Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 25.09.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: Bat_Vanio]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано18.07.07 20:49



Май Варна кара още по старото

!





Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: akosta]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано18.07.07 20:59



Там не са ли архитектурни паметници сградите??!!! Или ще унищожат градинката на Севастопол???!!!!
Точно там висока сграда ще е супер грозно!!!! Мястото много ще се затвори и ще стане супер депресиращо...





Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: akosta]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано19.07.07 15:35



Градинката на Севастопол съгласно последния ОУП е била предвидена за изграждане на Опера. Във всеки случай мястото не е подходящо за висока сграда. Само вижте как Черно море засенчва голяма част от Ларгото, въпреки че заема цели 2 пресечки. Една такава висока сграда би била разположена едва на половината от площта на хотела и би затворила по един отвратителен начин целия район. Според мен не трябва да се допуска толкова високо строителство в центъра на града. Не случайно в модерното градоустройство се оформят отделни зони, всяка от които е със своето предназначение. Централната част на градовете (особено на тези като Варна с курортно-туристически функции) са от по-ниски сгради, които се свързват с културните забележителности, зоните за забавление и рекреация. Бизнес районите се изграждат далеч от центъра, там където има отлични транспортни комуникации. Вземете за пример Париж и Лондон. Сититата им са разположени далеч извън централните части на града.
Във всеки случай, явно някой се опитва да използва "инерцията" която има от строителството на 10 етажния Комфорт център, за да "удари джакпота" но това просто няма да стане.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: tanashubav]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано19.07.07 16:43



Мене лично градинката на сп.Севастопол много ме радва. Има си свой чар и то доста силен. Чувствам се отлично там и мога да си представя че съм в някой хубав европейски град. Ще е гнусно и адски тъпо да я махнат заради някакъв грозен небостъргач. Хотела стига. Това е ужасна мода в България центровете да се застрояват колкото може по-плътно и града да се разраства вътре в самия себе си. Защото всеки иска да е в центъра, всеки иска хубаво място.
Ако построят на това място сграда, това означава че безскрупулността и меркантилизма на управляващите този град няма граници.





Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: tanashubav]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано19.07.07 16:45



Танасе, Комфорт център сградата която се строи срещу общината ли е?



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: Bat_Vanio]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано19.07.07 17:14



Да.
Иначе и на мен, а и на всички ванрненци им харесва градинката на Севастопол. Незнам обаче защо не махнат тези ужасни бараки. Ще се отвори прекрасно място. Толкова ли са важни интересите на шепа търговци, че никой общинар да не се заеме с премахването?! Същото важи и за Дюнерите. Не върви във Варна да има подобна "уличка" на цетъра.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: tanashubav]  
Автор devilllard (непознат )
Публикувано19.07.07 17:47



Всъщност по план трябва да има 3 новопостроени небостъргача от хотел Одеса до общината, но нямя да се строи в градинката на Севастопол а в горната до галерията.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: devilllard]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано19.07.07 18:00



Това според кой план е?! Защото доколкото съм запознат, през 70-те и 80-те е разработен план, според който бул. Сливница трябва да се развие като единна пешеходна зона от Общината до входа на Морската. Част от плана е построяване на опера в карето на Икономиката и градинката на Севастопол. Пак по този план бул. Мария Луиза пред общината трябва да минава в тунел, за да може пешеходната зона да стигне до Музея. Но щом казваш, че високите сгради са в другите части на Сливница, значи може и да е пак същия план.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: tanashubav]  
Автор devilllard (непознат )
Публикувано19.07.07 18:38



ще ти покажа плана, само ми кажи как да кача картинката от My Pictures.



Тема Re: Ще има и четвърти небостъргач!нови [re: devilllard]  
Автор tanashubav (член)
Публикувано19.07.07 18:42



Ъъъ.. Ами ако я имаш като интернет адрес с IMG, но като файл идея нямам? Айде, някой от форумците да каже!

Много ще ми е интересно да видя, предполагам и не само на мен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.