Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 24.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Три небостъргача строят във Варна  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.07.07 19:21



Варна. Първите три небостъргача във Варна ще бъдат изградени в комплект с гранд мол. Най-високата кула ще се извисява на 80 метра и ще има над 30 етажа. Инвестицията от 100 млн. евро е на компанията "Оркид девелопмънт груп". Тя ще обяви международен търг за подизпълнител на строителството през юли или август. Изкопните работи са поверени на българска фирма. Обектът ще бъде открит през 2009 г. Той ще има 155 000 кв. м площ. Основната сграда на търговския обект ще е два пъти по-голяма от мол София и ще дава работа на 1000 души. Молът ще бъде до автогарата на бул. "Владислав Варненчек".



Редактирано от Cтepн™ на 09.07.07 19:22.



Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: Cтepн™]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано09.07.07 19:27



Става въпрос за Оркид Мол зад автогара. Аз последно като минавах видях само че са дигнали ограда около обекта, но строителни работи не са започнали. Има ли сега някакъв прогрес. и какво значи над 30 етажа не могат ли да уточнят


Иначе теренът, който е заграден е наистина с немалки размери.



Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: Cтepн™]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано10.07.07 19:47



Мен ми е интересно защо проектите за високите сгради във Варна се пазят в тайна!

Проекти за небостъргачи се пазят в строга тайна от обществеността, за да не се разбунват духовете, заяви пред „Народно дело" шефът на „Планекс" инж. Пламен Андреев. „Всеки голям проект се държи в тайна, за да не каже някой едва ли не защо ще се прави. Градските територии са много ценни и те трябва да се използват ефективно. Високото строителство е решение за всеки голям град" - каза Андреев. Както „Народно дело" първи писа, до момента само компанията „Оркид девелопментс" официално е обявила, че ще изгради 3 небостъргача в комплект с гранд мол зад автогарата. Според Андреев пазарът на недвижими имоти продължава да е активен. Има 16% ръст на цените от началото на годината за Варна, което е с 2% повече, отколкото увеличението в София. Най-много се купуват търговски площи и партери и офиси. В широкия център цените на жилищата вече минавали 1000 евро. За единични обекти на Св. Константин цената е над 2000 евро.



Ето тази висока сграда ще разбуни духовете, що то е точно до пред един жилищен блок и ще го засенчи.





Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: akosta]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано10.07.07 19:54



А сградата на картинката, която си показал къде ще се намира? Жилищна ли ще е???



Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: Bat_Vanio]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано10.07.07 20:06



Те отдавна обявиха, че почват на есен. Офис кулите ще са на 30 етажа. Първо почват едната заедно с търговския център. После, ако има интерес за наемане и другите две.





Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: Bat_Vanio]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано10.07.07 20:42



На мястото на Дом младост ще бъде. Пише, че ще е жилищна.
Мен ми интересно дали ще си удържат на обещанието първя етаж да е СПА център с басейни.





Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: akosta]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано10.07.07 21:15



Значи ще бутат Дом Младост и ще строят високоетажка?
Сигурно ли е вече?
Ако стане, ще е много хубаво. предпочитам висок модерен блок отколкото старата и грозна сграда на Д. Мл.





Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: Bat_Vanio]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано10.07.07 21:36



Щом с хвърлил един куп пари Дизарх да я проектира, значи е сигурно. Все още не е обявено официално по медиите.

По думите шефа на Планекс, явно във Варна се готвят други високи сгради, но се крие от хората.



Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: akosta]  
Автор bObbO (член)
Публикувано10.07.07 22:08



Като гледам как Дом Младост е обгърнат от два блока на няколко метра, а мястото не е никак голямо се чудя как ще построят небостъргач там?!?



Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: bObbO]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано10.07.07 22:54



Място ще им стигне. Сградата ще е плътно към улиците. Парцела на Феста е около 100м на 100м или 10000кв.м. Оня Ваклин дето иска да строи небостъргач в Бургас парцела му е 30м на 33м.

Аз гледам, че са отрязали височината. Първоначално сградата трябваше да е 30 етажна .Предполагам, че заради блоковете с отрязали височината сградата.









Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: akosta]  
Автор double_d (член)
Публикувано10.07.07 22:56



в сравнение с Бургаския е много нисък вашия.Ваклинския ще е 149 метра и 47 етажа.



Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: double_d]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.07.07 00:01



Няма лошо вашия небостъргач да се рализира. Така ще се повдигне целия имидж на държвата.

