано17.09.07 14:12



Е и тези са своеобразни гадини, но най-обичани от учениците!





Тема от darik.netнови [re: Jindja]  
Автор Jindja ()
Публикувано06.10.07 00:47



Тези банкови сметки ги взех от www.darik.net за Варна

5 октомври 2007 16:16
Банкови сметки в подкрепа на стачкуващите учители


В подкрепа на българския учител!

набирателна сметка

ДСК клон Варна

IBAN BG07STSA93000014591577

BIC STSABGSF

Разпл. сметка № 14591577

Синдикат на българските учители

В подкрепа на българския учител!

набирателна сметка

PIRAEUS BANK

IBAN BG48PIRВ 8053 5601 4643 73

BIC PIRBBGSF

СРС КТ”ПОДКРЕПА” - ВАРНА

Синдикат “Образование”


Смятате ли че ако хората изпратят открити картички до МОН с едно изречение за подкрепа на стачката би имало ефект?
Все пак не вярвам да задръстим пощенската им кутия, но те защо се правят че не чуват? Все пак доколкото виждам учителите искат заплати от около 600 лв. което по мое мнение е крайно недостатъчно. На мен не ми стигат и 800лв въпреки че не харча за нищо излишно?





Тема Re: Реалната заплата за учителите да е 2200 лв.нови [re: Пaвчyko]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано06.10.07 12:37



И за съм на мнение, че парите за Армията трябва да бъдат намалени драстично и да не участваме в международни мисии. За научните изследвания също съм съгласен, но не мисля, че заплатите на учителите трябва да се увеличат драстично.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Реалната заплата за учителите да е 2200 лв.нови [re: Julian]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано06.10.07 13:30



Ако се увеличат заплатите, ще се вдигне и качеството на образование, защото конкуренцията за местата ще е по-голяма.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.