Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:20 24.06.24 
Градове
   >> Варна
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: akosta]  
Автор double_d (член)
Публикувано10.07.07 22:56



в сравнение с Бургаския е много нисък вашия.Ваклинския ще е 149 метра и 47 етажа.



Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: double_d]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.07.07 00:01



Няма лошо вашия небостъргач да се рализира. Така ще се повдигне целия имидж на държвата.

Мисля, че проекта на орхид с 3-те офис кули по 30 етажа е много практичен за Варна. В град има три строителни фирми, който могат да ги построят и от там цената строителствто пада. Пък орхид e сериозна фирма поема ли сме поръчки за тях.






Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: akosta]  
Автор double_d (член)
Публикувано11.07.07 00:06



дано го направят а да не се окаже блъф(за варненския)имам предвид

Редактирано от double_d на 11.07.07 00:07.



Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: double_d]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.07.07 00:38



Aз не мога да разбера защо говориш в единствено число след като, кулите с три!



Тема Re: Три небостъргача строят във Варнанови [re: akosta]  
Автор double_d (член)
Публикувано11.07.07 00:45



смисъл че ще са на едно място доколкото разбрах



Тема И четвърти в морската градинанови [re: Cтepн™]  
Автор PyшиBapнaлиeв (минаващ)
Публикувано11.07.07 08:50



Хайде момчета.Бай Коста,бат Ваньо,хубавия Танас,Павчуко.
В 14-14,30 часа във ФКЦ-то започвала пресконференция на тема "Алея първа".
Който от вас е свободен да хвърли едно око.Бягайте,тичайте,слухтете,
шпионирайте и на всички ни докладвайте.Какво е и какво ще става?
Барбарела и Варна могат също да съберат информация.
Фараша,титлата "варненец"и "жител на морската столица"трябва да се заслужи.
Чакаме и твоя рапорт.





Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор Bat_Vanio (варненец)
Публикувано11.07.07 09:07



Ама какво имаш предвид Руши с това "и четвърти..." в морската и там ли ще правят небостъргач?



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: Bat_Vanio]  
Автор PyшиBapнaлиeв (минаващ)
Публикувано11.07.07 11:43



Абе може.Знае ли някой?Всичко е възможно.Затуй викам да разберем какво се крои.Какви са плановете за морската.Никой нищо не знай сега.



Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор Пaвчyko (водолей)
Публикувано11.07.07 16:24



Аз бях в почивка на Св. Влас тия дни - да се видя малко със сестра ми; не, че съм умрял за бетона и строитемните отпадъци по храсти и канавки на Слънчев Бряг (и Влас в т.ч.)
Някой знае ли на тази среща какво се е говорило?
Аз миналата седмица реших да отида на плаж на Почивка една сутрин в 7ч. Слязох пеш от Чайка през морската градина и попаднах на следната МУТРЕНСКА сцена: на завоя на Почивка джип на ТИМ седи и не пуска колите надолу (асфалтираха тогава). Не ме разбирайте грешно - нищо против нямам онзи разбит асфалт и изядения от морето бетон да се оправят, но ми се струва, че освен оградата със знаците, че пътят е затворен, ако е имало нужда от човешко присъствие, то по-логично е това да е или някой от работниците или човек от КАТ. Лично мен много ме подразни тази мутренска показност и разпореждане и общинска улица.
Друго нещо свързано с "Алея първа", което много лошо впечатление ми направи е, че НЯМА НИТО ЕДИН ЧИСТ ВАРНЕНСКИ ПЛАЖ - навсякъде се газят пластмаси, фасове и т.н. Пък за чистотата на водата по варненското крайбрежие ако се интересувате, можете да проверите при РИОКОЗ. Аз вече на плаж ходя само на Слънчев Ден!!!





Тема Re: И четвърти в морската градинанови [re: PyшиBapнaлиeв]  
Автор akosta (Приморски)
Публикувано11.07.07 18:49



През 2008 г. изнасят заведенията от Централния плаж на север!


Търговските обекти, намиращи се на Южния и Централния плажове във Варна да бъдат изнесени на север, за да може намиращите се там къпални да бъдат изцяло реновирани и използвани по предназначение предвиждат членовете на Консорциума Алея Първа. Това трябва да се случи през 2008 година заяви на пресконференция търговският пълномощник на “Лазурен бряг 91” ЕООД Андрей Василев. Дружеството е част от Консорциума, който обединява всички концесионери на варненските плажове и разработва създадения през 2001 едноименен проект за опазване, поддържане и развитие на крайбрежната зона. Той обединява “Фамилия” ООД, “БГГ” ЕООД и ЕТ “Дист – Димитър Атанасов”.

През 2008 година се очаква също и съвместно с община Варна да се разработи идеен проект за преместването на заустената на Южен плаж канализация, за да се подобрят показателите на морската вода. По думите на Андрей Василев всичко това трябва да се случи след приемането на Закона за Черноморското крайбрежие.

Сред извършените дейности по проекта, през 2006 година са извършени реиновация на съществуващата дъждовна канализация и изграждането на нова такава на Централен и Северен плаж. Преасфалтирана е част от крайбрежната алея. Ремонтирани и пребоядисани са фасадите на Централния и Северния плаж. През настоящата година е предвидено изграждане на пречистващо съоръжение за твърди отпадъци на водите на Шокаров канал, облагородяват се зелените площи, възстановена е пътната настилка в участъка под сп. Почивка. Предвидено е и поставянето на ново алейно осветление в частта между Централни и Северни морски бани.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.