Мисля, че проекта на орхид с 3-те офис кули по 30 етажа е много практичен за Варна. В град има три строителни фирми, който могат да ги построят и от там цената строителствто пада. Пък орхид e сериозна фирма поема ли сме поръчки за тях.






Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: akosta]  
Автор double_d (член)
Публикувано11.07.07 00:06



дано го направят а да не се окаже блъф(за варненския)имам предвид

Редактирано от double_d на 11.07.07 00:07.



Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: double_d]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.07.07 00:38



Aз не мога да разбера защо говориш в единствено число след като, кулите с три!



Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: akosta]  
Автор double_d (член)
Публикувано11.07.07 00:45



смисъл че ще са на едно място доколкото разбрах



Тема И четвърти в морската градинанови [re: Cтepн™]  
Автор PyшиBapнaлиeв (минаващ)
Публикувано11.07.07 08:50



Хайде момчета.Бай Коста,бат Ваньо,хубавия Танас,Павчуко.
В 14-14,30 часа във ФКЦ-то започвала пресконференция на тема "Алея първа".
Който от вас е свободен да хвърли едно око.Бягайте,тичайте,слухтете,
шпионирайте и на всички ни докладвайте.Какво е и какво ще става?
Барбарела и Варна могат също да съберат информация.
Фараша,титлата "варненец"и "жител на морската столица"трябва да се заслужи.
Чакаме и твоя рапорт.





Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано11.07.07 09:07



Ама какво имаш предвид Руши с това "и четвърти..." в морската и там ли ще правят небостъргач?



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Bat_Vanio]  
Автор PyшиBapнaлиeв (минаващ)
Публикувано11.07.07 11:43



Абе може.Знае ли някой?Всичко е възможно.Затуй викам да разберем какво се крои.Какви са плановете за морската.Никой нищо не знай сега.



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано11.07.07 16:24



Аз бях в почивка на Св. Влас тия дни - да се видя малко със сестра ми; не, че съм умрял за бетона и строитемните отпадъци по храсти и канавки на Слънчев Бряг (и Влас в т.ч.)
Някой знае ли на тази среща какво се е говорило?
Аз миналата седмица реших да отида на плаж на Почивка една сутрин в 7ч. Слязох пеш от Чайка през морската градина и попаднах на следната МУТРЕНСКА сцена: на завоя на Почивка джип на ТИМ седи и не пуска колите надолу (асфалтираха тогава). Не ме разбирайте грешно - нищо против нямам онзи разбит асфалт и изядения от морето бетон да се оправят, но ми се струва, че освен оградата със знаците, че пътят е затворен, ако е имало нужда от човешко присъствие, то по-логично е това да е или някой от работниците или човек от КАТ. Лично мен много ме подразни тази мутренска показност и разпореждане и общинска улица.
Друго нещо свързано с "Алея първа", което много лошо впечатление ми направи е, че НЯМА НИТО ЕДИН ЧИСТ ВАРНЕНСКИ ПЛАЖ - навсякъде се газят пластмаси, фасове и т.н. Пък за чистотата на водата по варненското крайбрежие ако се интересувате, можете да проверите при РИОКОЗ. Аз вече на плаж ходя само на Слънчев Ден!!!





Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.07.07 18:49



През 2008 г. изнасят заведенията от Централния плаж на север!


Търговските обекти, намиращи се на Южния и Централния плажове във Варна да бъдат изнесени на север, за да може намиращите се там къпални да бъдат изцяло реновирани и използвани по предназначение предвиждат членовете на Консорциума Алея Първа. Това трябва да се случи през 2008 година заяви на пресконференция търговският пълномощник на “Лазурен бряг 91” ЕООД Андрей Василев. Дружеството е част от Консорциума, който обединява всички концесионери на варненските плажове и разработва създадения през 2001 едноименен проект за опазване, поддържане и развитие на крайбрежната зона. Той обединява “Фамилия” ООД, “БГГ” ЕООД и ЕТ “Дист – Димитър Атанасов”.

През 2008 година се очаква също и съвместно с община Варна да се разработи идеен проект за преместването на заустената на Южен плаж канализация, за да се подобрят показателите на морската вода. По думите на Андрей Василев всичко това трябва да се случи след приемането на Закона за Черноморското крайбрежие.

