Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:59 27.06.24 
Градове
   >> Варна
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Карта на моловете във Варнанови [re: tanashubav]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано15.10.07 23:13



Не знам какъв център е, но аз от Евксиноград или дори от Чайка едва ли ще си вдигна задника "да ходя на мол"...

Послепис: И защо само тези неща се обсъждат тук? - Във Варна друго явно не се случва...

Редактирано от Пaвчyko на 15.10.07 23:15.



Тема Re: Карта на моловете във Варнанови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано15.10.07 23:20



Значи за теб тогава ще останат Пикадили парк и Сентрал Плаза и каквото там ще има на стадиона... Моловете ще бъдат само за хора от Западна Варна.



Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.

Тема Re: Трошевонови [re: tanashubav]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано15.10.07 23:25



Като бях момче, Трошево беше на края на града. Сега ще е обграден отвсякъде с молове. Работата стана: мол до мола, мила моя майно льо...

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Карта на моловете във Варнанови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано15.10.07 23:30



Поне докато не ми осигурят градски транспорт с 0-еви вредни емисии в градската среда, защото шофирам само по два повода - или трябва да мъкна голям багаж, или трябва да се придвижа извън града - останалото е харч на гориво, висене по кръстовища, търсене на място за паркиране и замърсяване.



Тема Re: Карта на моловете във Варнанови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано15.10.07 23:37



Емии... прекалено си екологично устроен за българските, в частност Варненските условия. Тогава наистина скоро не ти се очертава посещение на мол...

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Карта на моловете във Варнанови [re: palasto]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано15.10.07 23:49



За мен класификацията стой така.
Чиста наемна площ
до 10хил.кв.м.-търговски център
от 10-30хил.кв.м.-малък мол
от 30-50хил.кв.м.-средно голям мол
над 50хил.кв.м. -голям мол.



Тема Re: Карта на моловете във Варнанови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано15.10.07 23:56



Да видим кой ще ги посещава след 15-20 години като се стопят полярните шапки ... И не съм "прекалено екологично устроен" - никога не е "прекалено" - просто съм отговорен и тази отговорност трябва всеки да я носи - като задника си.

Редактирано от Пaвчyko на 16.10.07 00:18.



Тема За моловете по светанови [re: akosta]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано16.10.07 00:26



Английско - български речник:

MALL
1. алея - the М. алея в парка Сейнт Джеймс в Лондон
2. ам. алея за пешеходци на булевард
3. ам. търговски център, затворен за автомобили
4. ист. (голям дървен чук за) играта pall mall



Аз бих добавил: търговска улица, например Pall Mall Street в Лондон. Според мен от последната произлиза думата mall на американския сленг /жаргон/.

Акоста, направо отвори нова тема. Всеки може сам да си определи критерии какво е мол. Обаче един ще бъде критерия за този, който е ходил в Дубай, като мен например, или дори само в Истанбул, и друг, за когото това е нещо ново. Пример: Cevahir в Истанбул има обща разгъната площ 358000! кв.м. и е №1 в Европа. Видях, че някакви словенци твърдят в SkyScraperCity, че в Любляна имало по-голям, но там става дума за цял комплекс от здания, а не за една сграда. За първото място, доколкото знам, претендират Mall Of America в Атланта и Mall of the Emirates в Дубай, към който има цял зимен курорт под един покрив със ски писти. Последният обаче се състои от повече стради, така че американският мол пак е най-голям. Няколко линка за тези, които се интересуват от тази тема:



- в тези съм бил миналата година

- и тук съм бил преди 10 години

- в този си мечтая да отида

- и май в този също...

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.

Тема Re: Карта на моловете във Варнанови [re: Пaвчyko]  
Автор palasto (Варненец)
Публикувано16.10.07 00:35



Е, добре де... Признавам, че си отговорен. Ти майтап не носиш ли? Все пак би било добре, ако в България повече хора разсъждаваха като теб. Само че никой тук не е бил нито възпитаван, нито обучаван сериозно по екология.

Tempora mutantur et nos mutamus in ilis.


Тема Re: Карта на моловете във Варнанови [re: palasto]  
Автор Пaвчyko (živ)
Публикувано16.10.07 00:53



И до ден днешен си спомням другарките Николова и Иванова в детската градина (на времето се казваше Вела Пеева, сега май я прекръстиха на "Мечо Пух") и Пенка Стоянова до трети клас как са ни набивали в главата, че боклукът се изхвърля в кофата (днес в България за съжаление често излита от нечия тераса), а хартията и амбалажите се предават във вторични суровини... Ей тези неща са ме маркирали вовеки и от там съм станал такъв... А нима само аз съм попаднал на такива педагози?!


Дано по-скоро дойде денят в който картинките, които окачат пред строящите се търговски центрове ще станат реалност и ще имаме една приветлива и чиста градска среда без боклуци, без прелитащи полиетиленови торбички, без полиетилен-терафталатови бутилки в тревата, без да се налага като минаваме край някой блок да виждаме остатъците от нечия вечеря и без да се налага да си запушваме носа като си изхвърляме пластмасата в определения контейнер, защото някой простак е решил да си изхвърли там органичните отпадъци... Тези неща на първо време да се сбъднат ще е една добра крачка... Иначе просто новите лъскави фасади ще бъдат обградени от сметището, наречено Варна... Тъжно ми е да го кажа, но във Варна, както и във всички градове в България е мръсно, особено междублоковите пространства

Редактирано от Пaвчyko на 16.10.07 00:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.