Сред извършените дейности по проекта, през 2006 година са извършени реиновация на съществуващата дъждовна канализация и изграждането на нова такава на Централен и Северен плаж. Преасфалтирана е част от крайбрежната алея. Ремонтирани и пребоядисани са фасадите на Централния и Северния плаж. През настоящата година е предвидено изграждане на пречистващо съоръжение за твърди отпадъци на водите на Шокаров канал, облагородяват се зелените площи, възстановена е пътната настилка в участъка под сп. Почивка. Предвидено е и поставянето на ново алейно осветление в частта между Централни и Северни морски бани.





Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: akosta]  
Автор PyшиBapнaлиeв (минаващ)
Публикувано11.07.07 20:11



Браво момчета!Отлично се справяте.
Нов асфалт по крайбрежната.Чудесно.Преместване колектора от южния плаж е
добра идея.Съоръжение за твърди отпадъци на Шокъровия канал.То хубаво,но що не направят и още нещо.Да хванат отпадните води след моста.И по някакви широки пластмасови/найлонови тръби ги изхвърлят навътре в морето.Залива ще остане чист.
Навремето Централния плаж беше много популярен и пренаселен.Ако го възстановят ще е чудесно.Града ни много ще спечели от едно добро поддържане на крайбрежната зона.



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.07.07 20:14



Мегапроектът “Алея Първа” от 700 млн.евро се спука до 2 млн.лв. козметика на плажа!

Преди няколко години с фанфари, помпозностти, купища наети архитекти, срещи с обществеността, пълна зала в общината с охранени момчета, десетки публикации и приказки от хиляда и една нощ, холдингът ТИМ оповести, че ще направи от плажната алея невиждана Ривиера.

Инвестицията бе отброена на 700 000 000 евро.

Днес картинката е коренно различна. На обявената пресконференция с тема “Алея Първа – проект, цели и инвестиции” не се яви нито босът на ТИМ Марин Митев, нито дори съпругата му, която участва в една от фирмите – концесионери, нито кап. Николай Николаев. Пред медиите застана Андрей Василев – търговски пълномощник на “Лазурен бряг”, фирма, която на всичкото отгоре е станала концесионер в консорциума “Алея Първа” едва преди няколко месеца.

Василев прочете дословно четирите страници от иначе раздадения предварително на журналистите преслист и видимо неуверено и притеснено даде думата за въпроси.

От обявените проекти, цели и инвестиции стана ясно, че консорциума е дал 2 000 000 лв. за да асфалтира пътя, да постави пейки, да сложи 8 тоалетни, да почисти пясъка, да постави осветление, да премахне мръсния канал до калолечебницата, да регурлира движението на МПС, да купи нови кошчета и да сложи нови чадъри.

В обявената програма никъде не става и реч за крупните хотели, атракционни заведения и спацентрове, прокламирани преди години.

“Осъществяването на проекта ще става поетапно предвид множеството законови и конюнктурни пречки”, казват хората на “Алея Първа”.

На въпрос на vlastta.com какви са точно тези пречки, които накараха тимаджии да правят козметични ремонти на алеята и се простиха с мегаплановете си за варненска Ривиера, Андрей Василев не можа да отговори нищо конкретно и поясни, че се очаква приемането на закона за Черноморското крайбрежие през 2008 година, когато щяло да стане ясно какво точно ще правят. Като концесионери те също губели защото течали годините от 25-годишната им концесия. Василев призна, че изобщо не е виждал проектозакона и бил чувал за него от колегите си.

В раздел “Цели на Алея Първа” в т.6 дословно пише: “Инициатива на Консорциум “Алея Първа” съвместно с Движение “Нашият град”: “Да върнем варненци на варненския плаж”.

На въпрос на vlastta.com какво общо има Консорциума с политическата партия “Нашият град” Василев объркано заяви: “Съвместно с политическото движение го правим. Те подкрепиха идеята”.





Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Пaвчyko]  
Автор PyшиBapнaлиeв (минаващ)
Публикувано11.07.07 20:37



Определено си прав за асфалтирането и джипа на ТИМ.Всеки да гледа своята дейност най-добре ще е.Бизнесмените да си правят бизнеса.Полицията да поддържа реда,а катаджиите да регулират движението.Вече сме в Евросъюза.
Струва ми се през 2006-а плажа на втора буна беше по-чист.Имаше и душове с минерална вода.Това лято ги няма.И тоя канал изхвърля много тиня.Дано направят нещо по въпроса.



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: akosta]  
Автор PyшиBapнaлиeв (минаващ)
Публикувано11.07.07 22:38



"Да върнем варненци на варненския плаж."Похвално.Само варненци ли?През 70-те чужденците по центъра бяха повече от варненците.Чехкини и полякини се
разхождаха по къси шорти и плажовете бяха пълни с тях.После дойде полската криза,нашите проблеми.Хубавия плаж и морската градина са като магнит за чужденците.Няма защо да се бърза с мегаломански проекти.Хотели,ресторанти колкото щеш във Варна,а морската е само една.Седем пъти мери,веднъж режи.
Бавно се строеше преди 20-30 години,но нещата се изпипваха добре.Останаха
някои сгради-символи на Варна.



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: akosta]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано11.07.07 23:24



Ти сигурно си мислиш, че ТИМ и стадион ще построят.





Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано12.07.07 12:53



И баните щели да се ползват по предназначение





А дано... догодина ще разберем...



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Mитaka®]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано12.07.07 22:16



А теб какво те кара да мислиш, че стадион няма да се построи?



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано12.07.07 22:21



Поне сега може да си спокоен, че няма да има строителни ексцесии!





Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Пaвчyko]  
Автор Da3mOnTooLzZ (кой знаЙ)
Публикувано12.07.07 23:55



Според мен 30 етажна сграда не е небостъргач.Май тази дума се използва само за да се предизвика допълнителен интерес.То хотел "Черно Море" е около 20-22 етажа ама никой не го е определил като небостъргач, въпреки че разликата с гореспоменатите сгради не е голяма.
Сега като се замисля май имаше някакви норми за това кое е небостъркач и кое не, в смисъл минимална височина/етажност.Някой ако знае би ли споделил



TODAY,TOMORROW,FOR EVER-FC BARCELONA

Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Da3mOnTooLzZ]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано13.07.07 00:12





Никога няма да спра да се чудя как са успели да построят Empire State Building през онези първобитни и сурови времена на "Голямата депресия". И то за няма и 2 години.

Редактирано от Mитaka® на 13.07.07 00:17.



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Mитaka®]  
Автор Da3mOnTooLzZ (кой знаЙ)
Публикувано13.07.07 00:18



Мерси.Явно сме бая далеч от разбиранията на хората по тая тема щом 70 метрова сграда може да мине за небостъргач.
Ми те и с пирамидите бая са се измъчили



TODAY,TOMORROW,FOR EVER-FC BARCELONA

Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Da3mOnTooLzZ]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано13.07.07 01:01



Английската Wikipedia казва малко по-различни неща:
A skyscraper is a very tall, continuously habitable building. Although there is no uniform official definition or a precise cutoff height above which a building may clearly be classified as a skyscraper, a minimum height of 500 feet (152.4 m) may constitute a safe criterion for such a qualification. However, as per usual practice in most cities the definition is used empirically, depending on the relative impact of the shape of a building to a city's overall skyline. Thus, depending on the average height of the rest of the buildings and/ or structures in a city, even a building of 80 meters height (approximately 262 ft) may be considered a skyscraper provided that it clearly stands out above its surrounding built environment and significantly changes the overall skyline of this particular city.

Та не сте толкова далеч от понятието.





Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Seaborn]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано13.07.07 02:28



В Европа за небостъргачи се считат сгради с по 30+ етажа. Това, което е замислено да се строи във Варна е точно на границата, но пак минава в европейското определение за небостъргач... Като се намеря източника, където съм го чел, ще ви дам и линк





Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Mитaka®]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано13.07.07 10:54



Митак в онези времена за 2 год. е било невъзможно. то и днес е огромно предизвикателство да построиш сграда висока близо 400 м за 2 г.
Мисля, че ЕСБ са го почнали през 1913 и е бил завършен 1931 г.

Редактирано от Bat_Vanio на 13.07.07 10:56.



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Bat_Vanio]  
Автор Mитaka® (индианец)
Публикувано13.07.07 11:30



Бъркаш Bat_Vanio.



Excavation: Began on January 22, 1930
Total Time: One year and 45 days including Sundays and holidays.
(Ahead of schedule).

Това съм го чел на още много места, гледал съм и различни научно-популярни филми по този въпрос. И е построен по време на огромна икономическа криза. Просто тази сграда е изпреварила страшно много времето си.

Редактирано от Mитaka® на 13.07.07 11:33.



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Mитaka®]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано13.07.07 16:03



Извинявай. Значи като луди са я строели ден и нощ.
Манията им за величие и стремежът им да бъдат номер 1 в света се отразяват в тази сграда.



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Da3mOnTooLzZ]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано13.07.07 19:07



Световните изисквания за небостъргач наистина с 150м.
В Европа обаче сгради над 30етажа се възприемат за небостъргачи. Виждаш, че
и шефа Планекс ги определя, като небостъргачи. Има нещо объркано в статията, ако сградите с 30 етажа ще бъдат почти 90м високи.

Ето две офис кули в Париж на фона на жилищен комплекс. Тези над автогарата още повече ще се открояват защото жилищните блокове с далеч!







Тема Всеки с глупостите синови [re: akosta]  
Автор Seaborn (Aeronnen Tull)
Публикувано14.07.07 12:21



В София има 471 небостъргача

За такива се смятат сградите над 30 метра

471 небостъргача се издигат в София. Причината за този голям брой е, че всяка сграда, която има 12 използваеми етажа и е висока минимум 30 метра, се дефинира като небостъргач. Това съобщи вчера пред “Монитор” арх. Иван Лапатов, бивш преподавател в Университета за архитектура, строителство и геодезия, цитирайки данни на Световната агенция “EMPORIS”.

Около 60 000 - 70 000 действащи небостъргача в света са определени по този признак, уточни арх. Лапатов и допълни, че има 12 вида стилистики за този вид сгради.
Няма точно определение за небостъргач, пък заяви арх. Влади Калинов, шеф на общинската дирекция “Контрол на строителството”.

“Най-високата сграда в столицата е 25 - етажният хотел “Родина”. Той е построен през 1979 г. и е висок 104 метра.”, уточни още арх. Лапатов. На второ място е сградата на Профсъюзите, която е висока 94 метра и има 22 етажа. Трети пък е хотел “Кемпински Зографски” - 90 метра, 20 етажа.

“Най-новият столичен небостъргач е десетият в списъка Парк “Residence”, който е построен през 2006 г. Той е на 18 етажа и е висок 59 метра.”, съобщи още арх. Лапанов.
На последното 471 място пък е жилищен блок № 26 в квартал “Стрелбище”. Той има граничния брой - 12 използваеми етажа. Друг интересен обект е двадесетият по височина 20 - етажният жилищен блок № 10 в Зона Б - 5. Както “Монитор” писа, миналата седмица Столичният общински съвет разреши строежът на две кули - близнаци от по 75 етажа в този софийски квартал. Те ще се намират на кръстовището на “Охридско езеро” 5, до пробива “Ив. Гешов” и ще са високи по 300 метра.




Хахаха!



Тема Re: Всеки с глупостите синови [re: Seaborn]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано14.07.07 16:08



Не знаех, че София бие Ню-Йорк по брой небостъргачи. Сега го научавам.
Къде съм спал когато моята родина е вървяла стремително по пътя на своя невиждан и нечуван технико-икономически прогрес?


Сега научавам, че и аз живея в небостъргач!



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: Bat_Vanio]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано18.07.07 20:42



ПК “Архитектура”

В най – скоро време центърът на Варна ще се сдобие с нова огромна административна сграда, която ще е значително по – висока от х-л “Черно море”

последната обща пета точка от днешното заседание на комисията по “Архитектура”, общинските съветници се запознаха с една информация поднесена им от собственици на имоти на ъгъла на варненските бул. “Княз Борис” и “Сливница” образуващи централното ларго на града.

Главният архитект на общината арх. Иван Трендафилов поясни, че собствениците са поискали от общината разрешение за изработване на ПУП за изграждането на сграда по – висока от х-л “Черно море” с разгърната площ от 14 – 15 хил. кв. м. Арх. Трендафилов коментира, че предварителният проект на бъдещата сграда отговаря на всички законови нормативи за този район на града. Инвеститорите предлагат да изградят и подземен паркинг с 500 места, който да обслужва нуждите на бъдещата административна сграда. Подземното съоръжение ще бъде разположено под централните булеварди “Сливница” и “Княз Борис”, а към него ще се захожда от “уличката с дюнерите” зад Икономическия техникум.

Някой от общинските съветници, като младият Иван Русев посрещнаха с нескрито задоволство идеята за административна сграда – тип небостъргач в центъра на Варна. Други, като Красен Железов и Веселин Данов с огорчение констатираха, вече веднъж щом изтървахме положението, вече строителството в центъра ще стане поголовно и необратимо.





Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: Bat_Vanio]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано18.07.07 20:49



Май Варна кара още по старото

!





Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано18.07.07 20:59



Там не са ли архитектурни паметници сградите??!!! Или ще унищожат градинката на Севастопол???!!!!
Точно там висока сграда ще е супер грозно!!!! Мястото много ще се затвори и ще стане супер депресиращо...





Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: akosta]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано19.07.07 15:35



Градинката на Севастопол съгласно последния ОУП е била предвидена за изграждане на Опера. Във всеки случай мястото не е подходящо за висока сграда. Само вижте как Черно море засенчва голяма част от Ларгото, въпреки че заема цели 2 пресечки. Една такава висока сграда би била разположена едва на половината от площта на хотела и би затворила по един отвратителен начин целия район. Според мен не трябва да се допуска толкова високо строителство в центъра на града. Не случайно в модерното градоустройство се оформят отделни зони, всяка от които е със своето предназначение. Централната част на градовете (особено на тези като Варна с курортно-туристически функции) са от по-ниски сгради, които се свързват с културните забележителности, зоните за забавление и рекреация. Бизнес районите се изграждат далеч от центъра, там където има отлични транспортни комуникации. Вземете за пример Париж и Лондон. Сититата им са разположени далеч извън централните части на града.
Във всеки случай, явно някой се опитва да използва "инерцията" която има от строителството на 10 етажния Комфорт център, за да "удари джакпота" но това просто няма да стане.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: tanashubav]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано19.07.07 16:43



Мене лично градинката на сп.Севастопол много ме радва. Има си свой чар и то доста силен. Чувствам се отлично там и мога да си представя че съм в някой хубав европейски град. Ще е гнусно и адски тъпо да я махнат заради някакъв грозен небостъргач. Хотела стига. Това е ужасна мода в България центровете да се застрояват колкото може по-плътно и града да се разраства вътре в самия себе си. Защото всеки иска да е в центъра, всеки иска хубаво място.
Ако построят на това място сграда, това означава че безскрупулността и меркантилизма на управляващите този град няма граници.





Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: tanashubav]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано19.07.07 16:45



Танасе, Комфорт център сградата която се строи срещу общината ли е?



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: Bat_Vanio]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано19.07.07 17:14



Да.
Иначе и на мен, а и на всички ванрненци им харесва градинката на Севастопол. Незнам обаче защо не махнат тези ужасни бараки. Ще се отвори прекрасно място. Толкова ли са важни интересите на шепа търговци, че никой общинар да не се заеме с премахването?! Същото важи и за Дюнерите. Не върви във Варна да има подобна "уличка" на цетъра.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: tanashubav]  
Автор devilllard (непознат )
Публикувано19.07.07 17:47



Всъщност по план трябва да има 3 новопостроени небостъргача от хотел Одеса до общината, но нямя да се строи в градинката на Севастопол а в горната до галерията.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: devilllard]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано19.07.07 18:00



Това според кой план е?! Защото доколкото съм запознат, през 70-те и 80-те е разработен план, според който бул. Сливница трябва да се развие като единна пешеходна зона от Общината до входа на Морската. Част от плана е построяване на опера в карето на Икономиката и градинката на Севастопол. Пак по този план бул. Мария Луиза пред общината трябва да минава в тунел, за да може пешеходната зона да стигне до Музея. Но щом казваш, че високите сгради са в другите части на Сливница, значи може и да е пак същия план.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: tanashubav]  
Автор devilllard (непознат )
Публикувано19.07.07 18:38



ще ти покажа плана, само ми кажи как да кача картинката от My Pictures.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: devilllard]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано19.07.07 18:42



Ъъъ.. Ами ако я имаш като интернет адрес с IMG, но като файл идея нямам? Айде, някой от форумците да каже!

Много ще ми е интересно да видя, предполагам и не само на мен!



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: Bat_Vanio]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано19.07.07 19:00



Как пък ти хрумна, че небостъргача ще е на мястото на градинката?





Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: tanashubav]  
Автор devilllard (непознат )
Публикувано19.07.07 19:02



Току що намерих това:
19 Юли 2007
Строят небостъргач в центъра на Варна
Сградата ще се извиси на 101 метра в пешеходната зона на града

Допуснат е Подробен устройствен план (ПУП) на сграда с обществени функции срещу хотел “Черно море”, която ще бъде по-висока от него. Това съобщи по време на постоянната комисия по архитектура към ОбС-Варна главният архитект на града Иван Трендафилов. По думите... Допуснат е Подробен устройствен план (ПУП) на сграда с обществени функции срещу хотел “Черно море”, която ще бъде по-висока от него. Това съобщи по време на постоянната комисия по архитектура към ОбС-Варна главният архитект на града Иван Трендафилов. По думите на Трендафилов сградата ще бъде значително по-висока от хотела, който е най-високата сграда на пешеходната зона. Възложител на проекта е “Феста Холдинг”, а изпълнител ще бъде фирма “Борд”. Билдингът ще се издигне на мястото на бившия шахклуб, уточни арх. Трендафилов. Теренът, който ще се застроява, е 1,39 дка, а предвидената разгърната застроена площ ще бъде в рамките на 18 000 кв. м. Това означава, че сградата ще бъде минимум 25-етажна. За сравнение сградата на община Варна е 17 етажа. По думите на арх. Трендафилов проектът е преминал през Експертен съвет за инженерна инфраструктура, а когато ПУП бъде готов, ще премине за одобрение пред Националния институт за паметниците на културата.
Най-трудният момент пред реализацията на проекта е решаването на въпроса с паркирането, призна арх. Трендафилов. Според него за толкова голяма като разгърната площ сграда е необходимо адекватно обезпечаване с паркоместа. Възложителят е подготвил няколко варианта за одобрение, като те варират от 400 до 600 паркоместа. Единият вариант е триетажен подземен паркинг. Друго решение е да се използва площта под бул. “Княз Борис” по дължина. И двата подхода имат неудобства, каза от своя страна председателят на архитектурната комисия инж. Георги Ташков. При първия възниква опасност от избиване на подпочвени води заради дълбочината на изкопните работи. При втория пък нямало регламент. В най-скоро време предстои да бъдат приети на второ четене в Народното събрание поправки в Закона за устройство на територията, които ще регламентират подпубличните пространства. Когато промените бъдат обнародвани в Държавен вестник, ще има различни решения, които ще позволяват на общините да се разполагат с подземните територии, категоричен бе Ташков



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: devilllard]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано19.07.07 19:21



Ужас...това нещо ще хвърля голяма сянка и пространството наоколо, включително градинката на Севастопол, ще стане много потискащо...





Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: devilllard]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано19.07.07 19:24



Абе тези хора наистина трябва да се шегуват. То и сега Черно море се е извисил ни в клин, ни в ръка насред центъра на Варна като някой ...., само липсва и още някой "небостъргач"! И как ще го вместят в 1.4 дка?! Абсурд! Някой като приказват, незнаят! Като искат да правят Сити да си намерят място в друга част на града! Няма как всичко да е в центъра!



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: devilllard]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано19.07.07 19:26



Първо я качи тук.



На разлистване избираш картинката от компютъра си!

След това си пишеш имеил адреса. На края натискаш host it.

Картинката ще се качи на сървара. После цъкваш десния бутон върху картинката и копираш адреса подобен на този. Слагаш адреса между тези кавички. Само че гледаш да с плътно до адреса, аз сега съм оставил разстояние на едната за да видиш как е.

[image]http://img403.imageshack.us/img403/8819/grandxc5.jpg [/image]

Ако не успееш просто копирай адреса където се качила картинката.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: Пaвчyko]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано19.07.07 19:29



Ето в градинката нали си на сянка?





Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: akosta]  
Автор bObbO (член)
Публикувано19.07.07 19:31



Може така, може и да ми ги прати, аз ще ги пусна.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: tanashubav]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано19.07.07 19:32



Може да го поместят върху 1,4декара, но сграда ще прилича на игла!



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано19.07.07 19:33



Сянката от дърветата въобще не може да се сравнява със сянка от 101 метрова сграда!


Просто за строежа на такива сгради си има определени места и центърът на Варна въобще не е удачното място!



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: bObbO]  
Автор devilllard (непознат )
Публикувано19.07.07 19:42



http://images.google.ch/imgres?imgurl=http://www.saraliev.com/images/activities/urbanism/first/small/city_varna_C9_curves.jpg&imgrefurl=http://www.saraliev.com/index.php%3Fl%3D1%26t%3D1%26p%3D1&h=93&w=140&sz=9&hl=en&start=1&um=1&tbnid=2XLJHffHhjFimM:&tbnh=62&tbnw=93&prev=/images%3Fq%3Dcity%2Bvarna%2BC9%2Bcurves%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: devilllard]  
Автор devilllard (непознат )
Публикувано19.07.07 19:45



Всъщност тово е точният сайт
http://www.saraliev.com/index.php?l=1&t=1&p=1



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: devilllard]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано19.07.07 20:41







Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: akosta]  
Автор bObbO (член)
Публикувано19.07.07 23:35



Ясно е, че така нарисувани картинките предизвикват възхищение, но всеки път се чудя - защо винаги тия красиви сгради са сложени като посред полето, т.е. на просторно място. Тези картинки сега са много дребнички да се види ясно, но реално биха изглеждали съвсем различно. Успокоявам се, че такъв проект е неизпълним в тази част на града. Иначе би било лудост.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: Пaвчyko]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано26.07.07 20:47



Ето тази статия описва, какво е положението със високото строителство в града!

"На кой му пука за символите на Варна"

Наскоро трима бивши главни архитекти на Варна се оплакваха на улицата. Били ходили при областния управител да се жалват от новия билдинг на мястото на старата Военоморска болница. "Много сте закъснели, вече е дадена строителната линия", казал им
г-н Петър Кандиларов. Така той накарал тримата влъхви на градоустройството да си тръгнат с наведени глави. След случката архитектите все пак намериха сили да поискат чрез медиите изясняване на казуса. Те обещаха да направят проверка кой е извадил от списъка на паметниците на културата болницата. Мъгла е пък как бившият френски девически лицей е измъкнат като собственост от Париж. И приватизиран леко-леко, като че ли е на българската държава. Но какво пък толкова? Фактът, че един нов 10-етажен билдинг ще засенчи сградата на общината е напълно в духа на модерните времена. Нито администрацията, нито съветниците са от ранга на някогашния окръжен комитет, та да ширят погледа си по "Сливница" към морето. Къде бяха същите тези архитекти, когато градската баня бе издигната във формата на турски хамам? Сега известната като "Гъбата" постройка, ще се превърне в небостъргач, в който ще бъдат вградени сенките на старателни теляци.
Едва ли някойще му се доплаче за грозната сграда, наречена помпозно "Център за съвременно изкуство". Вярно, че някога в нея имаше клуб на културните дейци. Че на неговата "Тераса на свободата" сядаше на чашка най-големият съвременен български поет Христо Фотев. "Варна - това е европейски град", казваше в мрака той, който десетки години не излизаше от родния Бургас.
И това - докато световният шампион по щанги Георги Тодоров вдигаше тонове железа в мазето на същия център. И богатите ще прислужват на бедните, е казано в евангелието.
Това го видяхме по времето на социализма в лицето на бармани и сервитьори. За тях като учебна база бе създаден култовият ресторант "Димят". След това обаче заведението с градината стана флагман на капиталистическото обществено хранене. Намиращият се сред 13-етажни кооперации архитектурен оазис скоро няма да бъде един от символите на Варна. Скоро и той ще бъде съборен, за да се извиси на мястото му още един небостъргач. Когато след Валенса комунистите се върнаха на власт в Полша, варненските ергени скочиха:
"И полякините се връщат!"Уви, това не се случи. Година след година бастионите на хетеросексуалната българо-полска дружба залиняха. Сякаш проклятие застигна ресторанта на танците "Почивка". Скромната постройка по пътя към Златните опустя и само тревите по фасадите си спомняха за универсалния славянски език на любовта. Същата прокоба налегна и Казиното в Морската градина. И сега жителите на Гръцката махала страдат за ужасния рев на румънеца Мирча Кришан, който точно там се правеше на мотор. На "Почивка" обаче ще има небостъргач, а Казиното ще продължава да се превръща в руини.
Затова - давайте да даваме строителни линии. Варна все пак не е колония на България, а част от същата държава. Която пък има най-уникалния икономически растеж в света. От цени на имоти и от парите на собствените си емигранти, пише Цанко Цанев във в-к "Местен 24 часа".

След години високи сгради ще има и покрай брега на канала.






Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано27.07.07 11:40



Каквото и да си говорим, Димят си беше едно соц заведение, а ресторантът на Почивка от край време си буренясваше и се рушеше...накрая нищо не беше останало... Гъбата също е грозна от където и да я погледнем, но висока сграда там би седяла крайно неуместно...
Иначе на мястото на Димят няма проблем да се построи нещо високо - щ е в унисон с грозните блокове наоколо... за останалите места - жалко... Тия, които ще унищожат уютния варненски център с построяването на високи сгради дано се задавят с парите, които ще спечелят и да пукнат!!!!





Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: devilllard]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано07.08.07 23:06



Община Варна даде зелена светлина за сградата висока 101м на пешеходната. Сега остана и през София да минат.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано07.08.07 23:46



Да, и градинката на Севастопол ще стане едно потискащо, засенчено от 101 метровата сграда място







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.